Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Wypadek w drodze do pracy

wróć do serwisu Kadry 13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Paulina

Guest_Paulina
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2014 - 11:29

Witam,

koleżanka jadąc w tym tygodniu do pracy, uległa wypadkowi. Chciała zdążyć na autobus i zbiegając po schodach, pośliznęła się na lodzie i spadła ze schodów. Poobijała się mocno i skręciła sobie nadgarstek, ale myślała, że to tylko potłuczenie i pojechała do pracy. Przepracowała jeszcze cały dzień i dopiero poszła do szpitala. Czy to, że przyszła do pracy dyskwalifikuje ją z zasiłku chorobowego? Czy jakieś inne świadczenie będzie jej przysługiwało? Będzie nosiła gips przez najbliższe tygodnie, a więc nie może pracować, bo jej praca polega w głównej mierze na pisaniu na komputerze.

#2 marzenaew

marzenaew

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 17 styczeń 2014 - 13:36

Musi porozmawiac ze swoja kadrowa ale z tego co wiem przysługuje jej pełnopłatny urlop na czas rechabilitacji leczenia i moze ubiegać sie o odszkodowanie. Musi porozmawiac z BHP i HR . :) 

#3 kapi412

kapi412

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 46 postów

Napisano 17 styczeń 2014 - 13:56

Jaki urlop??!!

jeśli ma umowę o pracę i opłacane składki, to dostaje  zwolnienie lekarskie i sobie zwyczajnie  choruje.

Odszkodowanie może dostać ale z ubezpieczenia  grupowego lub indywidualnego  jeśli takie posiada.

#4 KarMag

KarMag

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 394 postów

Napisano 17 styczeń 2014 - 14:23

Pełnopłatne ma wynagrodzenie chorobowe, a nie urlop;)

Pozdrawiam 

#5 Guest_Alan

Guest_Alan
  • Goście

Napisano 11 luty 2014 - 16:38

trochę słabo, że nie ma żadnego dowodu  z miejsca zdarzenia, tj. nie była wezwana karetka, nie zostało zrobione zdjęcie na miejscu zdarzenia. Mam nadzieję, ze jakieś zaświadczenia od lekarze, ze szpitala posiada? Trudna sprawa, ale spróbuj skontaktować się z Cito Kraków, tj. kancelaria odszkodowawcza, w której zajmują się takimi sprawami. Moja 2 lata temu też wydawała się beznadziejna, ale dzię ki nim otrzymałam odszkodowanie, chociaż na serio myślałem że nie ma na to żadnych szans !

#6 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 11 luty 2014 - 17:01

wystarczy oświadczenie pracownicy w  sprawie okoliczności wypadku.  Nie potrzebne są żadne zeznania swiadków, bo przecież to nie był wypadek w pracy, tylko w drodze do pracy, więc kto niby ma byc tymświadkiem. Na ogół podróżujemy przeciez z zupełnie z obcymi ludźmi. Pracownica ma prawo do świadczeń chorobowych ( wynagrodzenie za czas choroby -33 dni + zasiłek chorobowy łacznie do 182 dni ) w wysokości 100% podstawy. Miałam podobny wypadek kilka lat temu, pracownica przewróciła się  na schodach w metrze. Przyjechała do pracy , a do szpitala zawiózł ją po pracy mąż , bo noga w kolanie jej spuchła i miała  tam jakieś uszkodzenia. Była na zwolnieniu prawie 3 m-ce i  ZUS w żadnym stopniu tego nie zakwestionował.

#7 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8923 postów

Napisano 11 luty 2014 - 18:10

pracodawca ma obowiązek sporządzenia dokumentacji powypadkowej w zw. ze zgłoszeniem przez pracownicę wypadku w drodze do pracy;

pracownica ma prawo do wynagrodzenia chorobowego 33(14) dni 100%, potem do zasilku chorobowego 100%

#8 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 933 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 marzec 2014 - 09:55

Tutaj macie bardzo dobrą firmę, która pomoże wam zyskać odszkodowanie za granicą -http://interclaims.com.pl/ . Mi pomogli gdy miałem wypadek w Holandii.

#9 Guest_DDD

Guest_DDD
  • Goście

Napisano 21 listopad 2014 - 11:43

Odświeżę trochę temat. Wypadek w drodze do pracy wynagrodzenie chorobowe płatne przez pracodawce 100 %, ale jaki kod w płatniku? 331, a potem jak wejdzie zasiłek 314 ? :)

#10 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8923 postów

Napisano 21 listopad 2014 - 11:47

Odświeżę trochę temat. Wypadek w drodze do pracy wynagrodzenie chorobowe płatne przez pracodawce 100 %, ale jaki kod w płatniku? 331, a potem jak wejdzie zasiłek 314 ? smile.png

tak

#11 Guest_DDD

Guest_DDD
  • Goście

Napisano 21 listopad 2014 - 11:55

Dziękuję za bardzo szybką odpowiedź :)

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2014 - 00:53

W podobnym temacie. Pracodawca uznał wypadek w drodze do pracy (sporządzona karta wypadku) i wypłaca wynagrodzenie za czas choroby w wysokości 100%. Dalej ZUS przejmuje wypłatę zasiłku chorobowego i kwestionuje wypadek w drodze do pracy (tak się przecież zdarza). Pracodawca chce skorygować wypłatę wynagrodzenia chorobowego do poziomu 80%. Czy ma takie prawo? Wg mnie nie, bo wypłacił wynagrodzenie na podstawie Kodeksu pracy art. 92, a ZUS działa w oparciu o przepisy dot. wypłat zasiłków chorobowych.

Będę wdzięczna za pomoc.

#13 Guest_Kroll

Guest_Kroll
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2021 - 11:50

Polecam Adwokata w Europie (adwokatweuropie.pl/service/wypadek-w-pracy), dzięki firmie wywalczyłem odszkodowanie za paskudny wypadek.

#14 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5988 postów

Napisano 01 październik 2021 - 07:59

Następny nieudacznik co nie ma klientów :ph34r: 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych