Skocz do zawartości

zmiany z umowy zlecenie na umowę o pracę z powodu ciąży

umowa o pracę umowa zlecenie urlop macierzyński ciąża

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Martyna

Guest_Martyna
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2014 - 13:02

Witam serdecznie,

od roku pracuję na umowę zlecenie, mam też do końca roku studenckiego status studenta. Zaszłam w ciążę i pracodawca nie stwarza problemów bym mogła przejść na umowę o pracę. Mam pytanie odnośnie minimalnej długości zatrudnienia na umowę o pracę przed samym porodem, przez jaki okres muszę mieć taką umowę, żebym nabyła wszelkie prawa do uzyskania urlopu? Ponadto, przy zarobkach 3000zł brutto na umowę zlecenie, ile mój pracodawca musiałby wyłożyć, żebym netto zachowała tę samą kwotę a jednocześnie była zatrudniona na umowę o pracę? Z góry dziękuję.

#2 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8190 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 10 styczeń 2014 - 14:50

Zasiłek nabywa się po 30 dniach podlegania pod ubezpieczenie chorobowe,natomiast urlop macierzyński przysługuje osobie tylko podczas podlegania pod ubezpieczenie chorobowe.Także praktycznie wystarczy tylko jeden miesiąc.Powstaje tylko najważniejszy problem - kontrola ZUS.Przy takim zatrudnieniu inspektorzy ZUS bez problemu udowodnią,że zatrudnienie było fikcyjne w celu uzyskania urlopu macierzyńskiego.Proponuję umowę o pracę podpisać niezwłocznie,aby upłynął dłuższy termin podlegania pod ubezpieczenie chorobowe.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: umowa o pracę, umowa zlecenie, urlop macierzyński, ciąża

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych