Skocz do zawartości

Zwolnienie lekarskie a różne choroby

zwolnienie lekarskie różne choroby okres chorobowy operacja 182 dni

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Kovalsky

Guest_Kovalsky
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2014 - 18:43

Mam problem w liczeniu długości okresu chorobowego i liczę na Waszą pomoc, sytuacja wygląda następująco.

Dnia 21.11.2013 idę na zwolnienie lekarskie, które dostaję na chorobę "A" od lekarza "1" do dnia 04.12.2013

Dnia 05.12.2013 dostaję kolejne zwolnienie lekarskie na chorobę "B" od lekarza "2" (inna specjalizacja niż 1) do dnia 20.12.2013

Mija weekend i w poniedziałek dostaje następne zwolnienie od 23.12.2013 od lekarza "1" na chorobę "C" do dnia 10.01.2013.

Dnia 13.01.2013 mam mieć operację na chorobę "A" (za nią dostałem pierwsze zwolnienie) a po jakimś czasie kolejną taką samą tylko po drugiej stronie (oczywiście pomiędzy ciągłosć zwolnienia).

Jestem pewien, że wykorzystam 182 dni chorobowego i teraz pytanie do Was.

Jak liczyć te 182 dni okresu chorobowego?

Od 21.11.2013 do momentu aż dojdę do siebie po operacji, dopiero jak pójdę na operację czy jeszcze inaczej?

A co w przypadku, kiedy po 2 operacjach na chorobę "A" i po dojściu do siebie będę chciał jeszcze zrobić operację na chorobę "B"?

Czy wtedy, mimo że zwolnienie leci jednym ciągiem okres chorobowy na kolejną operację zacznie się od nowa?

Wiem że sprawa jest z pozoru zagmatwana ale liczę na Waszą pomoc.

#2 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8194 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 09 styczeń 2014 - 18:58

Sprawa nie jest skomplikowana.Choroby przeplatają się więc wszystkie zostają zsumowane i zaliczone do jednego wspólnego okresu zasiłkowego 182 dni.Gdyby zwolnienie lekarskie było od lekarza tej samej specjalności na tą samą chorobę (np. kardiolog)na przykład przez 55 dni i po dwóch dniach przerwy (może to być sobota i niedziela od poniedziałku było wystawione zwolnienie lekarskie od innego specjalisty na zupełnie inne schorzenie (np.neurolog) to wtedy od poniedziałku liczy się nowy okres zasiłkowy 182 dni,ale pod warunkiem,że w tym okresie nie powtórzy się zwolnienie od kardiologa.W przypadku powtórzenia zwolnienia wraca poprzednie schorzenie i ZUS potraktuje to jako jedną chorobę,pomimo zwolnień od różnych specjalistów.

#3 Guest_Kovalsky

Guest_Kovalsky
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2014 - 19:10

Czyli jak dobrze rozumiem od 21.11.2013 do dnia, kiedy skończę rehabilitacje po 2 operacji mam 1 okres rozliczeniowy, który może być do max 23.05.2014 (182 dni)?

A co w przypadku, kiedy przed upływem 182 dni zrobię przerwę przez weekend a w poniedziałek pójdę na operację "B" (dochodzenie do siebie po niej to bity miesiąc)?

Dodam, że operacja "A" z "B" nie ma nic wspólnego a od zwolnienia lekarskiego na chorobę "B" do operacji minie ponad 60 dni.

#4 Guest_Kovalsky

Guest_Kovalsky
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2014 - 13:30

Odpowie mi ktoś na moje pytanie?

#5 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8194 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 11 styczeń 2014 - 14:17

Trudno jest odpowiedzieć na zadane pytanie,nie znamy schorzeń i nie jesteśmy lekarzami.Najlepiej zadzwonić na infolinię do ZUS i zapytać.Według mnie powinno być wszystko w porządku z tą przerwą i nowym okresem zasiłkowym,ale wszystko zależy od tego jak orzecznicy ZUS podejdą do tego tematu.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zwolnienie, lekarskie, różne choroby, okres chorobowy, operacja, 182 dni

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych