Skocz do zawartości

Zdjęcie

zamknięcie miesiąca

wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 kami

kami

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 08 luty 2014 - 13:34

Witamzdaje sobie sprawę, że zabrzmi to dziwnie ale mam roblem z zamknieciem m-ca :(Od br przeszłam niestety z PKPiR na KH. Zostałam z probleme sama :( Przymierzam się do zamknięcia m-ca i mam problem. Może ktoś mi podpowie co muszę jeszcze zrobić by było ok. Wiem, że muszę:1. zaksięgować amortyzaje2. naliczony i należny przerzuccić na rozrachunki z US VAT i różnica to kwota która ma wyjść mi na deklaracji - powinno byc ok bo rejestry VAT zgodziły mi sie z kontami3. ?? co z 4-kami?? jak dochodowy zrobić??

#2 Jola82

Jola82

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 marzec 2014 - 14:16

[color=rgb(0,0,0);font-family:helvetica, arial, sans-serif;font-size:13px;]3. ?? co z 4-kami?? jak dochodowy zrobić??[/color]

Zależy w jakim wariancie robisz wynik finansowy. Czy w pełnej księgowości księgujesz zarówno na "czwókach" jak i na "piątkach". Z reguły, w dwóch układach reguła księgowania jest taka:

1) bieżące księgowanie kosztów w układzie rodzajowym (400/różne konta) 

2) rozliczenie kosztów na piątki (500/490)

3) przyjęcie produktów do magazynu (600/580) *jeśli było

4) przeksięgowanie kosztów działalności operacyjnej (580/500)

5) wydanie produktów z magazynu w związku ze sprzedażą (710/600) (jeśli było

6) przeksięgowanie kosztu własnego sprzedanych produktów (490/710) - piątki też w tym wariancie rozliczamy z kontem 490. Saldo 490 jest zapisywane na koncie wynik finansowy - po stronie Wn lub Ma - zależy jak nam wyjdzie.

7) przeksięgowanie kosztów prostych (rodzajowych) z czwórek na wynik finansowy (860/400)

W wariancie liczenia wyniku finansowego z piątek - piątki przenosimy bezpośrednio na konto 860, a czwórki rozliczamy z 490. 

Poczytaj jeszcze tu: http://gotowadopracy...ebilansowe.html

[color=rgb(0,0,0);font-family:helvetica, arial, sans-serif;font-size:13px;]Czytaj więcej na Infor.pl: http://forum.infor.p.../#ixzz2wPgAUkng[/color]

www.gotowadopracy.pl

#3 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 16 marzec 2019 - 05:28

I na nowy miesiąc koszty czwórki zaczynano z saldem początkowym 0? I od nowa?

#4 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 16 marzec 2019 - 06:07

A jak to jest z tymi przyjęciami o wydaniami z magazynu? Robi się to tylko zbiorczo na koniec miesiąca czy razem z każda faktura? Co ze sprzedażą jeśli mam tylko 4” i jest koniec miesiąca miałam sprzedaż towarów to rozumiem ze cały koszt wytworzenia towaru wrzucam w koszt wytworzenia i potem na wynik finansowy a jeśli sprzedaży nie było to wisi to na towarach? I zostawiam to saldo na następny miesiąc? Czy muszę gdzieś to przeksięgować na koniec miesiąca? Dzięki z góry za odp

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 marzec 2019 - 07:45

I na nowy miesiąc koszty czwórki zaczynano z saldem początkowym 0? I od nowa?

NIE!
Nie, 4 ciągniesz cały rok, to powyżej to księgowanie przenoszenia 4 jest na koniec roku

#6 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 16 marzec 2019 - 14:37

Czyli nie trzeba 4 przenosić na wynik finansowy na koniec miesiąca? Podatek dochodowy wyliczy z 4? Co trzeba ze stałych księgować zrobić na koniec każdego miesiąca?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych