Skocz do zawartości


Usługi księgowe


wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gość1

Guest_Gość1
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2014 - 23:05

Jak to jest? Mianowicie usługa za styczeń, skończy się gdzieś ok 5.lutego 2014 jak dostanę wszystkie "papiery", to kiedy w takim razie wystąpi obowiązek w styczniu czy już w lutym? Chyba w lutym ale chcę się upewnić!Z góry dziękuję.

 



#2 blogusxd

blogusxd

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 137 postów

Napisano 29 styczeń 2014 - 23:19

Witam. Według:

 "Art. 106i. 1. Fakturę wystawia się nie później niż 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano dostawy towaru lub wykonano usługę, z zastrzeżeniem ust. 2-8."A nawet, gdy klient zapłaci dajmy na to po 20.01. to można FV wystawic 31.01.14 / lub najpóźniej do 15.02.14.Obowiązek podatkowy i tak powstanie w styczniu 2014 roku 

"Art. 106i.7. Faktury nie mogą być wystawione wcześniej niż 30. dnia przed:1) dokonaniem dostawy towaru lub wykonaniem usługi;2) otrzymaniem, przed dokonaniem dostawy towaru lub wykonaniem usługi, całości lub części zapłaty.8. Przepis ust. 7 pkt 1 nie dotyczy wystawiania faktur w zakresie dostawy i świadczenia usług, o których mowa w art. 19a ust. 3, 4 i ust. 5 pkt 4, jeżeli faktura zawiera informację, jakiego okresu rozliczeniowego dotyczy."



#3 Radomiak

Radomiak

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 29 styczeń 2014 - 23:21

Styczeń księgujesz w styczniu (przy dużej ilości dokumentów) a kończysz w lutym, ok. 20 (PIT, CIT) i 25 (VAT),  a więc nie wykonasz tej usługi wcześniej jak w lutym. Fakturę masz prawo wystawić do 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu wykonania usługi, czyli do 15 marca. Możesz też taką fakturę wystawić wcześniej - do 30 dni przed dniem wykonania usługi, albo jeszcze wcześniej  (art 106i ust 8 ustawy o VAT).





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych