Skocz do zawartości


Wystawienie faktury na podstawie wystawionego wcześniej rachunku

faktura rachunek termin

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Krzysiek

Guest_Krzysiek
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2014 - 20:44

Witam.Chciałbym zapytać jak w 2014 roku wygląda sprawa "zamiany" paragonu na fakturę VAT?Z tego co się orientuję w 2013 roku na daną czynność kupujący miał 7 dni.

Jak to wygląda w tym roku?#2 Radomiak

Radomiak

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 18 styczeń 2014 - 23:01

Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą są obowiązani, na żądanie kupującego lub usługobiorcy, wystawić rachunek potwierdzający dokonanie sprzedaży lub wykonanie usługi - art 87 ustawy ordynacja podatkowa.

Podatnicy od których zażądano rachunku przed wykonaniem usługi lub wydaniem towaru, wystawiają rachunek nie później niż w terminie 7 dni od dnia wykonania usługi lub wydania towaru. Jeżeli jednak żądanie wystawienia rachunku zostało zgłoszone po wykonaniu usługi lub wydaniu towaru, wystawienie rachunku następuje w terminie 7 dni od dnia zgłoszenia żądania.

Podatnik nie ma obowiązku wystawienia rachunku, jeżeli żądanie zostało zgłoszone po upływie 3 miesięcy od dnia wydania towaru lub wykonania usługi.

Zmian w terminach w ordynacji podatkowej nie mamy, czyli sprzedawca ma 7 dni, a kupujący 3 miesiące.

 

Od stycznia 2014 roku jeżeli żądanie nabywcy zostanie zgłoszone sprzedawcy po upływie miesiąca, w którym dostarczono towar lub wykonano usługę, wówczas ma on obowiązek wystawić fakturę nie później, niż 15. dnia od dnia zgłoszenia. - art 106i ust 6 ustawy o VAT.

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: faktura, rachunek, termin

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych