Skocz do zawartości

Zdjęcie

Monitoring GPS za 19 zł miesięcznie?

wróć do serwisu Logistyka 18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Logistyka

Admin Logistyka

Admin Logistyka

• Administratorzy forów
  • 314 postów

Napisano 26 styczeń 2014 - 22:39

Monitoring GPS to wciąż jeden z najskuteczniejszych sposobów na ochronę przeciwkradzieżową floty pojazdów. W miarę upływu czasu usługi monitoringu znacznie tanieją. Powrót do artykułu: Monitoring GPS za 19 zł miesięcznie?

#2 Guest_Ignac

Guest_Ignac
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2014 - 22:47

Takie rozwiązanie jest bardzo skuteczne i stosuje się je na większą skalę we flotach samochodowych. W moich autach zamontowany jest SATIS GPS, dzięki któremu nie obawiam się kradzieży, przy czym dodatkowym atutem są oszczędności na paliwie i łatwość w planowaniu tras. Każdemu, kto nie korzysta z tej technologii gorąco polecam zainteresowanie się tematem.

#3 Guest_Jarek Nawigator

Guest_Jarek Nawigator
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2014 - 13:40

[color=#1f497d;][font="calibri, sans-serif;"]Rzeczywiście, przy dzisiejszym wysokim stopniu kradzieży samochodów, rozwiązaniem, powiedziałbym, genialnym jest zamontowanie w prywatnym samochodzie lokalizatora GPS. Koszt jednorazowy, abonament tani, a spokojny sen - bezcenny. Jeśli auto jest w miarę nowe (od 2010) i posiada szynę CanBus mamy możliwości odczytu nie tylko lokalizacji pojazdu, ale również pomiar spalanego paliwa czy obrotów silnika. Najlepszym jednak argumentem przemawiającym za montażem lokalizatora GPS jest ilość odzyskanych aut. Pozdrawiam[/color][/font]

#4 Guest_Hrabia

Guest_Hrabia
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2014 - 13:42

Również korzystamy w firmie z Satisa i jesteśmy zadowoleni. Co więcej, żeby jeszcze bardziej ograniczyć koszty paliwa teraz stoimy przed wdrożeniem nowego modułu eco driving.

#5 remek11

remek11

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 23 sierpień 2015 - 18:44

ja mogę polecić system Finder - http://www.finder.pl -dobre narzędzie do zarządzania flotą pojazdów, dobra i dokładna lokalizacja gps

#6 PatrykZwirek

PatrykZwirek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 24 sierpień 2015 - 09:31

Z pewnością monitoring pojazdów jest zalecany przedsiębiorcom, którzy chcą zniwelować koszty w firmie. Zmniejszyć zużycie paliwa, zoptymalizować czas pracy. Mogę szczerze polecić prostą aplikację od Pugo => https://pugo.pl/ 

Co do zabezpieczenia przed kradzieżą, to znam kilka przypadków że monitoring pomógł. Nie uważam jednak, że to jest główna zaleta monitoringu pojazdów.

#7 Robero

Robero

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 10 wrzesień 2015 - 11:26

Sprawdzaliście monitoring gps Autoguard?

#8 lemoniad

lemoniad

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 36 postów

Napisano 15 październik 2015 - 12:49

tani nie zawsze oznacza dobry i należy o tym pamiętać. Lepiej iść do sprawdzonej firmy, która zajmuje się monitoringiem GPS jak Impel Security http://www.impelsecurity.pl/ i dać 20 zł drożej niż potem żałować, że poszło się do jakiejś firmy-krzaka

#9 Wojtek00

Wojtek00

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 98 postów

Napisano 03 luty 2016 - 15:42

U siebie w pracy byłem odpowiedzialny za wybranie najlepszego i najbardziej spełniającego nasze wymagania monitoringu GPS. W ostatecznym rozrachunku zdecydowaliśmy się na system lokalizacji ikol. Zdecydowaliśmy się na nich z kilku powodów: atrakcyjny cennik, bezterminowa umowa, firma działa od 1999r (znany na całym świecie LoJack), pomoc techniczna w razie potrzeby, swobodny dobór funkcji dodatkowych (raporty, alerty, zasięg na świat). W mojej opinii to bardzo dobre rozwiązanie nawet dla niewielkich flot pojazdów (my mamy 5 aut) - po pół roku faktury za zakup paliwa dziwnym trafem są o 20% niższe, mimo że handlowcy jeżdżą tyle samo :)

#10 Celinka152

Celinka152

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 02 marzec 2016 - 12:17

To faktycznie wydaje się sensowne rozwiązanie. Ciekawa jestem jednak, na ile złodziej może się spodziewać takiego systemu i go unieszkodliwić...

#11 Wojtek00

Wojtek00

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 98 postów

Napisano 03 marzec 2016 - 08:59

Hmm, ale monitoring GPS nie służy do zabezpieczania przed kradzieżą. No niestety pewnych rzeczy się nie przeskoczy - sygnał GPS można zagłuszyć. Są co prawda funkcje, które pomogą w przypadku ewentualnej próby kradzieży. Na przykład powiadomienie SMS w przypadku, gdy ktoś zagłusza lokalizator (tutaj więcej informacji).

Ale na wypadek kradzieży, to najpewniejszym sposobem jest system radiowy. Można go też połączyć z monitoringiem (tutaj przykład).

#12 zlykot

zlykot

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 54 postów

Napisano 14 marzec 2016 - 17:34

Jeśli chodzi o koszt transmisji danych to można się wyrobić w kwocie od 18 do 20 zł rocznie, wystarczy wybrać odpowiedni internetowy abonament na kartę w Orange, a potem specjalnym smsem aktywować kartę na rok, i kupić w pakiecie kilka giga danych.

baner.jpg

#13 Guest_jaromir

Guest_jaromir
  • Goście

Napisano 23 marzec 2016 - 19:16

Fajnie jesli lokalizator pełni kilka funkcji czyli własnie jest zabezpieczeniem przeciwko kradziezy i np sluzy do kontroli floty i kontrolowania rzeczywistego czasu pracy kierowców. Ja ze swojej strony moge polecic lokalizatory Alfatrack, u nas w firmie sie sprawdzaja.

#14 Wojtek00

Wojtek00

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 98 postów

Napisano 29 marzec 2016 - 12:55

Fajnie jesli lokalizator pełni kilka funkcji czyli własnie jest zabezpieczeniem przeciwko kradziezy i np sluzy do kontroli floty i kontrolowania rzeczywistego czasu pracy kierowców. Ja ze swojej strony moge polecic lokalizatory Alfatrack, u nas w firmie sie sprawdzaja.

Jaka jest cena miesięcznie Alfatracka? I jakie funkcje masz?

#15 Forumowicz84

Forumowicz84

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 171 postów

Napisano 27 wrzesień 2017 - 13:51

Ja z doświadczenia mogę polecić monitoring GPS firmy Transmobil. Korzystam od kilku miesięcy i jeszcze ani razu się nie zawiodłem. Może to nie jest długi czas, ale nie jest to pierwszy monitoring jaki posiadam w swojej firmie. Z poprzednimi co chwilę był jakiś problem.

#16 PawełP32

PawełP32

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 110 postów

Napisano 13 sierpień 2018 - 22:07

Niestety, ale tak tanie rozwiązania nie wróżą niczego dobrego ... sami kiedyś używaliśmy podobnego programu i problemy z ciągłością pracy, łącznością GPS oraz generowaniem raportów bym naprawdę duże, dlatego wraz z rosnącą flotą samochodów ciężarowych postanowiliśmy pójść w kierunku systemu Flotman który reprezentuje sobą zupełnie inny poziom zakresu pracy, ciągłości oraz oszczędności jakie dla nas generuje. W wolnej chwili warto zajrzeć na ich stronę internetową, jeżeli nadal szukacie sprawdzonych rozwiązań na długie lata :)

#17 Guest_drajwer

Guest_drajwer
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2018 - 09:03

Czasem cena nie jest najważniejszym czynnikiem, zwykle w takich rozwiązaniach chodzi o skuteczność, a jeśli o tę chodzi to mogę z czystym sumieniem polecić Konsalnet - lokalizacja GPS jest bardzo dokładna, oferuje bardzo wiele różnych odczytów, które pomogą Ci poznać nie tylko miejsce ale i stan auta.

#18 Forumowicz84

Forumowicz84

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 171 postów

Napisano 06 listopad 2018 - 17:24

Wiele osób nie szanuje zasad ani samochodów służbowych. Niestety. Dlatego właściciele firm zaczęli teraz zawracać uwagę i montują systemy GPS w swoich autach. Ja też wiele na ten temat słyszałem i powiem szczerze, że po analizie zdecydowałbym się na Transmobil, bo mają fajne usługi w dobrej cenie, bez ukrytych kosztów.

#19 JarekDon

JarekDon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 63 postów

Napisano 13 listopad 2018 - 09:12

Ja osobiście jestem za wyborem systemu Flotman który moim zdaniem jest zdecydowanym numerem jeden jeżeli chodzi o system do monitoringu GPS zarówno aut osobowych jak i ciężarowych. Do tego warto również odwiedzić ich bloga, na którym m.in dowiecie się jak odpowiednio rozliczyć czas pracy kierowcy https://www.flotman....orty-cykliczne/ dla mnie były to bardzo przydatne informacje które również unormowały całą sytuację. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych