Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

wysoki macierzyński po otwarciu firmy w ciazy

wróć do serwisu Księgowość 458 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_opcjonata

Guest_opcjonata
  • Goście

Napisano 05 maj 2010 - 10:29

Ostatnio kilka razy słyszałam o tym, że jeżeli kobieta w ciąży otworzy firmę i będzie płaciła najwyższą składkę ZUS to dostanie wysoki macierzyński nawet do 6 tyś i ZUS nie może jej tego odmówić. Słyszałam to w radiu dwa razy ale bez konkretów. Czy to prawda, jeżeli tak to na czym to dokładnie polega, jestem obecnie w ósmym miesiącu ciąży i zastanawiam się czy mogłabym to wykorzystać bo faktycznie mogłabym otworzyć firmę jako dekoratorka wnętrz (tym się zajmuję dla przyjemności). Jestem również zatrudniona w innej firmie na czas nieokreślony ale to w otwarciu własnego biznesu chyba nie przeszkadza. Proszę o pomoc.

#2 Guest_basia

Guest_basia
  • Goście

Napisano 06 maj 2010 - 12:19

OTWIERAJ SZYBKO I NIE ZASTANAWIAJ SIĘ

#3 Guest_maryśka

Guest_maryśka
  • Goście

Napisano 06 maj 2010 - 15:38

nie wiem czy bedec w 8 miesiącu zdążysz, musisz miec ubezpieczenie z działalność nieprzerwanie 90 dni art 4 ust 1 pkt 2 i ust 2 ustawy z 25.06.1999

#4 Guest_jestem przeciw!

Guest_jestem przeciw!
  • Goście

Napisano 06 maj 2010 - 21:36

bardzo kreatywne myślenie kobiety w ciąży, szukasz kogoś kto powie ci krok po kroczku w jaki sposób wyłudzić z zus kasę? ty nie chcesz otworzyć własny biznes tylko chcesz wyłudzić dodatkowa kasę . pieniądze które inni wpłacają do zusu ty chcesz tak sobie wyciągnąć? i szukasz jelenia kto ci to ułatwi? w majestacie prawa? a gdzie uczciwość? zwykła ludzka uczciwość? będziesz uczyc swoje dziecko uczciwego życia czy cwaniactwa?

#5 Guest_Jestem za!!!

Guest_Jestem za!!!
  • Goście

Napisano 06 maj 2010 - 21:46

Też jestem ciekawa jak to działa :-) i wcale nie uważam że to naciąganie zusu.

#6 Guest_przeciw!

Guest_przeciw!
  • Goście

Napisano 06 maj 2010 - 23:13

nie naciąganie zusu? to może naciąganie tych którzy płaca wysokie kwoty składek od działalności a ciężarne wybierają z worka do którego nic nie włożyły. zależy od punktu widzenia ale jest to naciągnie zusu.

#7 Guest_kariolka

Guest_kariolka
  • Goście

Napisano 07 maj 2010 - 09:13

witam,zasiłek macierzyński należy się osobie prowadzącej działalność gospodarczą od dnia zgłoszenia się do ubezpieczenia chorobowego. W przypadku choroby jest okres wyczekiwania 90 dni. Jednak U Ciebie może być problem gdyż jesteś zatrudniona na etacie i pewnie otzrymujesz wynagrodzenie powyżej minimalnego (1317 brutto) czyli z działalności gospodarczej, którą chcesz założyć powinnaś opłacać tylko składkę zdrowotną ponieważ będzie zbieg ubezpieczeń.Także uważam, że jest to wyłudzenie pieniędzy od ZUS czyli tak naprawdę od nas ludzi, którzy płacą składki. Ale to pozostawiam Twojemu sumieniu.

#8 Guest_bubi86

Guest_bubi86
  • Goście

Napisano 07 maj 2010 - 16:04

Planuję wydrukować plakaty i ulotki dla mojej firmy i znalazłam na necie tanią drukarnię, mają dobre ceny i szybki czas realizacji ale chciałam się poradzić czy, ktoś już korzystał z ich usług? Czy ktoś mógłby coś więcej powiedzieć, doradzić? strona drukarni: www.drukowanieulotek.pl

#9 Guest_Meg

Guest_Meg
  • Goście

Napisano 08 maj 2010 - 10:28

Potwierdzam wypowiedź ~kariolki, z tym ,że moim zdaniem to nie jest zadne wyłudzenie. Wyłudza to ZUS od nas. Dlaczego np. musze płacic podwójnie składke zdrowotna jeśli pracuję na etacie i mam dodatkową działalnośc? Czyżby ludzie pracujący więcej podwónie chorowali? A takich ludzi jest mnóstwo. Jesli jest taka możliwośc to należy z niej korzystać.

#10 Guest_maryśka

Guest_maryśka
  • Goście

Napisano 08 maj 2010 - 16:56

Jeśli jest taka możliwość to należy z niej korzystać.----tak pisze Meg.czy ZUS to jest dobry wujek który rozdaje kasę każdemu kto wpadnie na taki pomysł? a pomyśl z jakich źródeł zus ma kasę na wypłaty takich naciąganych świadczeń? dlazego płacisz 2x składkę zdrowotną? dlatego ze takich chętnych jak nasza ciężarna jest więcej i aby mięć kasę na wypłaty musi czerpać od nas płacaych po 2 lub 3 składki zdrowotne/tak na marginesie wypłaty takie nie są finansowane z składek zdrowotnych tylko społecznych/. może gdyby takich naciągaczy było mniej to nasze składki tez mogłyby by niższe? ile jast takich ciężarnych ? i zatrudnionych na lewo aby tylko mięć macierzyński? ile jest lewych rent? ile jest lewych zwolnień? i kto za to płaci? nie zus lecz my i tylko my.

#11 Guest_Jestem za!!!

Guest_Jestem za!!!
  • Goście

Napisano 08 maj 2010 - 17:07

Nie jestem ciężarną i nie zamierzam nią być ale jestem jak najbardziej za skorzystaniem z tej mozliwości.Skoro Państwo nie daje kobietom mozliwości godziwego wynagrodzenia więc niech one same zawalczą o to dla swoich dzieci. A zus niech bedzie bardziej skromny w swoich poczynaniach /np.extra budynki/. Nie wszyscy w życiu są tak zaradni jak WY PRZECIWNICY.

#12 Guest_maryska

Guest_maryska
  • Goście

Napisano 08 maj 2010 - 17:24

państwo to my pamiętaj- płacę wysokie składki do zus /działalność / i jakoś nie podoba mi się ze cwana ciężarna będzie moją kasę podbierać a jak będę w wieku emerytalnym to okaże się ze zus nie ma kasy aby mi emeryturę wypłacić bo setki ciężarnych wyłudziło przez okres kilkunastu lat takie kwoty ze głowa boli. to tak obrazowo żebyś lepiej mogła zrozumieć .

#13 Guest_Jestem za!!!

Guest_Jestem za!!!
  • Goście

Napisano 08 maj 2010 - 17:34

Już pisałam,że nie każdy jest tak zaradny ja TY! I nie bądź pewna że kiedyś nie bedziesz w sytuacji mniej komfortowej,bo zycie lubi płatać figle i często jest tak że teraz jestes na wozie a za małą chwilkę kompletnie pod wozem - czego oczywiście nikomu nie zyczę.

#14 Guest_Meg

Guest_Meg
  • Goście

Napisano 09 maj 2010 - 12:04

Do ~maryśka: Dziękuje za wykład, ale ja wiem co jest finansowane ze składek społecznych, a co ze zdrowotnej, podałam tylko przykład w którym nasz ustawodawca za pośrednictem ZUS-u wyciąga od nas forsę. Moim zdaniem takich przykładów jest wiele.Jestem zaskoczona tą "uczciwościa" niektórych wobec innych (towarzyszy niedoli)płatników składek. To nie jest tak, że ktoś sobie wymyślił jak oszukać ZUS, tylko ktoś znalazł legalny sposób na pozyskanie wiekszych pieniedzy, które zapewniają matce i dziecku w pierwszych miesiącach spokojną głowę. Przecież to nie jest na całe życie, a matka z pewnością pieniędzy nie przepije, czy przepali:)tylko dobrze spożytkuje.Naprawdę każda z krytykujących, gdyby miała taką możliwośc to uniosłaby sie honorem i nie chciała pieniędzy bo inni płaca składki? Jakos nie chce mi się wierzyć. Łatwo kogos oceniac i krytykować gdy sytuacja dotyczy innych. Ja nie wahałabym się ani chwili. Ktos zadecydował że moim dziecom nie należy się zasiłek rodzinny, bo mama pracuje na etacie i prowadzi działalnośc, a tata też dużo pracuje. Ja wiem, że to nie sa wielkie pieniądze, ale mam świadomośc , że w naszym kraju wspomaga sie ubogich, albo nierobów, czy nieudaczników, ale jeśli ktoś sobie radzi, jakims kosztem przecież, to mu sie nic nie należy.

#15 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 10 maj 2010 - 11:27

Trzeba się zastanowić, dlaczego kobiety chcą kasę?Rząd daje tylko becikowy na który czeka się przeszło miesiąc i nawet wyprawki dla dziecka nie kupisz.Nasz dochód jest trochę wyższy niż najmiższy, ale mamy kredyt na mieszkanie i ledwo nam starcza.(przy najmniej możemy wbić gwoździa w ściane i pomalować pokój dziecka)Ale nic nam się nie należy bo zarabiamy "za dużo". Jak by rząd zadał o to by każda kobieta dostawała na macierzyńskim chociażby 400 zł, to zdecydowanie mniej było by kombinowania, bo przecież nie mówimy o urlopie wychowawczym, gdzie kobieta może dorobić. Macierzyński to naprawdę trudny okres dla każdej pary.

#16 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 10 maj 2010 - 13:15

czyli, jeśli żona i mąż pracują i zarabiają więcej niż płaca minimalna to nie mogą się starać o wyższy macierzyński (przy otwarciu firmy)? Bardzo proszę o pomoc bo nie rozumiem tego

#17 Guest_karolina

Guest_karolina
  • Goście

Napisano 10 maj 2010 - 13:35

hej dobrzy ludzie proszę o pomoc z tematem koniec działaności !!!!

#18 Guest_xxx

Guest_xxx
  • Goście

Napisano 10 maj 2010 - 17:03

Skąd wy się urwaliście z tymi komentarzami o sumieniu!? Jakiś dramat... Zus was rucha przez całe życie,a wam jest go żal. Wykorzystam każdą, nawet najmniejszą szansę na oszukanie ZUSu i jeżeli bym tylko wiedział, jak to dokładnie jest z własną firmą dla kobiet, to bym do szczegółowo, krok po kroku tu opisał. A jeżeli chodzi o emeryturę,to sami sobie o nia zadbajcie,a nie liczcie na państwo. Prowadząc działalność i tak dostanę 1000zł (wg obliczeń zusu),wiec jak dla mnie może ta instytucja zbankrutować...

#19 Guest_Ania1

Guest_Ania1
  • Goście

Napisano 14 maj 2010 - 17:47

Do ~ maryska : weź nie pierdziel o swojej przyszlej emeryturze, co z tego,ze oplacasz skladki - przypuscmy,ze jak zachorujesz to nawet nie bedzie dla ciebie miejsca w szpitalu tylko bedziesz musiala leczyc sie prywatnie.Nie wypowiadaj sie i nie draznij ludzi kobieto. Zgadzam sie z ~xxx

#20 Guest_Krzysztoff

Guest_Krzysztoff
  • Goście

Napisano 18 maj 2010 - 17:01

Treść została usunięta ze względu na naruszenie regulaminu

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych