Skocz do zawartości

Zdjęcie

Magazyn na niebezpieczne towary - wyposażenie

wróć do serwisu Logistyka 27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Logistyka

Admin Logistyka

Admin Logistyka

• Administratorzy forów
  • 314 postów

Napisano 28 styczeń 2014 - 15:27

Przechowywanie w magazynie materiałów niestandardowych, np. niebezpiecznych cieczy wymaga spełnienia określonych w prawie wymogów. Na co zwrócić szczególną uwagę w wyposażeniu magazynu? Powrót do artykułu: Magazyn na niebezpieczne towary - wyposażenie

#2 Guest_paweł

Guest_paweł
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2014 - 15:32

do niedawna miałem tylko kartony w magazynie, ale odkąd poszerzyłem asortyment, musiałem właśnie dokupić beczki na ciecze, z niebezpiecznymi towarami jednak trzeba uważać

#3 Guest_krzysiek

Guest_krzysiek
  • Goście

Napisano 19 luty 2014 - 10:52

zbiorniki i palety wychwytujące kupuję w http://www.ekomotorpol.pl  nie wyobrażam sobie przechowywania takich substancji w byle czym.. o bezpieczeństwo swoje i swoich pracowników trzeba dbać

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 maj 2014 - 09:29

dokładnie, wystarczy rozeznać się tylko w temacie, bo na szczęście jest na rynku sporo firm, które  oferują porządne wyposażenia  magazynu. Ostatnio samemu przyszło mi korzystać tutaj http://cassioli.com.pl i naprawdę dobra robota

#5 margo903

margo903

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 04 czerwiec 2014 - 08:26

Materiały niebezpieczne muszą być składowane nie tylko w odpowiednich pojemnikach/zbiornikach, ale i również w magazynach odpowiednio do tego przystosowanych i zabezpieczonych. Ja aby móc zająć się składowaniem tego rodzaju substancji musiałam zwiekszyć powierzchnię magazynową. Nie chciałam jednak budować magazynu, ale zdecydowałam się na hale magazynowe z konstrukcji stalowej. Szybsza realizacja projektu i mniej kłopotów. Firma CoBouw wywiązała się ze zlecenia pierwszorzędnie. Najpierw sprawdzili grunt czy nadaje się na mój magazyn - przepuszczalność gruntu i jego parametry - potem wykonali projekt, który zaakceptowałam i zaczęli realizację projektu. Dzięki nim dowiedziałam się, że mogę ubiegać się o dofinansowanie nowej inwestycji. Tym tematem też zajęli się ich doradcy. Nie tylko postawili samą halę, ale wykonali kompleksowe instalacje wewnątrz. Super że są takie firmy i nie trzeba się samemu zajmowac znajdowaniem podwykonawców. Można dzięki temu zajć się spokojnie prowadzeniem interesów. O kompleksowych usługach można poczytać na http://www.cobouw.pl...lne-wykonawstwo

#6 Guest_kowboj

Guest_kowboj
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2014 - 08:25

w takich magazynach potrzeba dobrego i bezpiecznego wyposazenia oraz niezawodnych wozkow widlowych. Co do wozkow to w ipz maja swietny sprzet. Duzy wybor z roznym napedem, do tego czesci zamienne, opony. Full serwis

#7 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2014 - 14:11

Może zajrzyj na stronę Cassioli. Oni zajmują się magazynami, i budową i wyposażeniem, więc powinni coś mieć także dla firm, które zajmują się składowanie niebezpiecznych materiałów.

.

#8 Guest_rgrtge

Guest_rgrtge
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2015 - 13:52

jeżeli ktoś z was będzie budował magazyn to pamiętajcie o klimatyzacji i instalacjach chłodnicznych np www.puchlodz.pl/o-firmie - korzystałem z ich usług i mogę jedynie podpowiedzieć, że warto smile.png

#9 Kasik86

Kasik86

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 217 postów

Napisano 12 maj 2015 - 15:53

Dokładnie musisz mieć specjalne oznaczenia, a pracownicy muszą być wyposażeni w kaski, okulary, czasami zatyczki do uszu, specjalne buty stroje etc. Jeśli chodzi o samo wyposażenie magazynu w regały i inne przydatne akcesoria to polecam firmę - http://www.abrack.pl.../regaly-polkowe

#10 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 892 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 czerwiec 2015 - 14:42

Jeśli potrzebne są regały, możecie sprawdzić ofertę w Regały półkowe typu UNILOG - LOG-SYSTEM. Godna uwagi oferta regałów magazynowych do materiałów ciężkich. 

#11 Guest_mikulski

Guest_mikulski
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2015 - 22:39

Jeśli używasz do przewożenia wózka widłowego, pomyśl też o dobrych oponach. Do swojego kupiłem przez Prestige Tyres. Warto sprawdzić bo ich oferta jest warta uwagi.

#12 Guest_Kris

Guest_Kris
  • Goście

Napisano 12 listopad 2015 - 20:03

Ja kiedyś chciałem wybudować taki magazyny ale w końcu znajomy który robi w tej samej branży namówił mnie żebym lepiej wynajął. Jak coś to robiłem to w Operisie. Wynajem wychodzi o wiele taniej co jak dla mnie było akurat priorytetem. 

#13 Guest_Ariel

Guest_Ariel
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2016 - 13:36

Nie wiem dokładnie jakiego rodzaju sprzęt jest potrzebny, ale firmą godną polecenia w tej branży jest Transmag. Wykonują regały, przenośniki itd.

#14 majkel29

majkel29

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 196 postów

Napisano 07 marzec 2016 - 17:53

Z tego, co się orientuję jednym z większych producentów wyposażenia dla przemysłu jest Fami. Mają pojemniki i kontenery, regały magazynowe, skrzynki, stoły, systemy na narzędzia itp. Więcej informacji na temat firmy można znaleźć na stronie http://www.fami.com....niki-kontenery.

#15 Guest_derek

Guest_derek
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2016 - 08:22

Chyba nie ma magazynu, w którym nei byłoby regałów (tak mi się wydaje)- odpowiednie przechowywanie produktów (niebezpiecznych zwłaszcza) to b. istotna sprawa, nie mozna dopuścić by uległy zniszczeniu od wilgoci, gryzoni itd. A same regały też muszą być trwałe, by wszystko utrzymać. My wyposażalismy się w transmag i sobie chwalimy, regały są mocne i służą już nam trochę.

#16 Snt

Snt

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 505 postów

Napisano 20 listopad 2016 - 22:55

Dlatego zamiast budować konkretny magazyn czasami dużo lepiej go wynająć i mieć już przystosowany i dostosowany do własnych potrzeb, a koszt budowy to jest ogromny pieniądz. Zobacz sobie w mexem - http://mexem.com.pl/...a-i-magazynowa/masz całą masę dobrych lokalizacji i możliwości wynajmu. Wiadomo, ze w umowie trzeba określić warunki szczególowe, ale na pewno jest to tańsze.

#17 ala233

ala233

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 264 postów

Napisano 16 grudzień 2016 - 09:17

Chyba nie ma magazynu, w którym nei byłoby regałów (tak mi się wydaje)- odpowiednie przechowywanie produktów (niebezpiecznych zwłaszcza) to b. istotna sprawa, nie mozna dopuścić by uległy zniszczeniu od wilgoci, gryzoni itd. A same regały też muszą być trwałe, by wszystko utrzymać. My wyposażalismy się w transmag i sobie chwalimy, regały są mocne i służą już nam trochę.

Jeśli chodzi o regały magazynowe to te są godne polecenia.

#18 Guest_evva12

Guest_evva12
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2016 - 16:26

W takim magazynie chyba tez przydadzą się gaśnice, nie? Tutaj : jakagasnica.pl dobierzecie naprawdę dobry i profesjonalny sprzęt w tm zakresie.

#19 Guest_evva12

Guest_evva12
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2016 - 16:26

W takim magazynie chyba tez przydadzą się gaśnice, nie? Tutaj : jakagasnica.pl dobierzecie naprawdę dobry i profesjonalny sprzęt w tm zakresie.

#20 maniek45

maniek45

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 29 styczeń 2017 - 12:53

skoro to mają być niebezpieczne towary to koniecznie musisz zadbać o bezpieczeństwo.Musisz pamiętać o kamerach, jakiś czujnikach ruchu oraz ważna jest... bariera świetlna schmersal Poczytaj sobie o tym na stronie, zobaczysz że takie rozwiązanie okaże się przydatne

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych