Skocz do zawartości


Zdjęcie
wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Styna11

Styna11

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 28 luty 2014 - 11:56

Witam, mam taką sytuację:

 

Fakturę WNT otrzymałam 28-02-2014, a więc po złożeniu VAT-7 za styczeń 2014;

Faktura jest z datą wystawienia 31-01-2014.

 

Czy mam skorygować VAT-7 za styczeń 2014, ponieważ obowiązek podatkowy powstał w styczniu 2014 z powodu daty wystawienia faktury, a naliczony kiedy mogę odliczyć, też mogę skorygować go w styczniu 2014? 

 



#2 agnieszka_ksiegowa

agnieszka_ksiegowa

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 336 postów
  • LokalizacjaWARSZAWA

Napisano 28 luty 2014 - 20:41

Ma Pani prawo do skorygowania deklaracji VAT możliwie nie później niż w ciągu pięciu lat, licząc od początku roku, w którym wystąpiło prawo do obniżenia podatku należnego. Aby ustalić ten termin musi najpierw Pani wiedzieć w jakim okresie ustawodawca umożliwił Pani na odliczenie podatku naliczonego. Może to Pani zrobić (poza wyrażnie określonymi w ustawie szczególnymi przypadkami) w okresie w którym otrzymała Pani fakturę, albo dokument celny, bądź w jednym z dwóch kolejnych okresów rozliczeniowych. 


Pozdrawiam,

Agnieszka


#3 vatis-ka

vatis-ka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 607 postów

Napisano 28 luty 2014 - 21:15

korekta 1/2014 i tam wykażesz vat należny i naliczony

 

należny - art.20 ustawy vat

naliczony art.86

[font="Verdana;font-size:11px;"]10. Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego powstaje w rozliczeniu za okres, w którym w odniesieniu do nabytych lub importowanych przez podatnika towarów i usług powstał obowiązek podatkowy.[/font]

 

[font="Verdana;font-size:11px;"]10b. Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w przypadkach, o których mowa w:[/font]

2) ust. 2 pkt 4 lit. c - powstaje zgodnie z ust. 10, pod warunkiem że podatnik:


    [*]

    a) otrzyma fakturę dokumentującą dostawę towarów, stanowiącą u niego wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów, w terminie trzech miesięcy od upływu miesiąca, w którym w odniesieniu do nabytych towarów powstał obowiązek podatkowy,

    [/list]

#4 Styna11

Styna11

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 28 luty 2014 - 22:21

Dziękuję.





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: faktura, odliczanie, wewnątrzwspólnotowe nabycie, obowiązek podatkowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych