Skocz do zawartości

zerowanie konta na koniec roku

wróć do serwisu Księgowość 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_ela

Guest_ela
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2013 - 14:33

Witam

Czy jest obowiązek aby na koncie w j.budzetowej na dzień 31.12 nie było salda

Jeżeli macie saldo na 31.12 to jest ono wykazane w bilansie,czy wyciag bankowy z 31.12 zaliczacie do nowego roku dlatego tak pomyślłam,bo salda dotyczace roku ubiegłego należy przekazać do dnia 5 stycznia niby po co

Proszę o opinię,jak robicie u siebie

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2013 - 14:48

Zerujesz konta bankowe to twoja działka. Na koncie może być saldo wynikające np. z dochodu, który wpłynął jak poszlas na Sylwka

#3 Gromit

Gromit

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 89 postów

Napisano 10 grudzień 2013 - 15:09

Chcesz, masz saldo, nie chcesz zerujesz.

Ja zeruję saldo, jest ro wygodniejsze jak zaczynam od zera, a później tylko w piśmie informuje co ma UM przekazać.

Natomiast nie zeruję konta komorniczego tylko do 5 stycznia przekazuję do UM .

Wyciąg z 31.12 zaliczasz do 31.12 a nie do nowego roku.

#4 gabi

gabi

gabi

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2975 postów
  • LokalizacjaCentrum Polski-jednostka budżetowa

Napisano 10 grudzień 2013 - 18:04

subkonta wydatków zerowane tak samo dochodów , chyba że jest jakaś wpłata w dniu 31.12 , pozostaje subkonto Vat

#5 Guest_grzes

Guest_grzes
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2017 - 08:40

a co z rachunkiem centralizacji Vat w gminie, czy on też podlega zerowaniu na rachunek organu ??

#6 Guest_scb10

Guest_scb10
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2017 - 10:56

U nas jednostki zerują rachunki wpłacając dochody netto na k-t dochodów a VAT na wyodrębnione k-to VAT. Dokładnie to ma wyglądać w ten sposób, że wszystkie mniejsze jednostki są wstanie pomniejszyć należny  o naliczony i właściwą kwotę już przesłać na koniec roku , natomiast duże jednostki wpłacą VAT należny a naliczony będzie dochodem w styczniu. Problem jest w tym, że niektóre jednostki muszą rozliczyć środki unijne do k-ca roku oraz inwestycje, więc musimy wiedzieć czy z należnego wystarczy nam na pokrycie naliczonego aby im oddać. To dla mnie jest problem - niczym wróżenie z fusów

#7 gabi

gabi

gabi

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2975 postów
  • LokalizacjaCentrum Polski-jednostka budżetowa

Napisano 15 grudzień 2017 - 14:22

wszystko zależy od jednostki nadrzędnej w mojej przyjęto ze na koniec roku przekazuje się dochody i środki na wydatki ze subkont natomiast vat zostaje na subkoncie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych