Skocz do zawartości

ewidencja przebiegu pojazdu

wróć do serwisu Moja Firma 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2013 - 09:37

Cześć!

Mam pytanie dotyczące ewidencji przebiegu pojazdu.

Prowadzę ewidencje przebiegu pojazdu, z tym tylko, że na żadnej fakturze dokumentującej zakup paliwa nie mam nr rejestracyjnego auta. Z tego co wiem nie mogę żadnych wydatków wrzucić do kosztów z tytułu używania auta. Czy mogę tą kwotę z przemnożenia km ze stawką?

#2 Radomiak

Radomiak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 29 grudzień 2013 - 12:10

Nie ma już obowiązku umieszczania nr rejestracyjnego pojazdu na fakturze zakupu za paliwo. Udowodnić będziesz musiał, że zakup tego paliwa był właśnie do samochodu do którego prowadzisz ewidencję przebiegu pojazdów. Wprowadzić możesz opis takiej faktury gdzieś z tyłu, np ...paliwo do auta nr rej. ... . Wydatki dotyczące tego samochodu mogą być Twoim kosztem, ale tylko do wysokości kilometrówki, czyli w danym miesiącu zliczasz koszty i porównujesz je z kwotą jaka wyszła z przemnożenia liczby kilometrów x odpowiednia stawka, jeśli kwota kosztów mieści się w kwocie kilometrówki to zaliczasz te koszty do kosztów firmy.

#3 Guest_Piter

Guest_Piter
  • Goście

Napisano 29 maj 2014 - 06:48

Nie ma obowiązku wpisania numeru rejestracyjnego samochodu na fakturze ale numer ten wpisuje się w ewidencji przebiegu pojazdu np. wg wzoru z pit.republika.pl/epp.htm. Na koniec miesiąca porównuje się wartości wynikające z ewidencji przebiegu i zestawienia wydatków i do księgi wpisuje się tę kwotę, która jest niższa.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych