Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czas poświęcony przez pracownika na przebranie się w odzież roboczą


wróć do serwisu Kadry 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

  Zaawansowany użytkownik

 • Administratorzy forów
 • 516510 postów

Napisano 28 grudzień 2013 - 13:20

 Pracownicy zatrudnieni w naszej firmie wykonują pracę w systemie 3-zmianowym, tj. w godz. od 6.00 do 14.00, w godz. od 14.00 do 22.00, a następnie w godz. od 22.00 do 6.00. Pracując przy linii produkcyjnej korzystają z odzieży roboczej i ochronnej. Czy możemy im nakazać przychodzenie do pracy 15 minut wcześniej, aby przez ten czas mogli się przebrać i zacząć pracę równo o godzinie rozpoczęcia danej zmiany, tj. np. o 6.00? Czy czas poświęcony przez pracowników na przekazanie zmiany zalicza się do ich czasu pracy? Powrót do artykułu: Czas poświęcony przez pracownika na przebranie się w odzież roboczą

#2 Guest_Dariusz N

Guest_Dariusz N
 • Goście

Napisano 09 maj 2014 - 10:35

My w firmie mamy wysokiej jakości odzież roboczą, której założenie nie zajmuje dużej ilości czasu http://www.sklep.intergo-bochnia.pl/##3 Guest_spawacz

Guest_spawacz
 • Goście

Napisano 20 grudzień 2016 - 09:03

"Pracownik, który nie przebrał się w odzież roboczą, nie jest bowiem gotowy do wykonywania pracy." Powiedzcie to cwaniaki chirurgom i spróbujcie im odjąć to od czasu pracy i od wynagrodzenia.

#4 Guest_dementor

Guest_dementor
 • Goście

Napisano 21 wrzesień 2017 - 08:59

Czas, kiedy pracownik pozostaje w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym przez pracodawcę do świadczenia pracy, podczas którego pracownik wykonuje czynności związane ze zdawaniem lub przejmowaniem zmiany oraz przebiera się w obranie robocze podlega wliczeniu do czasu pracy.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
 • Goście

Napisano 22 wrzesień 2017 - 12:31

Czas, kiedy pracownik pozostaje w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym przez pracodawcę do świadczenia pracy, podczas którego pracownik wykonuje czynności związane ze zdawaniem lub przejmowaniem zmiany oraz przebiera się w obranie robocze podlega wliczeniu do czasu pracy.

Niestety,czas w którym pracownik przebiera się, nie podlega wliczeniu do czasu pracy. Nie twórz nowego kodeksu pracy.

#6 Guest_Mike

Guest_Mike
 • Goście

Napisano 10 styczeń 2019 - 08:55

Absurd, jak prawie całe polskie prawo. Tak jak zostało wcześniej napisane, jest sporo zawodów, gdzie pracownik musi przebierać się w specjalistyczny ubiór czyli 2x dziennie ma tracić np. po 15 min dzienne swojego czasu? To daje miesięcznie ponad 1 dniówkę!!! I to dotyczy nie tylko pracowników fizycznych jak chociażby wspomniani lekarze.#7 Guest_Gość

Guest_Gość
 • Goście

Napisano 10 styczeń 2019 - 09:01

Przecież można się zwrócić i żadnej dniówki nie "tracić" tylko się bawić, po co rwać włosy z głowy o 15 minut?

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
 • Goście

Napisano 10 styczeń 2019 - 11:21

Absurd, jak prawie całe polskie prawo. Tak jak zostało wcześniej napisane, jest sporo zawodów, gdzie pracownik musi przebierać się w specjalistyczny ubiór czyli 2x dziennie ma tracić np. po 15 min dzienne swojego czasu? To daje miesięcznie ponad 1 dniówkę!!! I to dotyczy nie tylko pracowników fizycznych jak chociażby wspomniani lekarze.

Przebierasz się w odzież roboczą przez 15 minut? To chyba spodnie wciągasz przez głowę.

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
 • Goście

Napisano 10 styczeń 2019 - 14:43

Absurd, jak prawie całe polskie prawo. Tak jak zostało wcześniej napisane, jest sporo zawodów, gdzie pracownik musi przebierać się w specjalistyczny ubiór czyli 2x dziennie ma tracić np. po 15 min dzienne swojego czasu?

 


Wynagrodzenie należy się za wykonaną pracę, a nie za przebieranie.#10 Guest_sędzia Dredd

Guest_sędzia Dredd
 • Goście

Napisano 03 lipiec 2019 - 22:02

Trochę interpretacja przepisów pod pracodawcę. Owszem z jednej strony pracownik przygotowany jest do pracy tylko wtedy kiedy ma ubranie, które przewidziane jest w regulaminie zakładowym. Chodzi o to by było bezpiecznie i formalnie. Ale.....wszystko przed ale się nie liczy. Interpretacja Pani Patrycji to miecz obusieczny ponieważ padł już kiedyś wyrok sądu, który wskazał, że jeżeli pracownik jest w budynku, w którym pracuje, lecz mimo nie ubrania odzieży roboczej np. odbiera telefony lub rozmawia na temat pracy z przełożonym, to de facto wykonuje pracę. Tak więc drogi pracodawco nie zdziw się jeżeli twój pracownik nie będzie chciał z tobą rozmawiać, lub wykonać szybko jakieś rzeczy jak już się przebrał w ubrania cywilne.

#11 Guest_biurwokrata

Guest_biurwokrata
 • Goście

Napisano 19 październik 2019 - 06:07

z waszej wlasnej strony: " WAŻNE! Zdaniem Państwowej Inspekcji Pracy czas potrzebny pracownikowi na przebranie się w odzież roboczą, a po zakończeniu pracy na wzięcie kąpieli i ubranie własnej odzieży, jest zaliczany do czasu pracy." wiec co mi po 'opinii' pani Patrycji jezeli PIP ma inne zdanie?

#12 Guest_Dex Dexter

Guest_Dex Dexter
 • Goście

Napisano 12 luty 2020 - 07:30

Przebierasz się w odzież roboczą przez 15 minut? To chyba spodnie wciągasz przez głowę.

NIektorzy pracują np. w firmie medycznej i przechodzą przez kilka śluz ubierając i ściagając poszczególną odzież obowiązująco na danej śluzie! Do tego dezynfekcja na kazdym etapie i zakladanie ochraniaczy i masek! To zajmuje min. 10-15min. więc nie hejtuj. #13 Guest_Gość

Guest_Gość
 • Goście

Napisano 12 luty 2020 - 09:57

Dlatego takie rzeczy ustala się w Regulaminie pracy, a nie magluje na forach.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych