Skocz do zawartości

usługi informatyczne - co mogę wrzucić w koszty

koszty vat przychód

wróć do serwisu Moja Firma 16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2013 - 12:14

Witam!

Od stycznia zakładam działalność jednoosobową - usługi informatyczne (naprawa, projektowanie systemów komputerowych) Miejsce wykonywania działalności to mieszkanie ale nie wydzielam osobnego miejsca do pracy (żeby nie płacić podatku, mam zawirowania ze spółdzielnią. Chciałbym się dowiedzieć co mogę wrzucić w koszty. Wiem, że komputer, skaner itp mogę bez problemu wrzucić w koszty. Czy mogę w koszty wrzucić, np.:

1. chemię, środki czystości?

2. biurko, stół pod komputer?

3. lampę, żarówki?

4. Telewizor (dla prezentacji dla klienta Dołączona grafika )?

5. Szafkę na dokumenty?

Z góry dziękuję za pomoc!

#2 Radomiak

Radomiak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 31 grudzień 2013 - 22:54

Kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów. Większość kosztów które wymieniłeś nie będziesz mógł zaliczyć do kosztów działalności, korzystasz również z tych rzeczy w życiu prywatnym, czyli chemia, środki czystości (oprócz środków czystości do komputera), lampa, żarówka też raczej nie, telewizor - chyba nie przy tego rodzaju działalności będzie kosztem. Szafka na dokumenty dla mnie będzie kosztem działalności.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2014 - 20:09

Dziękuję za pomoc. Niektórzy chemię kupują i mowią, że jest ona przeznaczona na utrzymanie "biura", dlatego byłem ciekawy czy także będę mógł ją wrzucić w koszty. Jeśli chodzi i lampę i żarówki to miałem na mysli lampę na biurko, żeby nie oślepnąć od monitora w nocy Dołączona grafika Jeśli na fakturze zamiast telewizora będzie widniało, np. "Monitor 40 cali" to US się do mnie doczepi?

#4 ekspercik

ekspercik

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 01 styczeń 2014 - 21:03

przydadzą mnie się również te informacje, dzięki

#5 KsięgowaEwa

KsięgowaEwa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 523 postów

Napisano 11 styczeń 2014 - 22:53

Dziękuję za pomoc. Niektórzy chemię kupują i mowią, że jest ona przeznaczona na utrzymanie "biura", dlatego byłem ciekawy czy także będę mógł ją wrzucić w koszty. Jeśli chodzi i lampę i żarówki to miałem na mysli lampę na biurko, żeby nie oślepnąć od monitora w nocy Dołączona grafika Jeśli na fakturze zamiast telewizora będzie widniało, np. "Monitor 40 cali" to US się do mnie doczepi?

możesz jeszcze zaliczyć do kosztów drukarkę, papier do xero, tusze, tonery, usługi poligraficzne - na przykład wizytówki, wszelkie nośniki pamięci, płyty, akcesoria i sprzęt komputerowy, usługi podwykonawców - na przykład projekt strony www, artykuły biurowe, zakup programów. Moim zdaniem nie telewizor a raczej rzutnik do prezentacji byłby kosztem.

odnośnie monitora - to już zależało by od kontrolującego

#6 Sobi

Sobi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 893 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 12 styczeń 2014 - 11:58

Jeżeli to monitor 40 cali a nie telewizor to będzie okej. Ja rozliczałam taką firmę. Robili projekty graficzne w dużej rozdzielczości i było to w pełni uzasadnione.

#7 Radomiak

Radomiak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 12 styczeń 2014 - 12:14

Zgodnie również z art. 23 ust 1 pkt 49 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych nie uważa się za koszty uzyskania przychodów wydatki poniesione na zakup zużywających się stopniowo rzeczowych składników majątku przedsiębiorstwa, niezaliczanych zgodnie z odrębnymi przepisami do środków trwałych - w przypadku stwierdzenia, że składniki te nie są wykorzystywane dla celów prowadzonej działalności gospodarczej, lecz służą celom osobistym podatnika, pracowników lub innych osób, albo bez uzasadnienia znajdują się poza siedzibą przedsiębiorstwa.

Ciekawa interpretacja indywidualna:

DIS w Poznaniu z dnia 07.06.2011  sygn ILPB1/415-292/11-2/TW - urząd przychylił się do tego

Czy wydatki poniesione w związku z zakupem ww. sprzętu, tj.: telewizora, nagrywarki, odtwarzacza, mogą stanowić koszt uzyskania przychodu w całości, skoro działalność gospodarcza prowadzona jest w miejscu stałego zameldowania (domek jednorodzinny) i może zachodzić podejrzenie organów skarbowych, że zakupiony sprzęt będzie mógł również służyć do prywatnych celów domowych...

Zdaniem Wnioskodawcy, zakupiony sprzęt w całości może stanowić koszt uzyskania przychodu i nie ma znaczenia, czy jest on umieszczony prywatnie w domu, skoro tam jest zarejestrowana i prowadzona działalność gospodarcza. Dodaje, iż:

[*]sprzęt jest niezbędny do obróbki realizowanych filmów, np. do kopiowania płyt, nagrywania płyt dla uczestników konkursu wokalnego, itd. Z kolei telewizor odpowiedniej klasy "B" jest konieczny, aby np. sprawdzić jakość zamówionego filmu, nagranego w technice "B", który na zlecenie realizowała odpowiednia ekipa. Ponadto przed dystrybucją nagranych na płycie filmów "B", ich jakość musi być sprawdzona, co nastąpi poprzez użycie zakupionego sprzętu i pozwoli uniknąć zbędnych reklamacji, które niestety dotąd Wnioskodawcy się przytrafiały,
    [*]zakupiony sprzęt stanie się źródłem uzyskiwania przychodów firmy,
    [*]ww. sprzęt przyczyni się do tego, że sprzedawane filmy, nagrane na płytach będą lepszej jakości i nie będzie reklamacji z tego tytułu.
    [/list]

#8 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2014 - 15:32

Dziękuję bardzo jeszcze raz za wszystkie przydatne uwagi!

#9 Guest_rand

Guest_rand
  • Goście

Napisano 14 maj 2015 - 22:41

Sorry panowie ale to co piszecie to banały. Papier ksero, lampka na biurko...a ludzie!

Ja mam wciagnięte 45% mieszkania (2 pokoje) jako biuro oraz składzik (serwerownia ;p)

Płacę od tego podatek od nieruchomosci, ale amortyzacja mieszkania i odliczenie odsetek od kredytu pokrywa z nawiązką ten koszt oraz jeszcze starczy na ksiegową. A dzieki temu odliczam:

- umeblowanie, szafy, biurka, krzesła

- parkiet, drzwi wewnetrzne (remont)

- prad , czynsz procentowo

- komplet elektronarzedzi, tasmy, farby, kleje, cała castorama wink.png

- wydatki na pozycjonowanie, reklama itd itp

- rzutnik, komp, laptop, tablet, telefon, elektronika

- rower na firme

- samochod, paliwo

- kwiatek w doniczce do biura smile.png))

- i wiele innych

- myslę o wycieczce biznesowej z zaprzyjazniona firmą do Grecji

#10 Guest_Maja

Guest_Maja
  • Goście

Napisano 19 listopad 2015 - 09:57

Witam,

prowadzę działalność gospodarczą z zakresu pośrednictwa finansowego w wynajmowanym mieszkaniu, co mogę sobie wrzucić w koszty? Co np. z telewizorem?

#11 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12247 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 19 listopad 2015 - 21:30

a co ma być z telewizorem, potrzebny ci do działalności ?

#12 Guest_Agata

Guest_Agata
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2016 - 11:49

Witam,

czy w koszty działaności gospodarczej mogę wrzucić fotelik dziecięcy samochodowy?
Prowadze działalność związaną z usługami finansowymi.
Uzasadnić mogę to faktem, że zabieram klientów na inspekcje nieruchomości (budowę dmu) i klienta musi np zabrać dziecko. Czy jest szansa, aby przeszło czy raczej dać sobie z tym spokój?

#13 semtime.pl

semtime.pl

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 22 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 06 kwiecień 2016 - 14:00

Daj sobie lepiej spokój, mocno naciągane. Dziecko nie jest Twoim klientem, poza tym nie wiem czy to nie podejdzie pod przewóz osób.

Profesjonalne prowadzenie i optymalizacja kampanii Google AdWords.

Zapytaj o możliwości reklamy dla Twojej firmy i odbierz kupon na kliknięcia o wartości 250zł na - http://semtime.pl

#14 Guest_Agata

Guest_Agata
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2016 - 14:31

MASZ RACJĘ. DZIĘKI :)

#15 Naster

Naster

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 461 postów

Napisano 03 sierpień 2016 - 19:07

Możesz wzorować się na http://abi.netkomp.net.pl/kiedyś korzystałem z ich usług i według mnie są wzorowi. Szybkie wykonywanie zleceń w dobrej cenie. Trudno jest podbić konkurencji do ich poziomu. 

#16 Tomasz Tegoniemasz

Tomasz Tegoniemasz

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 12 grudzień 2017 - 10:04

jeśli prowadzicie małą działalność i macie tego rodzaju dylematy to polecam nawiązać współpracę z biurem rachunkowym - kilkadziesiąt złotych miesięcznie to niewielki koszt a korzyści bardzo dużo. Może się okazać, że jeśli traficie na sprytnych i dobrych księgowych to szybko inwestycja w biuro się zwróci - bo nagle okaże się, że możesz płacić mniej za to i za tamto...

Ja tak zrobiłem, chociaż może nie prowadziłem firmy informatycznej i szybko doceniłem - zwłaszcza jeśli księgowość to dla Was tak jak dla mnie czarna magia  :) po prostu brzydkie słowo na Ka  ;)

Polecam biuro M&M Księgi Rachunkowe w Warszawie - w moim przypadku sprawdzają się doskonale a ja mam jednego "stresa" mniej  :) www.ksiegi-rachunkowe.com

#17 Guest_Aldenia

Guest_Aldenia
  • Goście

Napisano 28 luty 2018 - 01:21

Można pomyśleć o iMe czyli jakby "zewnętrznym" dziale IT, myślę, że wyjdzie to korzystniej, a i w koszty się wrzuci :) Akurat w mojej firmie (pracuję w dużej korpo) mamy od niedawna iMe jako wsparcie dla naszego działu IT. Co moim zdaniem jest super rozwiązaniem, w końcu nie muszę czekać w kolejkach, a wiadomo jacy są informatycy. Tutaj pomoc uzyskuję 'od ręki', fajna sprawa.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: koszty, vat, przychód

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych