Skocz do zawartości

renta chorobowa -czy należy mi się

proszę o pomoc

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_mirek

Guest_mirek
  • Goście

Napisano 16 luty 2014 - 07:04

[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, 'Bitstream Vera Sans', Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:11px;]  Mam 52 lata ,stopień niepełn. -umiarkowany ,od 3 m-cy jestem na zasiłku chorobowym.Nie widzę perspektyw otrzymania pracy ,zastanawiam się czy po okresie pobierania zasiłku chorobowego nie składać wniosku na rentę. W latach 1997-2000 r. /3 lata/ byłem na rencie ale mi ją zabrali.Przez długie lata nie mogłem znaleźć pracy .Dopiero od 2010 r. do 2013 r. grudnia miałem pracę   Jak to jest z tym okresem ostatnich przepracowanych lat [/color][color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, 'Bitstream Vera Sans', Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:11px;]. .Czy w moim przypadku jestem uprawniony do ubiegania się o  rentę i mogę składać odpowiednie papiery?Proszę o pomoc.[/color]

[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, 'Bitstream Vera Sans', Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:11px;]                                                  [/color]

[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, 'Bitstream Vera Sans', Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:11px;]                                                                                                                       Dziękuje[/color]

#2 agnieszka_ksiegowa

agnieszka_ksiegowa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 336 postów
  • LokalizacjaWARSZAWA

Napisano 16 luty 2014 - 11:16

Jeśli wyczerpie się Panu okres pobierania świadczenia z tytułu ubezpieczenia chorobowego i wciąż będzie Pan niezdolny do pracy może Pan wystąpić o rentę z tytułu niezdolności do pracy. W tym celu będzie musiał Pan złożyć w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych wniosek wraz z wymaganą dokumentacją. Zasiłek chorobowy za czas niezdolności do pracy przysługuje maksymalnie na 182 dni (270 dni w przypadku gruźlicy). Jeśli chodzi o staż pracy uprawniający do uzyskania renty to musi Pan wykazać, że w ciągu ostatniego dziesięciolecia przypadającego przed dniem zgłoszenia wniosku o rentę lub dniem powstania niezdolności posiadał Pan udokumentowany pięcioletni okres składkowy lub nieskładkowy (3 lata pracy + 6 miesięcy zwolnienie lekarskie + 12 miesięcy świadczenie rehabilitacyjne + 6 miesięcy bezrobocia, daje wymagany 5 letni okres)

Pozdrawiam,

Agnieszka

#3 miroslav

miroslav

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 17 luty 2014 - 11:42

Powodzenia, proszę napisać czy Pan dostał i ile, bo też jestem w podobnej sytuacji i zamierzam się ubiegać o taką rentę. Niech Pan napisze, czy to przysparza wiele trudności, a może da się załatwić wsszystko od ręki?

www.jwe.pl - jak radzić sobie na emeryturze

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: proszę o pomoc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych