Skocz do zawartości


Ulga na dziecko


wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Mama

Guest_Mama
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2014 - 23:20

[font="arial, helvetica, sans-serif;"]Mam pytanie, bo przeczytałam już dużo o uldze prorodzinnej i nadal nie rozumiem. To w końcu czy matce samotnie wychowującej dziecko, która ma dochód ok.80.000 tys. należy się oto dliczenie czy juz nie?[/font] Prosze o pomoc i dzięuję.

 



#2 blogusxd

blogusxd

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 137 postów

Napisano 16 styczeń 2014 - 23:23

Witam,dla samotnie wychowujących limit wynosi 112 000 złotych.A z tego co znalazłam w przepisachna ten temat to:"2. Odliczeniu podlega za każdy miesiąc kalendarzowy roku podatkowego, w którym podatnik wykonywał władzę, pełnił funkcję albo sprawował opiekę, o których mowa w ust. 1, w stosunku do:1) jednego małoletniego dziecka - kwota stanowiąca 1/6 kwoty zmniejszającej podatek określonej w pierwszym przedziale skali podatkowej, o której mowa w art. 27 ust. 1, jeżeli dochody podatnika: 

A) pozostającego przez cały rok podatkowy w związku małżeńskim i jego małżonka, nie przekroczyły w roku podatkowym kwoty 112.000 zł,niepozostającego w związku małżeńskim, w tym również przez część roku podatkowego, nie przekroczyły w roku podatkowym kwoty 56.000 zł, za wyjątkiem podatnika samotnie wychowującego małoletnie dziecko wymienionego w art. 6 ust. 4, do którego ma zastosowanie kwota dochodu określona w lit. a;"



#3 Guest_Mama

Guest_Mama
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2014 - 23:25

Dziękuję



#4 Guest_oponka

Guest_oponka
  • Goście

Napisano 16 luty 2014 - 20:03

Wg mnie się należy. Z resztą, poczytaj sobie o uldze tutaj: http://mspinfo.pl/20...-dziecko-w-pit/

Masz tam szczegółowe informacje na temat odliczania ulgi na dziecko od podatku.





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy