Skocz do zawartości

Zdjęcie

paliwo a książka przychodów i rozchodów

paliwo odliczenie książkapir

wróć do serwisu Moja Firma 1 odpowiedź w tym temacie

#1 madziara7902

madziara7902

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23 luty 2014 - 08:57

Witam!

Mam pytanko, jeśli nie jestem na vacie, będę miała jednoosobową działalność handlową,czyli sklep internetowy z odzieżą i chciałabym rozliczać paliwo ta jak mam to zrobić? Ja myślałam, że korzystając z samochodu na umowę użyczenia muszę prowadzić kilometrówkę, a księgowa powiedziała mi, że wystarczy jak umowę użyczenia spiszę na firmę i muszę prowadzić wtedy kilometrówki, tylko normalnie rozliczam faktury za paliwo? Jakoś nie chce mi się wierzyć, czy ktoś może mi odpowiedzieć?Z góry dziękuję.

#2 agnieszka_ksiegowa

agnieszka_ksiegowa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 336 postów
  • LokalizacjaWARSZAWA

Napisano 23 luty 2014 - 12:44

Do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej można zaliczyć udkumenowane wydatki związane z eksploatacją użyczonego samochodu osobowego do określonego w w art. 23 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, pod warunkiem prawidłowego prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu oraz posiadania dowodów księgowych dokumentujących wysokość poniesionych wydatków. Oznacza to, że trzeba prowadzić ewiudencję przebiegu pojazdu (kilometrówkę). W przypadku braku tego rejestru wydatki ponoszone przez podatnika z tytułu używania samochodów na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej nie można zaliczyć do kosztu uzyskania przychodów. 

Pozdrawiam,

Agnieszka

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: paliwo, odliczenie, książkapir

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych