Skocz do zawartości


dni wolne na stażu


wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_BOS

Guest_BOS
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2014 - 20:04

Proszę podpowiedzieć ile dni wolnego przysługuje stażyście, jeżeli odbywa staż od np. 07.01.2014 do 30.03.2014. Czy im można niepełny miesiąc zaokrąglić w górę.



#2 Bogusława

Bogusława

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8173 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 07 styczeń 2014 - 20:26

Zgodnie z art. 53 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. 2008 r. nr 69, poz. 415 ze zm.), warunki stażu określa umowa zawarta między starostą a pracodawcą w związku z nią stażysta może korzystać z dwóch dni wolnych po zakończeniu każdego 30-dniowego okresu stażu bądź wykorzystać je jednorazowo w ostatnim miesiącu stażu. Dni wolnych przysługujących za ostatni miesiąc stażu pracodawca zobowiązany jest udzielić przed zakończeniem stażu.

Czy można miesiąc zaokrąglić w górę? Ustawodawca wyraźnie mówi po każdych 30 dniach odbytego stażu,więc raczej nie.Czy udzielisz dodatkowych dwóch dni wolnych zależy od Ciebie i Twojego pracodawcyDołączona grafika .



#3 Sobi

Sobi

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 893 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 07 styczeń 2014 - 23:51

Regułą jest dwa dni za 30 dni odbywania stażu. Nic się złego nie stanie jeżeli udzielisz mu łącznie za styczeń dwa dni, za luty dwa, za marzec dwa. Do zakończenia stażu.



#4 Guest_Paulina

Guest_Paulina
  • Goście

Napisano 19 luty 2019 - 07:32

Witam. Obecnie jestem na stazu. Wiem,ze za kazdy przrpracowany miesiac naleza mi sie dwa dni wolne. Na stazu nie ma zastosowania kodeks pracy a Pani w sekretariacie twierdzi,ze za kazdy miesiac nalezy mi sie 1.66 dnia.. Liczy to to tak jak wylicza sie urlop normalnemu pracownikowi. Czy dobrze myślę czy to ta Pani jest w bledzie?

#5 Zielona Linia

Zielona Linia

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 330 postów

Napisano 19 luty 2019 - 11:00

Witam. Obecnie jestem na stazu. Wiem,ze za kazdy przrpracowany miesiac naleza mi sie dwa dni wolne. Na stazu nie ma zastosowania kodeks pracy a Pani w sekretariacie twierdzi,ze za kazdy miesiac nalezy mi sie 1.66 dnia.. Liczy to to tak jak wylicza sie urlop normalnemu pracownikowi. Czy dobrze myślę czy to ta Pani jest w bledzie?

Jeśli jest to staż realizowany w ramach umowy z urzędem pracy, obowiązują przepisy Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy: 2 dni za każde 30 dni kalendarzowych odbytego stażu -art. 53 ust. 7a.





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych