Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Ile kosztuje budowa domu

wróć do serwisu INFOR.pl 34 odpowiedzi w tym temacie

#21 igor.strach

igor.strach

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 07 styczeń 2019 - 11:45

teraz jeszcze warto wziąć pod uwagę energooszczędność dla takiego domu. np panele słoneczne, coś takiego jak tu: http://pvprojekt.com/realizacje/. Na start trochę trzeba zainwestować, ale szybko się zwraca i później już tylko oszczędności. 

#22 Guest_Wlodd

Guest_Wlodd
  • Goście

Napisano 27 luty 2019 - 13:21

To właśnie jeżeli chodzi o fasadę domu to paradoksalnie lepiej jest dołożyć i kupić jeden system niż sztukować każdy produkt (grunt, siatka, klej, tynk itd.) osobno. 1 system sprawi, że dom będzie od razu lepiej wyglądał. Tu polecam system FoveoTech z tynkiem TN30. Ma super właściwości (np. samoczyszczące) i łatwo się go aplikuje

#23 Guest_Donnat

Guest_Donnat
  • Goście

Napisano 28 luty 2019 - 14:02

To właśnie jeżeli chodzi o fasadę domu to paradoksalnie lepiej jest dołożyć i kupić jeden system niż sztukować każdy produkt (grunt, siatka, klej, tynk itd.) osobno. 1 system sprawi, że dom będzie od razu lepiej wyglądał. Tu polecam system FoveoTech z tynkiem TN30. Ma super właściwości (np. samoczyszczące) i łatwo się go aplikuje

Zgadzam się. Może na początku trochę więcej kasy pójdzie, ale potem taka fasada z jednego systemu się zwróci chociażby w komforcie użytkowania i braku kolejnego malowania lub większego remontu

#24 Midam33

Midam33

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 182 postów

Napisano 16 marzec 2019 - 09:09

Gdyby interesował Was osprzęt elektryczny do nowego domu, to polecam sklep internetowy https://sklep.elus.pl/Jest tam wszystko - osprzęt + wszelkie akcesoria potrzebne podczas remontu czy budowy domu.

#25 G0siaa

G0siaa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 418 postów

Napisano 15 październik 2019 - 22:39

Wiele zależy także od użytych materiałów. Ja większość z nich zamówiłam z hurtowni www.sigma.wegrow.pl. Dysponują m.in. chemią budowlaną, oświetleniem, akcesoriami dachowymi, wyposażeniem wnętrz oraz artykułami dekoracyjnymi. Gwarantują wysokiej jakości produkty, szybką dostawę i przystępne ceny.

#26 Guest_Feelit

Guest_Feelit
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2020 - 22:39

Ja jako materiał wykończeniowy na elewację zastosowałem płytki klinkierowe z King Klinker. Efekt? Moim zdaniem naprawdę bardzo fajny. Elewacja wyróżnia się na tle takich tradycyjnych

#27 Guest_PawełKowski

Guest_PawełKowski
  • Goście

Napisano 04 maj 2020 - 08:01

Też lubię klinkier, ale nie na całej fasadzie, tylko na części. King Klinker jest fajnym prodcentem, bardzo dobre doradzwo, sam materiał pierwszorzędny, bez niedoróbek

#28 Tomasz2

Tomasz2

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 103 postów

Napisano 12 maj 2020 - 11:53

Jeśli szukacie dobrych jakościowo materiałów budowlanych i w dobrej cenie, a jesteście z okolic Raszyna, to polecam wam zajrzeć na skład budowlany Gut-Bud - https://gut-bud.pl/. Można u nich dostać dosłownie wszystko, co jest potrzebne do budowy czy remontu domu. Mają materiały do izolacji, hydroizolacji, do budowy ścian, do wykonania tynku, a także tarcice, cement itd. Oprócz materiałów budowlanych oferują także usługi budowlane - robią ocieplenia ścian, elewacje, ale także budują domy od podstaw.

#29 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 862 postów

Napisano 26 czerwiec 2020 - 05:59

Budowałem się rok temu i już wiem, ze faktycznie trzeba doliczyć do kosztu zakłądanego jakieś 20% dodatkowych wydatków, na co składa się na przyklad to czego nie podliczyliśmy w kosztorysie, podwyżki prac ludzi jak również podwyżki materiałów budowlanych. Budowa może się przedłuzyć a jednak materiały budowlane rosną w cenie cały czas.

Ze swojej strony polecam sporządzic kosztorys budowy domu już na samym początku. I nie tylko jeśli potrzebujecie takiego kosztorysu dla banku Dzięki temu pomoże Wam to oszacować wstępne koszta:

https://arkada.com.p...s-budowy-domow/

Ze swojej strony polecam kosztorys od Arkady. 

#30 mari8

mari8

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 26 czerwiec 2020 - 14:06

Wszystko zależy od tego, jaki dom masz na myśli. Jeśli marzysz o czymś nowocześniejszym, co będzie wpisywać się w filozofię smart home, to zdecydowanie jest to opcja nieco droższa, ale również bardziej korzystna. Proponuję zacząć swoje poszukiwania od strony https://www.somfy.pl/ gdzie znajdziesz sporo konkretnych przykładów rozwiązań technologicznych dla domu. 

#31 ZwirMikolaj

ZwirMikolaj

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 27 lipiec 2020 - 10:02

To wszystko zależy jaki buduje się dom, jaki metraż itd. Ja mam tyle dobrze, że mój ojciec zna się na budowlance, więc mi pomagał przy budowie. Już dom stoi, na dniach mamy montować schody wejściowe https://www.dolle.co...hody-zewnetrzne prawie wszystko jest porobione i niedługo będzie można wchodzić do środka i tam kończyć. 

#32 hopsio-bopsio

hopsio-bopsio

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 61 postów

Napisano 15 październik 2020 - 14:10

Jeśli mamy swój dom / mieszkanie to jeśli zadbamy już o jego wnętrze to może pojawić się kwestia tego jak to wygląda na zewnątrz. Jeżeli prace remontowe związane ze ścianami zewnętrznymi były wykonywane w niezbyt odległej przeszłości to i tak może zaistnieć potrzeba wykonania prac na zewnątrz, ze względu na upływ czasu i związane z nim pojawiające się zabrudzenia ze spalin czy kominów. W takiej sytuacji konieczne wydaje się czyszczenie elewacji, które jeśli wykonane poprawnie może przedłużyć żywotność powłoki ścian zewnętrznych. Zapewni świetne doznania estetyczne i wizualne.

#33 G0siaa

G0siaa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 418 postów

Napisano 23 październik 2020 - 13:28

Myślę, że warto zastanowić się nad zakupem gotowego domu. Jest to często o wiele korzystniejsze i mniej kłopotliwe rozwiązanie. Ja zastanawiam się nad zakupem domu w Głoskowie od dewelopera www.bg-development.pl. Inwestycja wyróżnia się bardzo dobrą lokalizacją oraz wysokim standardem. Co o tym sądzicie?

#34 Guest_Poeslav

Guest_Poeslav
  • Goście

Napisano 05 listopad 2020 - 13:24

Faktycznie bardzo dużą uwagę trzeba przykładać do tego, żeby nie stosować na fasadę kiepskich materiałów. Odradzam przede wszystkim elastyczne płytki, są słabe i nietrwałe. Więcej info w filmie youtube.com/watch?v=JDdTawm-b_Q&ab_channel=DomzCeg%C5%82y

#35 Guest_Julian

Guest_Julian
  • Goście

Napisano 08 listopad 2020 - 11:15

Ja zdecydowałem się kupić dom 100 m2 do generalnego remontu w okolicach Torunia. Całkowity koszt kupna domu i remontu to 380 tys zł 

Remont wykonałem sam. Materiały budowlane kupowałem w lokalnej hurtowni TROPS, mają dobre ceny.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych