Skocz do zawartości

Zdjęcie

Urlop wypoczynkowy

wróć do serwisu Kadry 68 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515910 postów

Napisano 15 grudzień 2013 - 18:23

Wymiar urlopu wypoczynkowego zależy od stażu pracy u danego pracodawcy i wynosi odpowiednio 20 dni, jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż 10 lat oraz 26 dni jeżeli pracownik był zatrudniony dłużej. Pracownicy młodociani mogą natomiast liczyć na 26 dni urlopu już po roku pracy. Powrót do artykułu: Urlop wypoczynkowy

#2 Guest_greg.

Guest_greg.
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2015 - 14:59

proszę powiedzcie mi kiedy będe miał 26 dni urlopu. podjąłem staż od maja 2012 r. i (po pół roku) podpisałem umowę o pracę i miałem ciągłość... pracuję do chwili obecnej, równiez w 2012 r. od października podjąłem studia na 1 roku (licencjat). Moje pytanie brzmi kiedy będę miał 26 dni urlopu? a drugie pytanie: czy to że pracuje i ucze się to liczy mi się podwójnie czy nie??? dziękuję.

#3 Guest_adam

Guest_adam
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2015 - 20:00

Mam pytanie, mam 22 lata pracy w tym odbyta sluzbe wojkowa, u poprzedniego pracodawcy mialem 26 dni urlopu, jednak stracilem prace zaklad sie rozpadl i bylem na zasilku, potem przez pol roku moze troche dluzej bylem bez pracy i bez zasilku. Od lipca zeszlego roku 2014 zatrudnil mnie prywaciarz, i wyliczyl mi urlopu tylko 14 dni urlopu, chcialbym wiedziec czy ta przerwa spowodowala ze stracilem reszte dni urlopu. Bardzo prosze o pomoc. Dziekuje.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2015 - 20:01

proszę powiedzcie mi kiedy będe miał 26 dni urlopu. podjąłem staż od maja 2012 r. i (po pół roku) podpisałem umowę o pracę i miałem ciągłość... pracuję do chwili obecnej, równiez w 2012 r. od października podjąłem studia na 1 roku (licencjat). Moje pytanie brzmi kiedy będę miał 26 dni urlopu? a drugie pytanie: czy to że pracuje i ucze się to liczy mi się podwójnie czy nie??? dziękuję.

Nie liczy się podwójnie. Nie napisałeś jaką szkołę średnią ukończyłeś, a to ważne przy ustalaniu stażu urlopowego.

#5 Ane

Ane

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1517 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 styczeń 2015 - 20:54

Mam pytanie, mam 22 lata pracy w tym odbyta sluzbe wojkowa, u poprzedniego pracodawcy mialem 26 dni urlopu, jednak stracilem prace zaklad sie rozpadl i bylem na zasilku, potem przez pol roku moze troche dluzej bylem bez pracy i bez zasilku. Od lipca zeszlego roku 2014 zatrudnil mnie prywaciarz, i wyliczyl mi urlopu tylko 14 dni urlopu, chcialbym wiedziec czy ta przerwa spowodowala ze stracilem reszte dni urlopu. Bardzo prosze o pomoc. Dziekuje.

Za 2014 rok przysługuje ci urlop naliczony proporcjonalnie za miesiące pracy, tj. od lipca.

Za miesiące kiedy nie byłeś zatrudniony urlop przepada.

#6 Guest_greg.

Guest_greg.
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2015 - 22:30

ukończyłem LO.

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2015 - 20:19

ukończyłem LO.

Za ukończone liceum ogólnokształcące dolicza się 4 lata do stażu pracy, tak więc 26 dni urlopu osiągnąłbyś w maju 2018 roku, ale wcześniej ukończysz licencjat, a za to dolicza się 8 lat, więc te 26 dni urlopu mogą być wcześniej. Zależy kiedy ukończysz licencjat.

#8 Guest_greg.

Guest_greg.
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2015 - 20:28

licencjat ukończę w tym roku tj. (2015 r.) dzięki za odp. :)

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 marzec 2015 - 16:47

Za ukończenie zawodowej szkoły dolicza sie także do urlopu . ?

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 marzec 2015 - 20:58

Za ukończenie zawodowej szkoły dolicza sie także do urlopu . ?

Zasadnicza lub inna równorzędna szkoła zawodowa - 3 lata
Średnia szkoła zawodowa -  5 lat 
Średnia szkoła zawodowa dla absolwentów zasadniczych (równorzędnych) szkół zawodowych - 5 lat 

#11 Guest_zbynio

Guest_zbynio
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2015 - 08:24

a ile wynosi dni urlopu za miesiac przepracowany

#12 Mar-Tax

Mar-Tax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 694 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 19 kwiecień 2015 - 08:31

1/12 wymiaru rocznego z zaokrągleniem w górę do pełnych dni

"Mar-Tax" Biuro Rachunkowe Jelenia Góra

http://martax.jgora.pl

https://www.facebook.com/biuro.martax

#13 Forexman

Forexman

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 19 kwiecień 2015 - 13:58

:D

Dyskretna kobieta nie ma oczu i uszu.

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2015 - 06:58

ile dni urolpu dostane za pół roku pracy?

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2015 - 09:41

ile dni urolpu dostane za pół roku pracy?

To zależy, czy to Twoja pierwsza praca, czy masz już jakieś lata wypracowane i ile, jaką szkołę ukończyłeś, na jakim jesteś etacie. Na swoje pytanie znajdziesz odpowiedź w powyższym artykule.Przeczytaj go.

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 maj 2015 - 14:15

Ile urlopu przysługuje mi za pracę (wysługa 8 lat za studia + pełen rok przepracowany na umowę o pracę + po zmianie pracy umowa o pracę od marca br i trwa nadal). Chodzi mi o to ile urlopu mi przysługuje do grudnia 2015 bo mi kazali zaplanować urlop na cały rok.

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 maj 2015 - 19:19

Ile urlopu przysługuje mi za pracę (wysługa 8 lat za studia + pełen rok przepracowany na umowę o pracę + po zmianie pracy umowa o pracę od marca br i trwa nadal). Chodzi mi o to ile urlopu mi przysługuje do grudnia 2015 bo mi kazali zaplanować urlop na cały rok.

W tym roku 20 dni, a od 1 marca przyszłego roku nabędziesz prawo do 26 dni.

#18 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 maj 2015 - 16:47

Witam, Chciałabym się dowiedzieć ile przysługuje mi urlopu jeżeli ukończyłam studia (trwały 5 lat), w czasie studiów pracowałam w dwóch firmach w obu na zlecenie w pierwszej przez rok w drugiej przez 9 miesięcy następnie dostałam się do firmy gdzie obecnie pracuję przy czym pierwsze 5 miesięcy było na zlecenie a kolejne 2 już na umowę o pracę na pełnym etacie?

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 maj 2015 - 19:05

Witam, Chciałabym się dowiedzieć ile przysługuje mi urlopu jeżeli ukończyłam studia (trwały 5 lat), w czasie studiów pracowałam w dwóch firmach w obu na zlecenie w pierwszej przez rok w drugiej przez 9 miesięcy następnie dostałam się do firmy gdzie obecnie pracuję przy czym pierwsze 5 miesięcy było na zlecenie a kolejne 2 już na umowę o pracę na pełnym etacie?

Ponieważ to Twoja pierwsza praca na umowę, po każdym przepracowanym miesiącu przysługuje Ci 1,66 dnia do wykorzystania i tak do końca roku. W przyszłym roku  nabędziesz prawo do 20 dni urlopu. Prawo do 26 dni nabędziesz po przepracowaniu 2 lat na umowie.

#20 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 maj 2015 - 20:37

Ponieważ to Twoja pierwsza praca na umowę, po każdym przepracowanym miesiącu przysługuje Ci 1,66 dnia do wykorzystania i tak do końca roku. W przyszłym roku  nabędziesz prawo do 20 dni urlopu. Prawo do 26 dni nabędziesz po przepracowaniu 2 lat na umowie.

a te 5 miesięcy które przepracowałam w tej firmie na zleceniu również się już liczy? Czy liczy się to od momentu umowy o pracę?
Bardzo dziękuję za odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych