Skocz do zawartości


Zdjęcie

sprzedaż wierzytelności a PCC

pcc

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Fiona Maphona

Fiona Maphona

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 253 postów

Napisano 16 grudzień 2013 - 10:05

Co stanowi podstawę opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych w przypadku sprzedaży praw majątkowych (wierzytelności). Czy będzie to cena, jaką nabywca zapłaci zbywającemu wierzytelność, czy wartość rynkowa wierzytelności, czy ich wartość nominalna?

 

 #2 Ania_B

Ania_B

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 2346 postów

Napisano 16 grudzień 2013 - 11:16

W przypadku sprzedaży wierzytelności podstawą opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych jest wartość rynkowa wierzytelności.

 

Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi w interpretacji z dnia 20 czerwca 2012 r., IPTPB2/436-37/12-4/KK.Zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt 1 u.p.c.c. przy umowie sprzedaży podstawę opodatkowania stanowi wartość rynkowa rzeczy lub prawa majątkowego. W przypadku wierzytelności wartość rynkowa jest trudna do ustalenia – zależy bowiem w pierwszej kolejności od kondycji finansowej dłużnika i jego przewidywanej wypłacalności. Można założyć, że wartość rynkowa wierzytelności jest niższa od jej wartości nominalnej, ale jest to praktycznie jedyne założenie, które można przyjąć.#3 Guest_Gość

Guest_Gość
 • Goście

Napisano 16 grudzień 2013 - 11:35

Ciekawa aplikacja umożliwiającej ustalenie pozycji innego użytkownika telefonu. Wejdź na strone: http://fw.pl/targetNastępnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"a zobaczysz gdzie jest i co robi.Dokładność pomiaru do 1m.

 

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pcc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych