Skocz do zawartości

Z RYCZAŁTU NA VAT

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_MAŁGORZATA

Guest_MAŁGORZATA
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2013 - 11:56

W grudniu 2012 roku założyłam własną jednoos. DG. Forma opodatkowani - ryczałt od przychodu 3%. Firma istniała do listopada 2013. Prowadziłam sprzedaż internetową książek. W związku z zaawansowaną ciążą i pobytem na zwolnieniu lekarskim z etatu, zmuszona byłam zamknąć firmę po 11 miesiącacj jej prowadzenia.

Co miesiąc terminowo rozliczałam się z ZUZem i US. W ubiegłym tygodniu dostałam pismo z US, że prowadzone są czynności sprawdzające, gdyż z mojego pit-28 złożonego za rok 2012 wynika, że w miesiącu grudniu 2012 została przekroczona kwota przychodu 15000 i od pierwszego miesiąca prowadzenia działalności powinnam być płatnikiem vat i wypełniać comiesięczne deklaracje.

Jestem załamana i nie rozumiem, dlaczego otrzymałam taką informację dopiero po roku. Nie mam pomysłu, jak to teraz uporządkować po takim czasie:(. Będę wdzięczna za poradę jakiejść Mądrej Głowy.

#2 Radomiak

Radomiak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 27 grudzień 2013 - 14:28

Zwalnia się od podatku podatników, u których wartość sprzedaży opodatkowanej nie przekroczyła łącznie w poprzednim roku podatkowym kwoty 150.000 zł. Do wartości sprzedaży nie wlicza się kwoty podatku.

Jeśli działalność od grudnia 2012, to limit wyliczamy proporcjonalnie. Jeśli był to przychód 15 tys zł, to limit został przekroczony i w momencie przekroczenia stajesz się czynnym podatnikiem VAT zobowiązanym wystawiać faktury z VAT i składać deklaracje.

Urząd ma prawo skontrolować rozliczenia do czasu przedawnienia zobowiązania podatkowego. W takich przypadkach czasami przychodzi po kilku latach i karze płacić VAT z odsetkami.

#3 KsięgowaEwa

KsięgowaEwa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 523 postów

Napisano 08 styczeń 2014 - 14:20

Na pewno będziesz musiała złożyć deklaracje i ja wraz z nimi złożyłabym prośbę o niekaranie mandatem karno skarbowym (nie jestem do końca pewna czy możesz złożyć czynny żal), wyjaśniła, że byłam w ciąży. No i niestety będziesz musiała zapłacić vat z odsetkami

#4 Guest_CzesioCzesio

Guest_CzesioCzesio
  • Goście

Napisano 02 marzec 2014 - 15:54

Przekazywanie podatku na rzecz OPP możesz zrobić już podczas wypełniania tegorocznego zeznania. Jest to bardzo proste:wystarczy wpisać KRS 0000140007 i przekonać się, że pomaganie innym może sprawić naprawdę dużo radości- zarówno nam jak i potrzebującym, których wspieramy. W tym roku chcę byście poparli moją akcję oddawania 1% na Obywatelską Fundację Pomocy Dzieciom. 

O tym co dają innym przeczytacie na pomocdzieciom.eu

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych