Skocz do zawartości

Opieka medyczna - prywatne ubezpieczenie zdrowotne

wróć do serwisu Księgowość 18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Elwirka74

Guest_Elwirka74
  • Goście

Napisano 18 luty 2014 - 19:05

Witajcie,

Firma dostała ofertę z PZU na "Opieka Medyczna S" w programie prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego.

W skład tej "opieki" wchodzi m.in ubezpieczenie zdrowotne o zakresie ambulatoryjnym, gwarancja skorzystania z porad lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej w ciągu maksymalnie 2 dni roboczych, dostęp do lekarzy specjalistów.

W ofercie jest wzmianka że pracownicy nie tracą czasu w kolejkach ble ble ble.

Mam już 5 pracowników, czyli minimum zachowane.  Mam więc pytanie czy taka "opieka" jest oskładkowana i opodatkowana?

Firma nie tworzy ZFŚS, zatrudnia 10 pracowników

#2 agnieszka_ksiegowa

agnieszka_ksiegowa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 336 postów
  • LokalizacjaWARSZAWA

Napisano 18 luty 2014 - 19:50

Finansowanie usług medycznych jest jednym z elementów motywujących. Wykupiony dla pracownika przez pracodawcę abonament stanowi wartość nieodpłatnego świadeczenia usyskiwanego przez pracownika z tytułu pozostawania w stosunku pracy i jest dla niego przychodem z tego stosunku. Oznacza to, że od teg świadczena należy odprowadzić podatek. Abonamenty i pakiety medyczne wykupione przez pracodawcę są przychodem dla pracownika nawet w przypadku gdyby on z nich nie skorzystał. Skoro jest naliczany podatek to i powinny być też naliczane składki na ZUS.

Pozdrawiam,

Agnieszka

#3 Guest_Elwirka74

Guest_Elwirka74
  • Goście

Napisano 18 luty 2014 - 20:40

Rozumiem, czyli muszę na liście uwzględnić od tego i podatek i składki ZUS.

A jak się to ma do PIT-11, w późniejszym etapie będzie to wykazane jako "Inne źródła" czy normalnie w poz.1 "Ze stosunku pracy"?

#4 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11014 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 18 luty 2014 - 22:41

[font="georgia, serif;"]W PIT-11 takie przychody wykazuje się razem z wynagrodzeniami [/font]

#5 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 24 luty 2014 - 11:17

Czyli jak ktoś wykupi sobie prywatnie taki pakiet medyczny np dla calej rodziny http://www.medicover...-ciebieirodziny jaki mam w medicoverze to tez moge odpisacpodatek?

#6 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11014 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 24 luty 2014 - 22:34

[font="georgia, serif;"]źle zrozumiałeś, nie ma ulgi na pakiety medyczne[/font]

#7 Guest_Kajtek

Guest_Kajtek
  • Goście

Napisano 31 marzec 2014 - 14:58

A jaki pakiet macie w medicoverze? My mamy rodzinny z uwzglednieniem opieki dla naszego brzdąca :) ->http://www.medicover...ka-dla-maluszka

#8 Guest_bbb323

Guest_bbb323
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2014 - 13:12

Wiesz co, ja myślę, że warto  się prywatnie ubezpieczyć. Tylko trzeba wiedzieć gdzie, bo niektóre ubezpieczalnie to trochę w konia robią człowieka. Wykupujesz sobie jakiś pakiet, a później się okazuje, że za gro usług i tak musisz sobie dopłacić...bez sensu. Mnie udało się znaleźć uczciwą ofertę bez dodatkowych opłat na stronie www.ubezpieczeniemedyczne.eu. Tutaj wykupujesz sobie miesięczny abonament – są 4 do wyboru i wszystko masz w pakiecie. Inny plus ich oferty to fakt, że mają umowy z 600 placówkami i to takimi z renomą np. Emel Med, czy Centrum Damiana.

#9 Guest_Kamil41

Guest_Kamil41
  • Goście

Napisano 05 luty 2016 - 08:34

Witam

Ja mogę polecić jeżeli chodzi o ubezpieczenie, które zapewnia prywatną opiekę w Idea Fair Play. Zakupiłem jakoś pare miesięcy temu na swoje dzieci i muszę przyznać, że cenowo wygląda to korzystnie, a plus jest taki, że mogę wspierać organizacje różnej maści które wybiore z listy na stronie Idei. Osobiście wybrałem klub sportowy piłkarski szkolny. Zawsze pomoc im się przyda a ja nie tracę nic ;)

Zdrowia

#10 Guest_olimpia

Guest_olimpia
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2016 - 17:42

Zamiast takich abonamentów, które czasem płaci się w ogóle bez sensu lepiej korzystać z prywatnej konsultacji na portalu eDoktor24 . Jest to znacznie lepsze i bardziej praktyczne rozwiązanie. Nie każdy ma czas na to, żeby wybrać się do lekarza czy stać w kolejkach.

#11 Medica Assistance

Medica Assistance

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaGdynia

Napisano 18 maj 2016 - 13:26

Pakiet medyczny, szczególnie jeśli jest wykupiony w firmie, jest bardzo korzystną opcją. Zapraszam do zapoznania się z ofertą Medica Assistance pod adresem: https://medica-assis...yczna-dla-firm/.

Pozdrawiamy

Zespół Medica Assistance

#12 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 448 postów

Napisano 21 maj 2016 - 13:25

Jakoś ja jestem niechętna, aby korzystać z usług nfz. Niestety mam złe doświadczenia. Nie ma też czasu na stanie w kolejkach. Dobrą alternatywą okazał się Edoktor24. Nie wiem czy kojarzycie ten porta. Tutaj https://edoktor24.plmożna dowiedzieć się więcej. Chodzi o to, że mamy stały dostęp do lekarzy np. za pomocą wideo konsultacji.

#13 Guest_Renata1971

Guest_Renata1971
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2016 - 14:31

Medica assistance jes t bardzo ciekawą alternatywą dla innych, wiekszych firm tego typu. Zdewcydowanym plusem jest jakosc kontaktu z dzialem obsługi klienta. Panie praktycznie zawsze pomogą, rozwiąza ewentualne problemy. To jest ich przewaga konkurencyjna. Ja osobiscie zaczęłam korzystać z porad lekarskich na odległość (wideokonsultacje). Bardzo wygodna sprawa, rozmowa z lekarzem jak przez skypa, można dowiedzieć się czegoś na temar swoich dolegliwości, a nie kwitnąć w poczekalni, nawet takiej prywatnej. Polecam medice wszystkim ktorzy szukają opieki medycznej dla swojej formy. Na stronie www znajduje sie troxchę info ale zdecydowanie lepiej skontakltować się z ich handlowcami www.medica-assistance.com/pl/kontakt/ smile.png

#14 Medica Assistance

Medica Assistance

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaGdynia

Napisano 12 wrzesień 2016 - 14:34

Medica assistance jes t bardzo ciekawą alternatywą dla innych, wiekszych firm tego typu. Zdewcydowanym plusem jest jakosc kontaktu z dzialem obsługi klienta. Panie praktycznie zawsze pomogą, rozwiąza ewentualne problemy. To jest ich przewaga konkurencyjna. Ja osobiscie zaczęłam korzystać z porad lekarskich na odległość (wideokonsultacje). Bardzo wygodna sprawa, rozmowa z lekarzem jak przez skypa, można dowiedzieć się czegoś na temar swoich dolegliwości, a nie kwitnąć w poczekalni, nawet takiej prywatnej. Polecam medice wszystkim ktorzy szukają opieki medycznej dla swojej formy. Na stronie www znajduje sie troxchę info ale zdecydowanie lepiej skontakltować się z ich handlowcami www.medica-assistance.com/pl/kontakt/ smile.png

Pani Renato,

dziękujemy za słowa uznania i zapraszamy do dalszego korzystania z naszych usług!

Pozdrawiamy

Zespół Medica Assistance

#15 Nelka

Nelka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 76 postów

Napisano 20 październik 2016 - 19:32

Zgadza się, pakiet medyczny jest bardzo dobrą alternatywą, o ile dobrze wybierzemy taki pakiet. Już nie raz słyszałam, że wykupując pakiety, co niektórzy czekali na wizytę tygodniami, więc za co oni tą kasę dawali, by mieć usługę jak z nfz? Jak przychodzi czas zachorowań to podobno Luxmed i Medicover nie wyrabiają z natężeniem chorych i stąd takie kolejki. Jak dla mnie jest to wyrzucenie pieniędzy w błoto, bo co mi z pakietu, który nie daje żadnych przywilejów? Takim sposobem trafiłam na iExpert https://zdrowotne.ie...kiety-prywatne/, gdzie gwarantują krótkie terminy i faktycznie, od czasu zadzwonienia do wizyty u internisty nie minęły nawet 24h. Wszystkie badania diagnostyczne, obrazowe, wizyty domowe i wiele innych oczywiście są w cenie pakietu. No i to mi odpowiada. :)

#16 BarbaraGruszka

BarbaraGruszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 249 postów

Napisano 03 marzec 2017 - 07:36

Jest to bardzo dobre rozwiązanie Samodzizelnie za taki pakiet trzeba byłoby dopłacić sporo. Jednak firma może kupić takie pakiety dla pracowników po preferencyjnych składkach. Taka karta jest niesamowicie wprost wygodna ponieważ idziemy do lekarza oraz nie musimy czekać do specjalistów w kolejkach ( oczywiście jeśli obejmuje to lekarzy specjalistów).

Zerknijcie sobie na stronkę:

http://www.blognazdr...-sie-prywatnie/

Jest tutaj kilka informacji w zakresie tego czy warto jest ubezpieczać się prywatnie. 

#17 Baklazanka

Baklazanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 234 postów

Napisano 25 wrzesień 2017 - 21:05

Aktualnie na rynku jest kilka firm, które oferują takie pakiety medyczne. Tutaj http://zdrowiewfirmie.pl/ sobie zerknijcie, mają porównywarkę na stronie i można sobie zerknąć, gdzie jakie warunki mają i co dla będzie najkorzystniejsze.

#18 Ekspert PZU

Ekspert PZU

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 26 wrzesień 2017 - 13:06

Ubezpieczenie Opieki Medycznej w PZU można zawrzeć dla pracowników w rożnych wariantach (dostęp do lekarzy różnych specjalizacji oraz specjalistycznych badań).Nowością jest tez ubezpieczenie PZU Zdrowy Biznes dla osób, które prowadzą jedno- lub dwuosobową działalność gospodarczą. Do takiego ubezpieczenia mogą tez przystąpić małżonkowie i partnerzy przedsiębiorców oraz ich dzieci.

Pytanie możesz zadać również poprzez aplikację Centrum Pomocy https://centrumpomocy.pzu.pl

#19 Guest_LuigiP

Guest_LuigiP
  • Goście

Napisano 08 październik 2017 - 17:05

Ja również posiadam ubezpieczenie zdrowotne wykupione w PZU i polecam ze względu na bardzo atrakcyjne warunki i bardzo szeroki zakres ubezpieczenia. Jest tyle dostępnych wariantów, że każdy, kto potrzebuje wykupić ubezpieczenie znajdzie coś, co odpowiadać mu będzie w 100%.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych