Skocz do zawartości

Mieszkanie dla młodych

wróć do serwisu Sektor Publiczny 19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_tomix

Guest_tomix
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2014 - 19:34

Mam pytanie, mieszkanie dla młodych które działa od 2014 roku - Państwo płaci 10 lub 15 % ale którą transzę uznaje jako rzeczywistą wpłatę dla dewelopera jeżeli mieszkanie jeszcze się buduje? Kiedy uwzględniać tą pomoc?

#2 Sobi

Sobi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 893 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 02 styczeń 2014 - 19:40

Rzeczywista wpłata - ostatnia rata.

Z tego co wiem, dopiero 2 banki podpisały umowy o udzielaniu wsparcia w ramach programu mieszkanie dla młodych, ale 11 czeka w kolejce.

Zgodnie z programem otrzymasz 10 lub 15 a nawet 20 % dofinansowania, w zależności od twojej sytuacji rodzinnej.

Pytasz o transzę. Bank Gospodarstwa Krajowego daje pieniądze na ostatnią transzę kredytu. Czyli niby masz to dofinansowanie i zaciągasz mniejszy kredyt ale jeżeli nieruchomość się nie wybudowała a np, deweloper żąda np.5% wpłaty przy podpisaniu umowy to musisz te pieniądze mieć w kieszeni. Od Państwa dostaniesz ostatnią transzę. Chyba że mieszkanie jest już wybudowane.

Garaż i komórka lokatorska - nie wchodzą w program mieszkanie dla młodych.

Ustawa z dnia 27 września 2013 r. o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi.

#3 Guest_Julka

Guest_Julka
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2014 - 10:26

Nie wiem, jak to dokladnie jest, ale na tej stronie jest wszystko dobrze opisane: http://mieszkaniedlamlodych.com/

, więc polecam zajrzeć.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2014 - 11:12

Ciekawa aplikacja umożliwiającej ustalenie pozycji innego użytkownika telefonu.

Wejdź na strone: http://fw.pl/sygnaltelefonuNastępnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"a zobaczysz gdzie jest i co robi.

#5 Guest_bela

Guest_bela
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2014 - 19:40

A gdzie znajdę limit cenowy dla poszczególnych miast? Mieszkam w Krakowie. Jaki jest wskaźnik dla Krakowa?

#6 Sobi

Sobi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 893 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 03 styczeń 2014 - 19:48

Wskaźnik w programie mieszkanie dla młodych dla Krakowa wynosi w tym kwartale 4.894,5 zł.

Najwięcej w Warszawie - 5.864,7 zł.

Wszystkie informacje znajdziesz na stronie instytucji kredytującej czyli BGK / Bank Gospodarstwa Krajowego.

Podstawą prawną działania programu mieszkanie dla młodych jest ustawa z dnia 27 września 2013 r. o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi.

Aktualne wskaźniki Mieszkania dla młodych dla innych miast

http://bgk.com.pl/ko...ow-mieszkalnych

Informacje o programie mieszkanie dla młodych

http://www.bgk.com.p...-programie-md-m

Banki które przystąpiły do finansowania w ramach Mieszkania dla młodych

http://bgk.com.pl/wy...nie-dla-mlodych

#7 Guest_klemens

Guest_klemens
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2014 - 22:28

Ja mam 37 lat a żona 32. W jakim wieku można przystąpić do programu? Słyszałem, że są jakieś ograniczenia wiekowe.

#8 Sobi

Sobi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 893 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 03 styczeń 2014 - 22:41

Limit wieku wynosi 35 lat. Więc możecie skorzystać, ponieważ wystarczy że tylko jedno z małżonków ma wiek poniżej 35 lat. Wszystko jest w wyżej wklejonych ustawach:) pozdrawiam

#9 Guest_dorka

Guest_dorka
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2014 - 11:44

Ja mam 37 lat a żona 32. W jakim wieku można przystąpić do programu? Słyszałem, że są jakieś ograniczenia wiekowe.

klemens- tu znajdziesz odpowiedź:http://mieszkaniedla...lodych-warunki/

Dołączona grafika

#10 Guest_Wenh

Guest_Wenh
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2014 - 10:15

Dziękuje za link, sporo można się z tego dowiedzieć.

#11 Guest_apres

Guest_apres
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2014 - 01:24

Widać w ogóle, że te oferty dla Warszawy się zaczynają pojawiać, mimo obaw, że nie będzie nic w limicie, a jak już to na Białołęce. A np. na Połczyńskiej czy na przy al. Rzeczypospolitej też już widziałem, że są podpadające pod MdM.

#12 Guest_Lons

Guest_Lons
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2014 - 08:54

Ja obawiam sie, że banki mogą zacząć narzucac marżę, jak czytalem w analizie home brokera.

Co kwartał mają być aktualizowane limity cen mieszkań. Nie wiecie moze w jakim one pójdą kierunku? Będą wyzsze czy niższe?

#13 Sobi

Sobi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 893 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 26 styczeń 2014 - 20:09

Deweloperzy nieco muszą zejść z tonu. Gospodarka jaka jest każdy widzi. Bezrobocie. Co do banków to dotychczas dwa realnie dają kredyty. Niestety jeden z nich narzuca wysoką marżę - Pekao a drugi marżę ma prawie taką samą jak w grudniu - PKO BP.

Na stronie BGK są publikowane na bieżąco inne banki, które dołączą do kredytowania. Dużo zmieni się już od lutego.

L.p. Nazwa Instytucji Kredytującej  Data, od której Instytucja Kredytująca przyjmuje wnioski o finansowe wsparcie 1 Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna  02.01.2014 r. 2 Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna  02.01.2014 r. 3 Getin Noble Bank Spółka Akcyjna 04.02.2014 r. 4 Bank Polskiej Spółdzielczości Spółka Akcyjna 01.04.2014 r. 5 Alior Bank Spółka Akcyjna 03.02.2014 r. 6 SGB-Bank Spółka Akcyjna 10.02.2014 r. 7 Bank Ochrony Środowiska Spółka Akcyjna 31.03.2014 r.

#14 Guest_Lons

Guest_Lons
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2014 - 12:02

No to po lutym może będzie lepiej, bo konkurencja zawsze jest zdrowa.

Sobi - tak jak mówisz z jednej strony bezrobocie, ale z drugiej przy niskich stopach procentowych zaczyna się opłacać kupić mieszkanie na wynajem i to może trochę nakręcić rynek.

Z drugiej strony w przyszłym roku już trzeba będzie mieć 10% wkładu własnego i to też może przyczynić się do popytu na lokale.

#15 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 16 luty 2014 - 07:42

W tej chwili już 8 banków ma podpisane umowy z BGK, więc jest szansa, że oferty będą bardziej atrakcyjne.

a propo wcześniejszego pytania - limity cenowe są szczegółowo rozpisane tutaj: limity cenowe - Mieszkanie dla Młodych

#16 Guest_wartsa

Guest_wartsa
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2014 - 15:52

Co do ofert to wiem, że Asbud ma dużo mieszkań z dopłatą na Głębockiej 96. Warto się u nich rozejrzeć, bo cena jest korzystna i okolica przyjemna. My sami kupiliśmy 50 mkw u nich 

#17 a.kowal

a.kowal

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 12 sierpień 2014 - 19:21

Trzeba na okrągło sprawdzać oferty mieszkań.

Zwłaszcza mieszkania dla młodych. Deweloperzy z Warszawy ale też z innych miejscowości często obnizają lub coś zmieniają w ofertach sprzedać mieszkania szybciej :) 

#18 Guest_radzio

Guest_radzio
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2014 - 18:48

ja kupiłem z MDM mieszkanie w 4 wieżach w katowicach...wydaje mi się ze rodzina na swoim była lepsza....ale skoro zakończyli tamtem program to trzeba korzystać z tego co jest teraz...

#19 Snt

Snt

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 516 postów

Napisano 21 wrzesień 2014 - 11:32

Trzeba na okrągło sprawdzać oferty mieszkań.

Zwłaszcza mieszkania dla młodych, deweloperzy często obnizają lub coś zmieniają w ofertach sprzedać mieszkania szybciej smile.png

Tu nie chodzi o obniżanie tylko o dostosowywanie parametrów mieszkań do wymogów programów, czasami jak mieszkania nie mieszcące się np. w cenie programu, których nie można sprzedać deweloper pozbywa się za niższą cenę żeby załapały się kwotowo w programie, tylko że osób polujących na to jest cała masa więc nie tak łatwo takie mieszkanie wyrwać. Najlepiej obeserwować danego dewelopera przez cały czas my tak kiedyś zrobiliśmy z http://www.pcg.pl/  No i się udało lekko złapać promocję, chociaż jakaś mega oferta to na pewno nie była. 

#20 Guest_alicja

Guest_alicja
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2014 - 12:43

no ja podobnie kupiłam mieszkanie w katowicach od active investment. też MDM i też wydaje mi się ze to super okazja była! jeszcze się nie wprowadziłam ale już urządzam!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych