Skocz do zawartości

Zdjęcie

druga ciąża na urlopie macierzyńskim a L4

wróć do serwisu Księgowość 539 odpowiedzi w tym temacie

#521 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2018 - 13:09

Lubisz chyba hejt niż forum. Mi nic nie ściska żaden żal czy zazdrość. Ź życia jestem zadowolona wszystko mam jestem spełniona a ty dalej siedź na forum i czytaj i hejtuj osoby zakomplesiona kursantko

#522 Rwotki

Rwotki

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 03 czerwiec 2018 - 12:04

jeśli za zus zla masz kod B, nie musisz przedstawiać zaświadczenia smile.png

dzięki za informacje :)

#523 Guest_Joanna

Guest_Joanna
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2018 - 11:47

Witam. Jestem na urlopie macierzyńskim do stycznia 2018, a umowę o pracę na czas określony mam do końca września. Pracodawca nie chce przedłużyć umowy ale delkaruje że zatrudni mnie po macierzyńskim. Dzisiaj dowiedziałam się, że znowu jestem w ciąży (4 tydzień). Co zrobić by przysługiwał mi urlop macierzyński po urodzeniu drugiego dziecka? Czy mogę przerwać obecny macierzyński i wziąć L4-B przed końcem września i czy umowa byla by przedłużona do dnia porodu? Czy w styczniu podpisać nową umowę o pracę i zaraz pójść na L4?

#524 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18915 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 19 wrzesień 2018 - 12:04

A jesteś chora?

#525 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18915 postów

Napisano 19 wrzesień 2018 - 12:07

Chyba jesteś na macierzyńskim do stycznia ale 2019?

A dziwisz się, że nie chce przedłużyć ci umowy? jak ty już planujesz być "chora", co za kombinatorstwo :D

Będziesz  na koniec września 12 tygodni w ciąży? jeśli tak to wróć do pracy we wrześniu, przedstaw zaświadczenie i pracodawca będzie z mocy prawa zmuszony przedłużyć ci umowę do dnia porodu

#526 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18915 postów

Napisano 19 wrzesień 2018 - 12:10

Jak w styczniu wrócisz do pracy to wątpię, aby pracodawca dał ci nową umowę, twoja ciąża będzie już zaawansowana, a biorąc pod uwagę twoje kombinowanie ze zwolnieniami pracodawca nie zaproponuje ci umowy

#527 Guest_Joanna

Guest_Joanna
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2018 - 12:28

Małe sprostowanie - macierzyński mam do stycznia 2019.

#528 Guest_Joanna

Guest_Joanna
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2018 - 12:36

Poprostu myślę co zrobić aby przyslugiwały mi świadczenia. Nie planuje choroby, przy ostatniej ciąży od razu dostałam L4.

#529 prokurator33

prokurator33

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 19 wrzesień 2018 - 15:24

Ja niestety nie bardzo się na tym znam. Dlatego też nie bardzo będę w stanie pomóc.

Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie – Mahatma Ghandi

#530 Guest_Kate

Guest_Kate
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2018 - 01:03

Witam, jestem teraz na urlopie rodzicielskim . W październiku skończyła mi się umowa o pracę i świadczenia 80% płaci mi ZUS. Najprawdopodobniej jestem w ciąży, jak wygląda moja sytuacja odnośnie świadczeń i L4

#531 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18915 postów

Napisano 09 grudzień 2018 - 08:26

Przecież nie masz umowy więc zwolnienie lekarskie nie przysługuje.

#532 Guest_Kama

Guest_Kama
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2019 - 14:38

Jestem na urlopie macierzyńskim do końca września ale umowę miałam do dnia porodu... okazało się że jestem w ciąży?
Czy przysługuje mi jakieś świadczenie z ZUS ?

#533 Guest_ANka

Guest_ANka
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2019 - 14:49

skoro do dnia porodu miałaś umowę o pracę i po tym dniu dostałaś świadectwo pracy to nie jesteś na URLOPIE macierzyńskim tylko na ZASIŁKU macierzyńskim. 

świadczenie z ZUS raczej nie, po urodzeniu drugiego dziecka możesz dostać " kosiniakowe"

a w miedzy czasie idź do PUP- masz szanse na "kuroniówkę" po zakończeniu macierzyńskiego - jeśli odpowiednio długo pracowałaś.

#534 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2019 - 21:45

Witam!4miesace temu urodziłam dziecko dziś się okazało że znów jestem w ciazy i obecnie przebywam na urlopie maciezynskim.Mam umowę na czas nieokreslony.Co powinnam zrobić w tym przypadku?Jak to wszystko ogarnac.Z góry dziękuję za pomoc.

#535 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13375 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 12 sierpień 2019 - 21:55

Nic szczególnego nie musisz robić, przecież jesteś na urlopie, dbaj o swoje zdrowie. 

#536 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2019 - 08:14

Nic szczególnego nie musisz robić

Ty weź, doradź dziewczynie - państwo bogate, rozdaje na prawo i lewo, rząd twierdzi, że kasa na wszystko jest, prezes ZUS mówi o rekordowych wpływach ze składek, czemu dziewczyna ma nie mieć wyższego świadczenia?

#537 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2019 - 13:52

ja na urlopie Macierzyńskim który mi się należał miałam straszny problem z pracodwacą... bardzo mnie wsparli radcy zajmujący się takimi rzeczami z kancelarii Lexstrada w Poznaniu

#538 Guest_Aaa

Guest_Aaa
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2019 - 14:35

Witam,

mam pytanie dotyczące tematu. Do stycznia 2019 przebywam na macierzyńskim, płatnym 80%, u pracodwcy mam umowę o pracę, na czas nieokreślony. Obecnie jestem w 9 tygodniu ciąży. Co w takiej sytuacji jest opłacalne, co Państwo radzą?

Czy powinnam zakończyć macierzyński i wrócić do pracy i wykazać L4 aby dostawać 100% wynagrodzenia chorobowego, a nie w przypadku zasiłku 80%?

W momencie mojego przejścia na L4 przy pierwszej ciąży wszystkich pracowników przenosili "na papierze" na nową firmę, mi pozostała ta stara, ponieważ chyba nie mogli mi tego zmienić z uwagi na L4. Jeżeli teraz wrócę i z automatu mnie przeniosą do tamtej to naliczenie zasiłku będzie od tej nowej umowy o pracę?

Chciałabym mniej więcej wiedzieć jak będzie naliczany zasiłek macierzyński w przypadku tej drugiej ciąży.

#539 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18915 postów

Napisano 16 wrzesień 2019 - 15:55

A co chora jesteś, że zaraz zwolnienie chcesz dawać?

#540 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13375 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 16 wrzesień 2019 - 20:50

do stycznia 2019 czy może 2020 ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych