Skocz do zawartości

Obiady dla uczniów w formie cateringu płacone z MOPS i z budżetu szkoły

obiady dla uczniów z MOPS

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Nika

Guest_Nika
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2014 - 09:24

Witam mam pytanie- nasza szkoła nie ma stołówki szkolnej, dlatego obiady dla uczniów ma z firmy cateringowej. Część tych obiadów jest opłacanych z budżetu szkoły, część pokrywa MOPS. W związku z tym pytanie, czy wszystkie fa (i te dotyczące MOPS i budżetu szkoły) należy uwzględnić przy zamówieniach publicznych (przy zliczaniu do 14000euro), czy tylko te, które dotyczą budżetu szkoły? Jak należy księgować fa, które pokrywa MOPS? Jakie powinny być wszystkie księgowania dotyczące tego tematu.Bardzo proszę o szybką odpowiedź

#2 Guest_Justyna

Guest_Justyna
  • Goście

Napisano 12 maj 2014 - 08:56

Mam ten sam problem. Czy dla tego typu działalności mam tworzyć odrębny rozdział 80148 (stolówki szkolne) czy mogę ujmować to w wydatkach bieżących?

#3 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20312 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 12 maj 2014 - 15:16

W mojej opinii powinno zostać zawarte porozumienie  o współpracy w tym zakresie między szkołą a MOPSz którego będzie jasno wynikało

-kto ogłasza przetarg

- jak będzie wyglądała współpraca po wybraniu oferenta

-jak z wzajemnymi rozliczeniami

-na kogo FV

-kto płaci a kto dostaje refundację

-a może umowa z firmą cateringową zawarta przez szkołę i przez MOPS

bez zaangażowania się głosu doradczego w postaci prawnika (może ze starostwa) nijak się nie da.

Potem dopiero zastanowić się nad ewidencją

#4 Iza BP

Iza BP

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 15 maj 2014 - 11:14

catering też mam w szkole, nie mam R. 80148, wpływy i wydatki na cetering czyli wpłaty od uczniów i zapłaty dla dostawcy sa pzrez wydzielony rachunek dochodów własnych

#5 Guest_just2000

Guest_just2000
  • Goście

Napisano 21 maj 2014 - 19:57

Czy znacie może jakąś podstwę prawną  (o ile taka istnieje) stanowiącą że dożywianie jest zadaniem powiatu w przypadku szkół specjalnych?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych