Skocz do zawartości

gdzie złożyć donos

donos urząd skarbowy US

wróć do serwisu Księgowość 13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Były Pracownik

Guest_Były Pracownik
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2014 - 17:32

Mam dowody na to ze moj były pracodawca prowadzi nielegalna dzialalnosc gospodarcza chciałabym to zgloscic ale nie wiem  na jaki adres i gdzie wyslac taki donos z dowodami????Czy powinnam takie pismo wyslac do urzedu skarbowego czy do urzedu kontroli skarbowej???

#2 agnieszka_ksiegowa

agnieszka_ksiegowa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 336 postów
  • LokalizacjaWARSZAWA

Napisano 04 styczeń 2014 - 21:03

[font="arial, helvetica, sans-serif;"]Donos jest określeniem, które kojarzy się negatywnie. Są wysyłane zazwyczaj anonimowo za pośrednictwem poczty tradycyjnej. Czasem zdarza się, że ludzie podpisują się pod nimi, albo wysyłają elektronicznie.Jeśli złoży Pan skargę anonimowo, bez podpisu nie będzie miał Pan możliwości uzyskania informacji czy w zgłoszonej sprawie rozpoczęły się jakieś czynności. Urzędnicy mają obowiązek sprawdzić każdy donos. Bez względu na formę powinny zawierać dane sprawdzone i uwiarygodnione. [/font]

[font="arial, helvetica, sans-serif;"]O niezgłoszonej działalności gospodarczej może Pan poinformować bezpośrednio Urząd Skarbowy. Urząd Kontroli Skarbowej zajmuje się badaniem zgodności z prawem gospodarowania instytucji państwowych. [/font]

Pozdrawiam,

Agnieszka

#3 Guest_Były Pracownik

Guest_Były Pracownik
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2014 - 00:07

Dziękuje za odpowiedz i mam jeszcze pytanie. Mianowicie do którego urzędu należy zgłosić taki anonim gdyż siedziba firmy znajduje się w lublinie a sklep w którym pracowałam jest w warszawie i nie chodzi tutaj o niezgłoszoną działalność tylko raczej o oszustwa jakich dopuszcza się moeje byłe szefostwo.. i jeśli mogę prosić o podanie adresów instytucji na które taki anonim można wysłać. Dziękuję.

#4 KsięgowaEwa

KsięgowaEwa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 523 postów

Napisano 12 styczeń 2014 - 00:04

Jeżeli siedziba firmy znajduje się w Lublinie to właściwy będzie US w Lublinie.

#5 Sobi

Sobi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 893 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 12 styczeń 2014 - 11:35

Urząd Skarbowy (Zarówno Lublin jak i Warszawa bo z Lublina i tak przekażą do Warszawy) Cały opis sytuacji. No i jeżeli jest problem "kadrowy" to inspekcja pracy. W większości są to formularze internetowe. Wysyłasz tylko swojego maila. Kiedyś oszukał mnie sklep, napisałam online, po kilku miesiącach przyszedł zwrot, że przeprowadzono kontrolę.

#6 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2014 - 19:29

Do ktorej Inspekcji Pracy powinnam wyslac informacje o problemie kadrowym??Tam gdzie pracowam czy tam gdzie jestem zameldowana???

#7 KarMag

KarMag

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 394 postów

Napisano 14 styczeń 2014 - 19:34

Inspektorat właściwy miejscu prowadzenia działalności przez pracodawcę.

Pozdrawiam 

#8 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2014 - 20:58

Chcialabym poinformowac urzad skarbowy o przekretach mojego pracodawcy Do kogo w urzedzie skarbowym  skierowac pismo z odpowiednimi informacjami i dowodami???Mam pisac do kierownika urzedu skarbowego czy kogos innego???

#9 KsięgowaEwa

KsięgowaEwa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 523 postów

Napisano 29 styczeń 2014 - 14:27

Chcialabym poinformowac urzad skarbowy o przekretach mojego pracodawcy Do kogo w urzedzie skarbowym  skierowac pismo z odpowiednimi informacjami i dowodami???Mam pisac do kierownika urzedu skarbowego czy kogos innego???

do naczelnika - z reguły wszystkie pisma się do niego kieruje.

i tak otwiera to osoba na sekretariacie i przekazuje do odpowiedniego wydziału

#10 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20398 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 29 styczeń 2014 - 14:44

Jak to miło kiedy pracownik (były pracownik, nie wiemy z jakiego powodu było rozstanie z pracodawcą) chce się na nim mścić, a nas pyta jak to zrobić.

#11 Guest_MAGDA

Guest_MAGDA
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2014 - 19:47

A kto powiedział ze były pracownik???Jestem obecnym pracownikiem ale nie lubie kretaczy i złodziei ktorzy wzbogacja sie na krzywdzie innych i złodziejstwie Ksiegowa zołza pewnie się zalicza do takich własnie skoro pisze takie opinie

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2015 - 22:25

Mam dowody na to ze moj były pracodawca prowadzi nielegalna dzialalnosc gospodarcza chciałabym to zgloscic ale nie wiem  na jaki adres i gdzie wyslac taki donos z dowodami????Czy powinnam takie pismo wyslac do urzedu skarbowego czy do urzedu kontroli skarbowej???

To co się w tej chwili wyprawia w tym kraju to szok. Każdy donosi na każdego w każdej sprawie. Ludzie co się z wami dzieje!!! Byli pracownicy na pracodawców, matki na dzieci, sąsiedzi i Bóg wie kto jeszcze. Donosy piszą ludzie nieudaczni życiowo. Ludzie pragnący za wszelką cenę mścić się na innych za swoje niepowdzenia. Jeżeli ktoś ma pomysł na zarobienie pieniędzy i niedaj Bóg mu się powiedzie to rzesza uprzejmych się nim zajmuje.

DONOSICELE!!! Bezrobotni nieudacznicy, wstyd !

Jak jeszcze śmiecie pytać na forum jak inwigilować innych. Przecież to jest wstyd.

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 marzec 2018 - 11:04

To co się w tej chwili wyprawia w tym kraju to szok. Każdy donosi na każdego w każdej sprawie. Ludzie co się z wami dzieje!!! Byli pracownicy na pracodawców, matki na dzieci, sąsiedzi i Bóg wie kto jeszcze. Donosy piszą ludzie nieudaczni życiowo. Ludzie pragnący za wszelką cenę mścić się na innych za swoje niepowdzenia. Jeżeli ktoś ma pomysł na zarobienie pieniędzy i niedaj Bóg mu się powiedzie to rzesza uprzejmych się nim zajmuje.

DONOSICELE!!! Bezrobotni nieudacznicy, wstyd !

Jak jeszcze śmiecie pytać na forum jak inwigilować innych. Przecież to jest wstyd.

Wstyd to zatruwać zycie sąsiadom aby tylko zarobić kasę, nie liczą sie ludzie tylko prywata, po to są przepisy, ustawy aby ich przestrzegać, a działalnośc godpodarcza powinna być zarejestrowana i płacone od niej m.in. podatki. Oszustwo to też wstyd, popieranie oszustów również.

#14 Guest_KATARZYNA

Guest_KATARZYNA
  • Goście

Napisano 01 maj 2020 - 13:37

PILNE

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych