Skocz do zawartości

Płatnik 9

wróć do serwisu Kadry 50 odpowiedzi w tym temacie

#21 iwkas88

iwkas88

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 10 styczeń 2014 - 08:55

Ok,tylko teraz podczas otwierania płatnika opojawia mi się okienko pobierz aktualizację komponentów programu i danych płatników i nie wiem czy pobrać tą aktualizację czy anulować, ( do tej pory zawsze anulowałam)

#22 Marc!

Marc!

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 10 styczeń 2014 - 10:34

Ok,tylko teraz podczas otwierania płatnika opojawia mi się okienko pobierz aktualizację komponentów programu i danych płatników i nie wiem czy pobrać tą aktualizację czy anulować, ( do tej pory zawsze anulowałam)

Radzę pobrać najnowsze aktualizacje. Ale tak jak pisałem, tak czy siak przy każdej wysyłce zestawów są one pobierane i bez tego nie da się wysłać zestawu.

#23 Guest_Renata

Guest_Renata
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2014 - 12:52

Może ktoś wie, dlaczego nie mkogę wprowadzić podstawy i składki chorobowej u osoby prowadzącej działalność? Kwoty się zgadzają, ale cały czas wyskakuje błąd.

#24 Marc!

Marc!

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 10 styczeń 2014 - 13:38

Może ktoś wie, dlaczego nie mkogę wprowadzić podstawy i składki chorobowej u osoby prowadzącej działalność? Kwoty się zgadzają, ale cały czas wyskakuje błąd.

Może info jaki błąd wyskakuje?

#25 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2014 - 14:14

Proszę sprawdzić jaka jest metryka w Płatniku powinna być 27 w innej nie chce wysłać bi nie ma w niej kwoty przeciętnego wynagrodzenia wprowadzonej

#26 Guest_marzena957

Guest_marzena957
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2014 - 13:18

Czy prawdą jest fakt że przed instalacją nowego płatnika trzeba usunąć numer NIP z kartotek pracowników? Ponoć tak zalecają prowadzący szklenia. Boję się tej aktualizacji że hej.

#27 Guest_polpol

Guest_polpol
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2014 - 11:43

witam,

przy aktualizacji komponentów i danych płatnika

wyskakuje mi komunikat:

komponenty i słowniki - aktualne 

dane w rejestrze płatnika - nie dotyczy

statusy przetworzenia dokumentów - nie dotyczy

co powinnam zrobić ?

#28 KSU

KSU

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 187 postów

Napisano 14 styczeń 2014 - 11:49

To co masz zamiar robić, komunikat jest oki :)

#29 Guest_anna_

Guest_anna_
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2014 - 00:30

Największą wadą nowego Płatnika na dzień dzisiejszy jest brak możliwości utworzenia informacji miesięcznej i rocznej dla ubezpieczonych (dawne RMUA) za 2013r. a przecież obowiązek taki ciąży na płatnikach składek i powinni go zrealizować do 28 lutego 2014r. ...

#30 Guest_mm

Guest_mm
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2014 - 14:18

czy w nowym płatniku da się juz dziś wprowadzić DRA, RCA za styczeń (wysyłane w terminie do 5 lutego) czy jest za wczesnie?

DRA i RCA wprowadzam ręcznie - czy zanim wprowadzę te dokumenty musze ustawić jakieś parametry?

czy podczas pracy w płatniku musi być dostęp do internetu(w poprzedniej wersji tylko przy wysyłaniu potrzebny był internet)

#31 Guest_ewciaK

Guest_ewciaK
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2014 - 10:16

Czy teraz Płatnik nie pokazuje kwoty do zapłaty?

Wpisałam nową podstawę składki zdrowotnej zapisała się robię przelicz i nic oprócz wpisanej podstawy wszędzie zera, czy macie tak samo dodam, że co chwila robię aktualizację?

#32 Guest_ewciaK

Guest_ewciaK
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2014 - 10:32

moje pytanie nieaktualne już to rozgryzłam:)

#33 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 05 luty 2014 - 13:45

O dzięki za forum i aktywnych forumowiczów. Dzisiaj kobieta z infolinii specjalnie stworzonej dla Płatnika kazała mi jechać do ZUS, bo twierdziła, że nie jestem zgłoszona do ZUS. To Ci dopiero a od 6 lat prowadzę firmę, wysyłam składki i pieniądze. Nawet w trakcie rozmowy usiłowałam wytłumaczyć, że to jest niemożliwe co ona mówi, ale ona obstawała przy swoim. Dzięki forum mój problem został rozwiązany dzięki aktualizacji komponentów. Dzięki bardzo. Szkoda tylko, że Infolinia Płatnika okazała się taka niekompetentna.

#34 iwkas88

iwkas88

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 11 luty 2014 - 13:38

Witam,

mam pytanie ponieważ nie moge wysłać deklaracji ZUS DRA i RCA ,wyskakuję mi komunikat, że aktualizacja komponentów programu i danych płatnika nie powiodła sie.

a gdy wchodze w menu programu Administracja i próbuje aktualizować dane płatnika wyskakuje mi informacja taka:

Dane w rejestrze płatnika-błąd pobierania

komponenty i słowniki programy-aktualne

status przetwarzania dokumentu-aktualne

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

#35 Guest_ddd

Guest_ddd
  • Goście

Napisano 11 luty 2014 - 14:15

Całkiem możliwe, że to błąd  programu lub w komunikacji z ZUS bo mi tak samo od rana się wyświetla przy próbie wysyłki ZUS ZUA :/

#36 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 11 luty 2014 - 19:47

Ja tez tak miałam dzisiaj i nie tylko dzisiaj. Po kilku próbach program pobiera w końcu te aktualizacje i komuniakt pobrania jest poprawny.

Mam pytanie... przy kodzie ubezpieczenia 121100 wprowadzając podstawę emerytalnych i rentowych chcę wyliczyć składki  i wszystko mi się zeruje łącznie z podstawą. Wprowadzam więc ręcznie składki z budżetu państwa i przy weryfikacji wyskakują błłedy zwykłe, że błędna kwota wymiaru składek i błędne składki. Jaką kwotę bym nie wpisała przy weryfikacji pojawia się ten sam komuniakt, nawet przy podstawie 1680. W ustawieniach programu dla podstawy procent składek emerytalnych mam wypełniony 01.01.2013 - 31.12.9999 - 19,52, dla rentowych przy tej samej dacie 8. Choć rok 9999 był odgórnie wprowadzony, nawet nie ma możliwości wprowadzenia nowych parametrów. Proszę o podpowiedź jeśli w jakiś sposób mogę pobrać parametry żeby znikł problem, to w jaki???

#37 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 11 luty 2014 - 19:52

Pytanie już nie aktualne. Pobrałam aktualne komponenty i weryfikacja nie pozostawiła żadnego błędu. Chwilowe zaćmienie umysłu Dołączona grafika

#38 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 11 luty 2014 - 19:56

Serwery w zusie sa przeciążone...Ogólnie zawsze przy okresie rozliczeniowym pojawiają się błędy przy aktualizacji...

#39 Guest_kiki

Guest_kiki
  • Goście

Napisano 12 luty 2014 - 10:05

Drukujecie do dokumentów informację o wysyłce i potwierdzeniu? Teraz jest tam info o przetworzeniu w ZUS czyli ststus np. że dokument został przetworzony lub nie lub że oczekuje itp. i wydaje mi się ze w tabeli poniżej powinna być tam ta informacja a u mnie jest pusto. Czy ktoś tak ma? Czy ja coś źle zrobiłam?

#40 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 12 luty 2014 - 10:13

Wydaje mi się, że to w kolejnych etapach dopiero będzie uzupełniane. Na razie jest pusto .

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych