Skocz do zawartości


Zdjęcie

faktura odwrotne obciążenie


wróć do serwisu Księgowość 30 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 15 październik 2015 - 10:01

dziękuję Izabelo za odpowiedź, właśnie to mnie zmyliło i dodało nie pewności że zostały wystawione dwie odrębne faktury

 



#22 Guest_Raf5

Guest_Raf5
  • Goście

Napisano 17 październik 2015 - 20:04

WItam. Mam pytanie , kupuję urządzenia z skupu złomu na odwrócony vat , jeśli kupuje cos za 100zł na fakturę odwrócony vat a jestem vatowcem to do tej kwoty muszę dopłacić vat 23% czy mogę odliczyć vat od 100zł w koszta i zmniejszyć kwotę vatu do zapłaty przy rozliczeniu?

 

Dziękuję za odpowiedz.



#23 Guest_Marian

Guest_Marian
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2016 - 14:30

Co się dzieje w przypadku przekroczenia limitu odwrotnego obciążenia? Czy wówczas odwrotnie obciążana będzie tylko kwota poniżej limitu? Proszę o pomoc w tej sprawie.



#24 Guest_samosiazosia

Guest_samosiazosia
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2016 - 14:19

słuchajcie po co się męczycie - ja korzystam z programu, który za mnie nalicza i odlicza VAT z odwrotnego obciążenia - to program Księga Pakietu Przedsiębiorcy. Prosty i bardzo instuicyjny. Polecam każdemu :)

#25 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12721 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 19 kwiecień 2016 - 14:38

dziękujemy za reklamę, da się z tego żyć? Po co się męczyć??? A chociażby po to, aby się rozwijać, mieć wiedzę, a nie liczyć na programy, które mogą się pomylić i nawet tego nie sprawdzisz bo skąd możesz umieć jak "maszyna" za ciebie policzy. Jeszcze po to, aby nie zadawać wręcz idiotycznych pytań na Forum.

#26 Guest_Dzastina

Guest_Dzastina
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 01:14

Witam.

A ja zapytam inaczej  - Jak mam zaksięgować w KPiR FV  sprzedaży z odwróconym obciążeniem ?  Jest to jako zwolniona sprzedaż jest to jako 0% czy jak???

Z góry dziękuję i oczekuję odpowiedzi.



#27 Kraktax

Kraktax

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 947 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 18 luty 2017 - 20:25

To ani sprzedaż zwolniona, ani stawka 0%. To po prostu sprzedaż, dla której podatnikiem jest nabywca.


Profesjonalne biuro rachunkowe w Krakowie - http://kraktax.pl


#28 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2017 - 14:37

vat-27 składają dostawcy nie nabywcy

Uwaga!

Art. 17 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy o VAT

Podatnikami są również osoby prawne, jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej oraz osoby fizyczne:

7) nabywające towary wymienione w załączniku nr 11 do ustawy, z zastrzeżeniem ust. 1c, jeżeli łącznie spełnione są następujące warunki:

a) dokonującym ich dostawy jest podatnik, o którym mowa w art. 15, u którego sprzedaż nie jest zwolniona od podatku na podstawie art. 113 ust. 1 i 9,

cool.png nabywcą jest podatnik, o którym mowa w art. 15, zarejestrowany jako podatnik VAT czynny,

c) dostawa nie jest objęta zwolnieniem, o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 2 lub art. 122;

8) nabywające usługi wymienione w załączniku nr 14 do ustawy, jeżeli łącznie spełnione są następujące warunki:

a) usługodawcą jest podatnik, o którym mowa w art. 15, u którego sprzedaż nie jest zwolniona od podatku na podstawie art. 113 ust. 1 i 9,

cool.png usługobiorcą jest podatnik, o którym mowa w art. 15, zarejestrowany jako podatnik VAT czynny.

 

Jak to się ma??



#29 szlemka

szlemka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 970 postów

Napisano 04 kwiecień 2017 - 14:49

Monika, jak to się ma do czego?



#30 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2017 - 13:55

Monika, jak to się ma do czego?

vat-27 składają dostawcy nie nabywcy



#31 Izabela K

Izabela K

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 22 czerwiec 2017 - 09:31

Witam,

Prowadzę DG KPiR i nie jestem płatnikiem VAT, i otrzymuję faktury z odwrotnym obciążeniem.

1. Czy powinnam zgłosić ten fakt do US (słyszałam, że tak) i jeśli to prawda, to jaki formularz (druk) należy wypełnić i złożyć w US?

2. Jak poprawnie księgować taki dokument, skoro nie jestem vatowcem.

 

Bardzo proszę o odpowiedź, dziękuję, Iza





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych