Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak banki zarabiają?

wróć do serwisu Sektor Publiczny 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 nurekk

nurekk

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 28 grudzień 2013 - 18:22

Zawsze interesowała mnie kwestia zarobków banków, na czym oni tak naprawdę zarabiają pieniądze i ile taki bank pokroju PKO miesięcznie może zarobić?

Wiesz, że aby odpowiedzieć sobie na pytanie jaki jest najlepszy kredyt gotówkowy musisz przeglądnąć oferty kredytowe wielu banków?

#2 Sobi

Sobi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 893 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 28 grudzień 2013 - 21:43

Trudno oszacować ile może zarobić ale wiem, że wstarczy kilkadziesiat milionów (w zasadzie to tylk dobra kmulcja w lotku) i można zakładać bank. Wystarczy też udzielić miesięcznie kilku kredytów gdzie zysk z nich jest niemal 80% - mowa np. o kredytach hipotecznych no ale trzeba dysponować gotówką.

#3 KsięgowaEwa

KsięgowaEwa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 523 postów

Napisano 08 styczeń 2014 - 14:53

banki zarabiają na obsłudze kont, przewalutowaniach, wykonywaniu przelewów, zleceń stałych, pobieraniu opłat za wyciągi i przelewy, inwestowaniu, prowadzeniu rachunków firmowych (tu prowizje są moim zdaniem bardzo wysokie) no i tak jak pisał poprzednik na kredytach.

#4 Sua

Sua

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1150 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk.

Napisano 08 styczeń 2014 - 14:59

I na odsetkach od kredytów przede wszystkim :)

#5 piotrorl

piotrorl

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 28 styczeń 2014 - 16:07

Nie wiem jak wy ale ja wyobrażam to sobie tak. Weźmy sobie duży bank który ma parenaśćie milionów klientów. Załóżmy, że średnio na kontach jest po 2000 zł (moim zdaniem znacznie wiecej). Przecież nie wydarzy się sytuacja w której ci wszyscy ludzie naraz będą wypłacać te pieniądze więc bank może swobonie wziąć 50 % (myślę że może to być nawet 70-80 %) i swobodnie nimi obracać czyli ZARABIAĆ. Kalkulacje zróbcie sami. Chciałbym mieć własny bank ;)

Jestem Piotr i sprzedaję sztabki złota

#6 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 777 postów

Napisano 27 kwiecień 2014 - 08:27

Przede wszystkim na spreadach - czyli na różnicy pomiędzy kursem kupna a kursem sprzedaży waluty. Różnica ta bywa w niektórych sytuacjach dosyć duża (przekracza np 10%). Dobrze to zostało opisane pod tym adresem http://www.banki.pl/spread_walutowy

Sytuacja to dotyczy głównie kredytów hipotecznych.

#7 Kaczmar

Kaczmar

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 175 postów

Napisano 27 kwiecień 2014 - 09:15

na obrocie duzymi sumami pieniędzy. pożyczki i kredyty

#8 Mikolin

Mikolin

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 04 maj 2014 - 10:18

Banki mają ogromne możliwości jeśli chodzi o zarobkowanie. Pożyczki, kredyty, obsługa kart kredytowych, debetowych, konta osobiste i coraz częściej inwestycje. Możliwości są tu ogromne. 

#9 Lumina

Lumina

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 04 październik 2014 - 13:49

No ale w którym momencie bank może zarobić? No bo na samych wymianach to dostaje marne procenty. Co z tego ze zarobi kilka procent na tym, że ktos wezmie w nim kredyt i spłaci więcej niż wziął, jak zaraz komuś innemu bedzie musiał te procenty oddac, bo ten ktos ma rachunek oszczednosciowy? A przecież bank ma jeszcze nieruchmości i pracowników do utrzymania.

#10 Rozaczek

Rozaczek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 168 postów

Napisano 08 październik 2014 - 14:31

Ale zauważ, że kredyty w bankach są oprocentowane nawet 14-16% a lokaty dają na 2%. To już masz 12-14% zysku...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych