Skocz do zawartości

Zdjęcie

druga ciąża na urlopie macierzyńskim a L4

wróć do serwisu Księgowość 539 odpowiedzi w tym temacie

#21 martynaj

martynaj

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 19 marzec 2014 - 21:09

Jeśli zajdziesz w ciążę i twój stan zdrowia nie pozwoli na pracę to możesz przejść na zwolnienie lekarskie.

a jezeli  stan nie pozwolilby wrocic do pracy (to jak w tym urlopie 42 dni mam zlozyc deklaracje na wychowawczy ) to nie skladam go poprostu tylko dostarczam ze jestem wciazy i po urlopie daje l4 tak??

#22 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8722 postów

Napisano 19 marzec 2014 - 21:15

jeśli tak będzie, nie składasz wniosku o wychowawczy tylko korzystasz ze zwolnień lekarskich, w czasie i po urlopie wypoczynkowym

#23 Ane

Ane

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1517 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 marzec 2014 - 21:18

Tak jak napisała Witch

#24 martynaj

martynaj

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 19 marzec 2014 - 21:24

ok dziekuje i pozdrawiam Dołączona grafika

#25 marzenawww

marzenawww

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 30 marzec 2014 - 18:53

Witam jestem na macierzyńskim urlopie od lutego. Pod koniec lutego zlikwidowano mój zakład pracy. Zasiłek macierzyński płaci mi zus teraz. Ale jesli bym teraz zaszła w kolejną ciążę to czy będzie mi coś przysługiwało gdy skończy mi się zasiłek macierzyński?

#26 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8722 postów

Napisano 30 marzec 2014 - 19:20

nie,

zasiłek macierzyński przysługuje , gdy dziecko urodzi się w czasie trwania ubezpieczenia chorobowego

#27 Guest_Malwina23

Guest_Malwina23
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2014 - 10:29

Witam serdecznie,prowadzę wlasna dzialalnosc gospodzrcza, w czerwcu urodziłam córeczkę i jestem na macierzynskim, zaszłam teraz w druga ciążę i lekarz pyta czy wystawic L4 bo jest to ciaza zagrozona poniewaz zaszlam w ciaze 8 miesiecy po cesarskim cieciu. Proszę o informację, czy jesli po zakonczonym macierzynskim przejde na L4 a potem na kolejny macierzynski to na jakiej podstawie będzie obliczana kwota L4 oraz zasilku macierzynskiego?

#28 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5283 postów

Napisano 07 kwiecień 2014 - 10:39

Podstawa nie zmieni się, będzie taka sama jak przy obecnym macierzyńskim

#29 Guest_maggiee

Guest_maggiee
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2014 - 21:56

Witam. A co w przypadku osoby prowadzącej działalność i będącej na zasiłku macierzyńskim do ktorego zakończenia pozostało 3 miesiące i teraz jest w kolejnej ciąży? Czy można przedłożyć do ZUS zwolnienie chorobowe i przerwać macierzyński? Panie w ZUS były zszokowane takim pytaniem i po konsultacjach odpowiedziały, że nie mogę przerwać macierzyńskiego mimo iż teoretycznie mogę pracować mając działalność.

#30 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8722 postów

Napisano 10 kwiecień 2014 - 06:14

ale w zasadzie po co   ?

macierzyński i zus zla ciąża 100% platne w takiej samej wysokości

#31 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 maj 2014 - 14:41

Witam,

23 stycznia urodziłam martwą córeczkę, do tego dnia byłam na L4 a później na macierzyńskim (8tyg) teraz prawdopodobnie jestem w kolejnej ciąży i chciałabym iść na zwolnienie praktycznie od razu czyli powiedzmy od ok 6 tc. Ile zwolnienia mi przysługuje i czy w ciągu jednego roku mogę iść na tak dużo dni na L4?

#32 Guest_zelisss

Guest_zelisss
  • Goście

Napisano 22 maj 2014 - 22:53

Witam,

ja również jestem w podobnej sytuacji. Mój urlop macierzyński kończy się 28.06. obecnie jestem w 12 tc i poinformowałam już o tym pracodawcę, na pytanie, czy powinnam wrócić do pracy na jeden dzień i przedłożyć zwolnienie dostałam odpowiedź, że nie jest to konieczne... Czy pracodawca wypłaci mi 100 % wynagrodzenia po zakończeniu urlopu i przejściu na L4? Czy jest to uzależnione od średniego wynagrodzenia z ostatnich 3 miesięcy - jestem na opcji 80% wynagrodzenia przez rok urlopu macierzyńskiego?? Będę wdzięczna za odpowiedź.

#33 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8722 postów

Napisano 23 maj 2014 - 20:07

Witam,

23 stycznia urodziłam martwą córeczkę, do tego dnia byłam na L4 a później na macierzyńskim (8tyg) teraz prawdopodobnie jestem w kolejnej ciąży i chciałabym iść na zwolnienie praktycznie od razu czyli powiedzmy od ok 6 tc. Ile zwolnienia mi przysługuje i czy w ciągu jednego roku mogę iść na tak dużo dni na L4?

przerwa w  niezdolności do pracy trwa dłużej niż 60 dni.

Po urlopie macierzyńskim należy rozpocząć nowy okres zasiłkowy, Masz prawo do chorobowego 270 dni

#34 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8722 postów

Napisano 23 maj 2014 - 20:10

Witam,

ja również jestem w podobnej sytuacji. Mój urlop macierzyński kończy się 28.06. obecnie jestem w 12 tc i poinformowałam już o tym pracodawcę, na pytanie, czy powinnam wrócić do pracy na jeden dzień i przedłożyć zwolnienie dostałam odpowiedź, że nie jest to konieczne... Czy pracodawca wypłaci mi 100 % wynagrodzenia po zakończeniu urlopu i przejściu na L4? Czy jest to uzależnione od średniego wynagrodzenia z ostatnich 3 miesięcy - jestem na opcji 80% wynagrodzenia przez rok urlopu macierzyńskiego?? Będę wdzięczna za odpowiedź.

po zakończonym macierzyńskim zwolnienie lekarskie będzie płatne w wys. 100% podstawy

#35 Guest_asia

Guest_asia
  • Goście

Napisano 27 maj 2014 - 07:20

jak to w końcu jest z ta drugą ciążą po macierzyńskim??

jak przedstawie l-4 na ciązę od razu po macierzyńskim, to mam normalnie płacone , tak jak w przypadku pierwszej ciąży?

#36 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8722 postów

Napisano 27 maj 2014 - 07:59

zus zla z kodem "B" zawsze platne 100%;

"po macierzynskim" napisałaś, nie korzystasz z dodatkowego macierzyńskiego i rodzicielskiego ?

#37 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2014 - 21:04

witam,

ja mam pytanie dotyczące wysokości wypłacanego wynagrodzenia na L4 w drugiej ciąży. Chodzi o podobną sytuację opisywaną wcześniej:

Urodziłam 19.01.2014, do 17.01 2015 r mam urlop macierzyński + rodzicielski, później jeszcze do wykorzystania zaległy urlop wypoczynkowy, tak więc 31.03.2015 powinnam wrócić do pracy. Korzystam z opcji macierzyńskiego płatnego 80%, wcześniej na L4 miałam obliczoną średnią z 12 miesięcy. Pytanie, jeżeli przed powrotem do pracy zajdę w drugą ciążę i od razu będę na L4, czy wówczas będę miała wypłacane takie samo wynagrodzenie w trakcie L4 jak przy pierwszej ciąży też na L4? Czy muszę wracać chodż na 1 dzień do pracy żeby dostawać na L4 tyle samo co w pierwszej ciąży czy mogę od razu przedłożyć zwolnienie?

#38 Magda Sol

Magda Sol

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 05 lipiec 2014 - 21:11

witam,

ja mam pytanie dotyczące wysokości wypłacanego wynagrodzenia na L4 w drugiej ciąży. Chodzi o podobną sytuację opisywaną wcześniej:

Urodziłam 19.01.2014, do 17.01 2015 r mam urlop macierzyński + rodzicielski, później jeszcze do wykorzystania zaległy urlop wypoczynkowy, tak więc 31.03.2015 powinnam wrócić do pracy. Korzystam z opcji macierzyńskiego płatnego 80%, wcześniej na L4 miałam obliczoną średnią z 12 miesięcy. Pytanie, jeżeli przed powrotem do pracy zajdę w drugą ciążę i od razu będę na L4, czy wówczas będę miała wypłacane takie samo wynagrodzenie w trakcie L4 jak przy pierwszej ciąży też na L4? Czy muszę wracać chodż na 1 dzień do pracy żeby dostawać na L4 tyle samo co w pierwszej ciąży czy mogę od razu przedłożyć zwolnienie?

#39 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8188 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 05 lipiec 2014 - 21:41

Zwolnienie lekarskie możesz mieć od pierwszego dnia po zakończeniu urlopu wypoczynkowego.Podstawa do zasiłku chorobowego się nie zmieni (mam nadzieję,że urlop zaległy i bieżący nie będzie trwał 3 miesięcy kalendarzowych smile.png ).

#40 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2014 - 10:02

Witam, mam takie pytanie. W marcu urodziłam dziecko i obecnie jestem na urlopie macierzyńskim rocznym, mam umowę na czas nieokreślony. Dowiedziałam się właśnie, że w tym roku zamykają moje miejsce pracy, choć firma nadal pozostaje w Polsce więc pozostaję zatrudnioną. Pod koniec macierzyńskiego urlopu myśleliśmy o drugim dziecku, jak wtedy wygląda sytuacja? Czy mam prawo do świadczeń w trakcie drugiej ciąży, co muszę zrobić żeby mieć możliwość urlopu macierzyńskiego przy drugim dziecku?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych