Skocz do zawartości

Vat nalezny

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Teresa

Guest_Teresa
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2014 - 13:29

Witam

1) WYstawiając fakture vat w styczniu za usługę wykonaną w styczniu to mogę vat należny rozliczyc w deklaracji vat7 za styczęń tak? 

2) druga sprawa co z vat7 za grudzień 2013. WYstawiłam faktury w XII i kilka ich zapłat otrzymałam w grudniu a reszte nie. czy rozliczając teraz vat7 za grudzień 2013 mam brac całość vatu należnego od wszystkich faktur vat czy tylko od tych zapłąconych w XII a reszte vatu przejdzie na styczeń ?

Błagam o pomoc

#2 Radomiak

Radomiak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 26 styczeń 2014 - 00:02

Witaj, 

może napisz co to za usługa? Zgodnie z zasadą ogólną i art. 19a. 1. ustawy o VAT obowiązek podatkowy powstaje z chwilą dokonania dostawy towarów lub wykonania usługi.

Odnośnie drugiego pytania, wiąże się z pierwszym - co to za usługa? Faktury wystawione w grudniu i usługa wykonana w grudniu - zasady obowiązujące rozliczanie VAT, które obowiązywały do 31 grudnia 2013 roku.

#3 Guest_Dorota

Guest_Dorota
  • Goście

Napisano 03 luty 2014 - 12:07

Witam,

Ja też mam pytanie odnośnie vat-u należnego.

Jestem przedstawicielem handlowym na własnej działalności gospodarczej. Rozliczam się z firmą raz na miesiąc wystawiając fakturę w następnym miesiącu po wykonanej usłudze. Stąd za XII 2013 wystawiłam fakturę w I 2014 i tak dalej.

W której deklracji wykazać Vat w styczniowej fakturze? w XII 2013 czy w I 2014? No i wreszcie, gdzie wykazywać następne faktury?

Z góry dziękuję za pomoc.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych