Skocz do zawartości

Zdjęcie

druga ciąża na urlopie macierzyńskim a L4

wróć do serwisu Kadry 10 odpowiedzi w tym temacie

#1 l.ena79

l.ena79

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 25 grudzień 2013 - 10:47

Druga ciąża na urlopie macierzyńskim? Edytuj

Witamw czerwcu urodziłam córeczkę, jestem na rocznym urlopie macierzyńskim z opcją 100% przez 6 miesięcy i 60% przez następne 6 miesięcy, zaszłam w drugą ciążę i jestem aktualnie w 8tyg, jest to ciąża zagrożona, lekarz pytał czy wystawic L4 ale przeciez jestem na urlopie macierzyńskim...proszę o pomoc, czy mogę przerwać macierzyński i i iść na L4 ? co mogę zrobic zeby miec szanse na 100% pensji... mam umowę na czas nieokreślony, co powinnam zrobic ???? będę wdzięczna za odpowiedzpozdrawiamAgnieszka

Edytuj

#2 Ane

Ane

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1517 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 grudzień 2013 - 18:34

przez okres url macierzyńskiego i tak masz płatne 100%. To co możesz zrobić to zrezygnować z url rodzicielskiego i na ten czas przedkładać zwolnienia lekarskie. Pamiętaj jednak że nie będziesz mogła wykorzystać rodzicielskiego później.

#3 agnieszka_ksiegowa

agnieszka_ksiegowa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 336 postów
  • LokalizacjaWARSZAWA

Napisano 26 grudzień 2013 - 19:53

"Roczny urlop macierzyński", który Agnieszka miała na myśli to tak naprawdę określenie potoczne. W rzeczywistości roczna przerwa w pracy składa się z [color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, 'Bitstream Vera Sans', Arial, Helvetica, sans-serif;] [/color]20-tygodniowego urlopu macierzyńskiego płatnego 100%[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, 'Bitstream Vera Sans', Arial, Helvetica, sans-serif;] (w tym 14 zarezerwowanych tylko dla matki), [/color]6-tygodniowego urlopu dodatkowy (też płatny w 100%)[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, 'Bitstream Vera Sans', Arial, Helvetica, sans-serif;] oraz [/color]26-tygodniowego urlopu rodzicielskiego (płatny w 60%)[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, 'Bitstream Vera Sans', Arial, Helvetica, sans-serif;]. Z urlopu dodatkowego oraz rodzicielskiego mogą korzystać zarówno ojciec jak i matka. Ważne jest, że jeśli matka [/color][color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, 'Bitstream Vera Sans', Arial, Helvetica, sans-serif;]dziecka od razu zadeklaruje, że chce iść na  "roczny urlop macierzyński "- 52 tygodnie, to przez cały ten okres wypłacany będzie zasiłek w wysokości 80 % wynagrodzenia. Gdyby jednak rozmyśliła się i zrezygnowała z całości lub części dodatkowego urlopu macierzyńskiego albo z całego urlopu rodzicielskiego to przysługuje jej wyrównanie dotychczas pobieranego 80 % zasiłku do wysokości 100 %[/color]

Pozdrawiam,

Agnieszka

#4 l.ena79

l.ena79

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 27 grudzień 2013 - 10:39

Pani Agnieszko mnie pracodawca pytał przed pójściem na urlop macierzyński jaką opcję wybieram i wybrałam tą 100% i 60% pisałam nawet pismo do pracy więc już nie wiem.. dla mnie to czarna magia.. czyli kiedy kończy mi sie ten roczny urlop macierzyński skoro urodziłam 11 czerwca ?

tam w poprzednim wątku napisała mi Pani zeby przerwać urlop macierzyński, iść na jeden dzień minimum do prac i przejsc na L4 by móc dostawac 100% i moje pytanie brzmi czy muszę pisać wniosek w tej sprawie do pracodawcy i jeśli juz ustalę ze wracam to czy mogę poprosic o wybranie zaległego urlopu i nie isc do pracy tylko od tej daty dac L4 ? chodzi o to czy ja sie muszę tam fizycznie pokazywac ?

bardzo Pani dziękuję za pomoc 

pozdrawiam

Agnieszak

#5 Ane

Ane

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1517 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 grudzień 2013 - 12:25

nie musisz się stawiać do pracy, rezygnujesz z części url rodzicielskiego i od pierwszego dnia - kiedy powinnaś stawić się do pracy - przedkładasz zwolnienie lekarskie (ciążowe).

#6 Guest_Anna.2013

Guest_Anna.2013
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2014 - 20:34

witam, jak w takiej sytuacji ( jak opisana wyzej ) - czyli pracownica po niewykorzystaym rodzicielskim przedklada zwolnienie ( L4 - CIĄZA ). Jak wyliczane jest chorobowe? bierze sie pod uwage ostatnie 12 miesiecy ( czesc kiedy pracowala + czesc macierzynskiego ? co z tą dopłata do 100 % - czy ma ona wplyw na dalsze wynagrodzenie chorobowe?

#7 Ane

Ane

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1517 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 styczeń 2014 - 12:23

Podstawa ta sama co na macierzyńskim.

#8 Guest_agnieszka

Guest_agnieszka
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2014 - 19:21

czyli płatne 100% pensji bedac w ciązy  tak???

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2015 - 10:30

Witam
jezeli, jestem na urlopie macierzyńskim który kończy mi sie w czerwcu a obecnie jestem w drugiej ciąży to jezeli obrazu po zakończeniu urlopu przejdę na l4 to kt8 wypłaci świadczenia zus czy pracodawca

#10 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20392 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 05 czerwiec 2015 - 11:44

To zależy czy twój pracodawca zatrudnia do 20 czy powyżej 20 pracowników

#11 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14005 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 05 czerwiec 2015 - 21:17

zapewne najpierw pracodawca wypłaci wynagrodzenie chorobowe za 33 dni zwolnienia, o ile w tym roku jeszcze nie pobierałaś wynagrodzenia chorobowego

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy