Skocz do zawartości

Zdjęcie

MailChimp - dobra polska alternatywa?

mailchimp alternative opinie

wróć do serwisu Moja Firma 13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bernard

Bernard

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 12 styczeń 2014 - 14:38

Szukam sensownego odpowiednika programu do mailingu MailChimp. Otrzymałem zadanie przeskolenia nowych osób z tworzenia i wysyłki mailingu a ponieważ nie każdy jest biegły w angielskim to pomyślałem, że to może dobry moment na zmiany. Generalnie MailChimp mi sie podoba, choć momentami przytłacza ilością funkcji przez co dużo czasu trzeba poświęcić na opanowanie programu. Dodatkowo ostatnio zauważyłem, że ma problemy z dostarczaniem mailingu na polskie skrzynki bo wysyłki na onet i o2.pl lecą w spam. Być może jakiś polski program będzie sobie lepiej radził z polskimi skrzynkami?Co możecie polecić jako alterantywę dla MailChimpa? Jakie są wasze doświadczenia z polskimi programami tego typu?

#2 komandor

komandor

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 12 styczeń 2014 - 14:56

Spróbuj http://freshmail.pl.

#3 wjstanisz

wjstanisz

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 12 styczeń 2014 - 16:17

Dokładnie - Freshmail to bardzo dobra polska alternatywa. Jest łatwy w obsłudze a jak coś jest niejasne to można skorzystać z polskojęzycznej bazy wiedzy lub po prostu napisać lub zadzwonić z pytaniem. Freshmail podobnie jak Mailchimp ma darmową opcję, choć można wysłać tylko 2000 maili za darmo, więc mniej niż w Mailchimpie. Natomiast nie ma problemu z dostraczaniem maili na Polsie skrzynki a przynajmniej ja się nie spotkałem z takim problemem. No i bardzo ważna sprawa - można przed wysyłka testować czy mailing nie zostanie potraktowany jako spam przez POLSKIE skrzynki.Poza tym znajdziesz we FreshMailu standardowe narzędzia jak kreator formularza subskrypcji, różnorakie raporty, darmowe szablony z edytorem drag & drop, itp...

#4 Trakto

Trakto

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 12 styczeń 2014 - 22:23

Ja korzystam z obu programów: z freshmaila do wysyłki mailingów w Polsce i z mailchimp do wysyłek zagranicznych mailingów. Co ciekawe we freshmailu można za darmo robić inboxtesty, czyli sprawdzić jak mail będzie wyglądał w róznych programach pocztowych (gmail, outlook, o2, interia, wp, onet, etc). Mailchimp liczy sobie 3$ za każdy test.Z moich doświadczeń wynika, że oba programy mają w miarę zbliżoną funkcjonalność, ale w polskich warunkach freshmail radzi sobie lepiej. No ale to chyba oczywiste - w końcu to polski program pisany w Polsce dla polskich klientów.

#5 marcinh2

marcinh2

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 31 marzec 2014 - 15:12

frashmail bardzo fajny jest :)

Masz firmę? Zyskaj nowych klientów! Sprawdź nas - www.hekama.pl

Szukasz mebli metalowych dla swojej firmy - http://complexmeble.eu/

Wirtualne biura dla firm w Krakowie

#6 jackie

jackie

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 14 październik 2014 - 09:18

a który system do mailingu jest najtańszy?

#7 Agatabiz

Agatabiz

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 32 postów

Napisano 16 grudzień 2014 - 14:39

Jednym z tańszych jest http://graphicmail.com.pl/ - funkcjonalnie bardzo podobny do freshmaila. Spamem nie trzeba się martwić, bo mają niezłe filtry antyspamowe.

#8 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2015 - 13:53

Dzień dobry, bez tajniaczenia reprezentuje MailerLite.pl alternatywę dla Mailchimpa. Mamy super soft, fajne ceny, wielokrotny autoresponder i nielimitowaną wysyłkę. Jeżeli mogę odpowiedzieć na pytania to proszę zadawać pytania.

#9 komandor

komandor

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 28 czerwiec 2015 - 13:08

Osobiście korzystałem z kilku róznych programów do mailingu z MailChimpem włącznie. Po rocznym rozwodzie wróciłem jednak do FreshMaila - zwyciężyła intuicyjność programu i dobry kontakt z działem wsparcia. FreshMail ma swoje wady jak każda aplikacja, ale na polskim rynku sprawdza się najlepiej.

#10 Bishim

Bishim

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 28 czerwiec 2015 - 13:21

Nie wiem... 

Smooth criminal...

#11 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 04 maj 2016 - 10:52

Cześć,

Poszukuje osoby do pracy i obsługi Mailchimpa od zaraz.

Proszę o kontakt 605660750 monika@crektive.pl

#12 Azimuth

Azimuth

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 29 lipiec 2017 - 17:23

No, nie wiem. Nie dawno próbowałem Freshmail, zostałem niezadowolony. W Gmailu większość listów spadło do reklamnej sekcji, więc realnej korzyści z takiego marketyngu nie bardzo było. Od niedawna zacząłem używać litewskiego Soundest - naprawdę wspaniały produkt. Serwery są zupelnie niedaleko, wiec na szybkość i inne opcje to zupełnie nie działa.

#13 Guest_Bartosz

Guest_Bartosz
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2018 - 16:25

z freshmailem ostatnio miałem nieprzyjemną przygodę, podczas zakładania konta osoba z chatu wyjaśniła mi w bardzo nie jasny sposób użytkowania i płątności, okazało się że nie mogę założyć konta i kupować abonament w dowolnym miesiącu tylko muszę kupować co miesiąc czy używam czy nie bo zblokowali mi już konto. Dość nie przyjemna sprawa. W dodatku płatności mają bardzo nie jasno rozpisane. Nie polecam podawać karty kredytowej gdyż ściągną z niej tyle ile chcą bez naszej kontroli. W przypadku dużych ilości odbiorców mogą to być spore różnice niż zakładane np. " 50zł/miesięcznie "

#14 milio

milio

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 14 wrzesień 2018 - 18:15

Ja wciąż korzystam z Fresh`Maila i jestem zadowolona. Ostatnio uruchomili fajny edytor popupów z formularzem zapisów na newsletter: https://freshmail.pl...tor-formularzy/

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mailchimp, alternative, opinie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych