Skocz do zawartości

jak zaksięgować

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2014 - 07:21

Szkoła ma lokatora. Płaci on comiesięczny czynsz , w którym też opłaca za śmieci. Opłatę za czynsz jako dochody zawsze oddawałam do gminy i księgowałam jako dochody naliczenie 221/720  wpłata 130/221  i przelew do gminy 222/130. Jeśli chodzi o opłatę za śmieci to szkoła złożyła do gminy stosowną deklarację i teraz wpłaca samą opłatę za śmieci na inne konto niż pozostały czynsz. Jak ja mam to zaksięgować pomóżcie.

#2 gabi

gabi

gabi

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3043 postów
  • LokalizacjaCentrum Polski-jednostka budżetowa

Napisano 07 styczeń 2014 - 18:19

na 0830 221/760

#3 snejk

snejk

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 525 postów

Napisano 08 styczeń 2014 - 10:02

No to chyba wcale nie księgujesz, nie masz ani przypisu ani wpłaty u siebie jak dobrze rozumiem. Za śmieci lokator rozlicza się z gminą i to jest poza Wami.

#4 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2014 - 08:02

Ale lokator w czynszu ma opłatę za śmieci i wszystko wpłaca na konto szkoły a szkoła czynsz jako dochody przelewa do gminy i teraz nie wiem co z tą opłatą za śmieci czy też traktować jako dochody , bo też tą opłatę za śmieci przelewam do gminy, ale na inne konto niż czynsz .

#5 gabi

gabi

gabi

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3043 postów
  • LokalizacjaCentrum Polski-jednostka budżetowa

Napisano 09 styczeń 2014 - 08:41

opłatę śmieciową ponosisz ty wg.deklaracji, obciążaz lokatora czynszem ,pytanie czy w czynszu lokator ma opłatę za smieci czy osobno

jezeli opłata za smieci jest w czynszu to 221/720 w calosci, jezeli osobno naliczony jest czynsz to 221/720 i osobno oplata za smieci 221/760 wszystko odprowadzasz na dochody

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych