Skocz do zawartości

Zdjęcie

druga ciąża na urlopie macierzyńskim a L4

wróć do serwisu Księgowość 539 odpowiedzi w tym temacie

#501 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 28 maj 2018 - 13:18

A ten zasiłek macierzyński w jakiej kwocie jest ? To.juz nie wiem kto ma z Was rację dwa komentarze i dwa różne. Proszę o pomoc. Na koniec umowy będę w ok 20 tyg ciąży.

#502 gosia kadry

gosia kadry

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 28 maj 2018 - 13:49

A ten zasiłek macierzyński w jakiej kwocie jest ? To.juz nie wiem kto ma z Was rację dwa komentarze i dwa różne. Proszę o pomoc. Na koniec umowy będę w ok 20 tyg ciąży.

Umowę będziesz miała przedłużoną do dnia porodu.

A to jaka kwota macierzyńskiego to zależy od tego jaka wyjdzie podstawa zasiłku zanim weźmiesz pierwsze zwolnienie lekarskie. A to już pytanie do kadrowej w twojej firmie, a nie do nas, bo nie wiemy ile zarabiałaś w ciągu ostatnich 12 miesięcy i jakie były składniki wynagrodzenia.

#503 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18917 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 28 maj 2018 - 14:23

Witam. Proszę o pomoc. Jestem w ciąży umowę mam do końca sierpnia. Początek ciąży 3 tydz. Niestety źle się czuje i nie dam rady w pracy. Jeśli dam już teraz l4 to czy będzie należał mi się zasiłek macierzyński roczny ? Proszę o.pomoc

A ja odpowiedziałam zgodnie z twoim pytaniem, bez wyliczeń w którym to tygodniu ciąży będziesz, ale odpowiedzi powyżej są jak najbardziej do twojej sytuacji prawidłowe

#504 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 29 maj 2018 - 06:28

To jeśli od jutra będę miała zwolnienie l4 że ciąża to będzie mi się należał zasiłek roczny macierzyński? Myślałam że trzeba mieć ważna umowę w dniu porodu i po porodzie żeby móc ubiegać się o zasiłek. Chyba że dadzą mi wypowiedzenie umowy teraz gdy oswiadcze że jestem w ciąży

#505 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18917 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 29 maj 2018 - 07:16

Ewa, czy ty czytasz co się do ciebie pisze? czy piszesz, żeby pisać?

masz odpowiedź od "gosia kadry":

"Umowę będziesz miała przedłużoną do dnia porodu.

A to jaka kwota macierzyńskiego to zależy od tego jaka wyjdzie podstawa zasiłku zanim weźmiesz pierwsze zwolnienie lekarskie. A to już pytanie do kadrowej w twojej firmie, a nie do nas, bo nie wiemy ile zarabiałaś w ciągu ostatnich 12 miesięcy i jakie były składniki wynagrodzenia."

Nie dadzą ci wypowiedzenia, ponieważ nie można wypowiedzieć umowy o pracę pracownicy w ciąży

#506 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 29 maj 2018 - 12:52

Wybaczcie mi ale jestem zielona w tym temacie. I większość osób mówiła twierdziła że tylko płatność będę miała do dnia porodu. A czytam też że można wypowiedzieć umowę kobiecie w ciąży która nie skończyła 12 tygodnia.

#507 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 29 maj 2018 - 13:09

Jeszcze jedno pytanie. Ile czasu można być na tym zasiłku macierzyńskim? Chodzi mi jak długo będę miała płacone po ciąży?

#508 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13375 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 29 maj 2018 - 21:50

"I większość osób mówiła twierdziła że tylko płatność będę miała do dnia porodu." - do dnia porodu to ewentualnie zasiłek chorobowy możesz mieć wypłacany.  

#509 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 maj 2018 - 11:04

Jeszcze jedno pytanie. Ile czasu można być na tym zasiłku macierzyńskim? Chodzi mi jak długo będę miała płacone po ciąży?

Przez 1 rok od urodzenia dziecka.

#510 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 31 maj 2018 - 04:08

A czy wtedy otrzymam świadczenie z tytułu urodzenia dziecka jak jestem dodatkowo ubezpieczona w firmie ?

#511 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 31 maj 2018 - 07:16

A czy wtedy otrzymam świadczenie z tytułu urodzenia dziecka jak jestem dodatkowo ubezpieczona w firmie ?

Taaaa, a jak urodzisz 4 to jeszcze emeryturę bez potrzeby pracy.
Rozpłodówki tylko by żerowały i podatnikach i bez przerwy rodziły, weź ogarnij się,te dzieci jeszcze trzeba wychować, nakarmić,wykształcić.......bezmózgowce

#512 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 31 maj 2018 - 11:33

O jakie  świadczenie Ci chodzi? Co to znaczy - dodatkowo ubezpieczona?Czy masz może na myśli towarzystwo ubezpieczeniowe, np. PZU ? To tam pytaj, bo nie wiemy, jaką masz polisę.

#513 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 31 maj 2018 - 12:56

Tak PZU mamy w zakładzie składkę 54 zl i z tytułu urodzenia jest 3000zl i czy będę mogła z tego skorzystać jeśli będę miała umowę do dnia porodu.

#514 Guest_gość gość

Guest_gość gość
  • Goście

Napisano 31 maj 2018 - 14:59

Jeszcze wózek ci kupią a na odchodne dodatkowo zapłodnią, żebyś dalej mogła rodzić i ciągnąć kasę

#515 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13375 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 31 maj 2018 - 17:18

Tak PZU mamy w zakładzie składkę 54 zl i z tytułu urodzenia jest 3000zl i czy będę mogła z tego skorzystać jeśli będę miała umowę do dnia porodu.

tu wróżki nie bywają, zapytaj osobę, która w twoim zakładzie pracy prowadzi sprawy tego ubezpieczenia, ona powinna to wiedzieć 

#516 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 31 maj 2018 - 20:26

Ale widzę że na forum niektórym dupe ściska z zazdrości to jest czy bezpłodności? Ogarnijcie się żałosne bez mężczyzn kobiety. Mam drugie dziecko i więcej już nie planuję a to co się należy to się należy bezrobotne zazdrośnice

#517 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 31 maj 2018 - 21:41

To ty będziesz bezrobotna i na dokładkę z nieślubnymi dziećmi.
Ale co tam "pińcset +500" dostaniesz, flaszka będzie i to nie jedna.
O mnie spokojna głowa, mam pracę, męża i dziecko dla którego stać mnie na wszystko, nawet obóz językowy za granicą, a ty cóż.... Kiepsko
Myśl zanim pójdziesz do łóżka z byle kim.
Wiesz co? Nie zazdroszczę Ci, beznadziejnych sytuacji się nie zazdrości

#518 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2018 - 08:57

No to jak Cię na wszystko stać nawet na jakiś żałosny kurs językowy to po co tu jesteś na forum i czytasz takie problemy skoro ty ich nie masz? Problem masz sama z sobą. Nie ślubnym dzieckiem nie będzie bo jestem 6 lat po ślubie ale ty co na Kursy językowe stać wiesz lepiej więc co będę tłumaczyła takiej Zolzie...

#519 Ewa_księgowa

Ewa_księgowa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 104 postów

Napisano 01 czerwiec 2018 - 09:36

Tak jak pisała koleżanka, zapytaj osobę zajmującą się Waszym ubezpieczeniem skoro umowa Ci się rozwiąże w dniu porodu. Jak ta osoba nie będzie wiedziała to weź dokument i udaj się do najbliższego oddziału PZU powinni udzielić takiej informacji.

#520 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2018 - 11:02

No to jak Cię na wszystko stać nawet na jakiś żałosny kurs językowy to po co tu jesteś na forum i czytasz takie problemy skoro ty ich nie masz? Problem masz sama z sobą. Nie ślubnym dzieckiem nie będzie bo jestem 6 lat po ślubie ale ty co na Kursy językowe stać wiesz lepiej więc co będę tłumaczyła takiej Zolzie...

Lubię Forum i czytam sobie jak to ludzie nie potrafią o siebie zadbać.
Żal nawet co niektórych, ale takich jak ty - ani trochę.
Co żal d*pę tobie teraz ściska?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych