Skocz do zawartości

Podstawa do L4 w ciąży oraz sposób wyliczenia L4

l4 ciąża zasiłek chorobowy; podstawa

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Olka

Guest_Olka
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2014 - 21:20

Witam,

Proszę o pomoc , ponieważ wydaję mi się, że źle zostało mi obliczone L4 ciążowe za miesiąc grudzien

Jestem zatrudniona od 19 sierpnia 2013 na umowę o pracę. Podstawa to 1600 brutto + premie

W sierpniu premia wynosiła : 200 zł brutto (Razem netto otrzymałam 736,32)

we wrsześniu oraz październiku premia 800 zł brutto (netto 1715,59 oraz 1741,48)

listopad premia 1600 brutto - netto otrzymałam 2330,31

NA l4 ciążowym przebywam od 25 listopada.

Wypłata za miesiąc grudzień (cały czas jestem na zwolnieniu, ciąża zagrozona) wyniosła tylko 1502,66 zł

PRośba o informację czy zasiłek został mi dobrze obliczony?

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13485 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 10 styczeń 2014 - 22:12

[font="georgia, serif;"]A według ciebie ile powinnaś dostać, umiesz wyliczać chorobowe ?[/font]

[font="georgia, serif;"]Nie napisałaś za ile dni choroby dostałaś tę kwotę, a to ma znaczenie. [/font]

[font="georgia, serif;"]Poza tym premie niekoniecznie są wliczane do podstawy chorobowego - zależy czy są zmniejszane za okres choroby.[/font]

#3 Guest_Nati

Guest_Nati
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2014 - 10:25

Witam! Mam pytanie  nie wiem czy dobrze akurat tu pisze, mam dylemat. czy ktoś się orientuje jak to byłoby w moim przypadku. A wiec od dnia 20.11.13r - 31.12.13r. bylam na umowie próbnej na pelen etat 1600zl brutto. Od 1 stycznia 2014r jestem na umowie o prace na czas nieokreślony, pelen etat ,1600zl brutto tym czasie zaszłam w ciaze i pytanie czy mogę już isc na zwolnienie chorobowe? jeśli tak ile będę miała płacone z zusu i ile macierzyńskiego i czy przysługuje mi w takim krótkim czasie zatrudnienia? Jak to jest w moim przypadku? Proszę o pomoc

#4 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8191 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 22 styczeń 2014 - 10:57

Ciąża przecież to nie choroba,a jak przytrafi się choroba to podlegasz z racji umowy o pracę pod ubezpieczenie chorobowe,więc zasiłek choroby jak tez urlop macierzyński będzie przysługiwał.Zasiłek chorobowy jak też urlop macierzyński i rodzicielski będzie naliczany od wynagrodzenia minimalnego obowiązującego w roku 2014,czyli od kwoty 1680 zł.(o ile wynagrodzenie nie zostało podwyższone).

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: l4, ciąża, zasiłek chorobowy; podstawa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych