Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem przez pracownika – wzór

wróć do serwisu Kadry 14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515524 postów

Napisano 09 grudzień 2013 - 13:23

Rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem jest jednym ze sposobów zakończenia stosunku pracy. Może go dokonać zarówno pracownik, jak i pracodawca. Pracownik jest stroną stosunku pracy szczególnie chronioną prze kodeks pracy, wobec czego wymagania wobec niego, względem warunków sporządzenia wypowiedzenia, nie są tak liczne, jak te stawiane pracodawcy. Powrót do artykułu: Rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem przez pracownika – wzór

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2017 - 10:04

Ile będzie wynosił okres wypowiedzenia w tym przypadku: pracuję w jednej firmie 2,5 roku na podstawie umowy o pracę na czas określony do 30 grudnia 2017 r., obecnie znalazłem inną pracę.

#3 Edzia

Edzia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6829 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 17 lipiec 2017 - 10:11

Od decyzji o odmowie prawa do zasiłku chorobowego przysługuje odwołanie do Sądu Rejonowego-Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, w terminie jednego miesiąca od dnia doręczenia decyzji.

#4 Guest_grzegorz

Guest_grzegorz
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2017 - 11:31

rozwiązanie umowu na czas określony przez prcownika jaki okres wypowiedzenia

#5 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13565 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 01 sierpień 2017 - 11:34

rozwiązanie umowu na czas określony przez prcownika jaki okres wypowiedzenia

może być 2 tygodnie, albo m-c, albo......skąd mamy wiedzieć, za mało danych

#6 Guest_karolka

Guest_karolka
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2017 - 11:41

Witam. Ile wynosi okres wypowiedzenia umowy zawartej na czas okreslony ? ( 3 lata umowa podpisywana z roku na rok )? 

#7 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13565 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 04 sierpień 2017 - 11:58

Bez podania dat nic nie jest wiadome

#8 Guest_Dominik

Guest_Dominik
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2017 - 11:49

Witam. Mam 3-miesięczne wypowiedzenie(szef nie zgodzi na skrócenie tego okresu). Gdybym zwolnił się z dniem 31 sierpnia, musiałbym pracować do końca roku czy do końca listopada?

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2017 - 12:04

Witam. Mam 3-miesięczne wypowiedzenie(szef nie zgodzi na skrócenie tego okresu). Gdybym zwolnił się z dniem 31 sierpnia, musiałbym pracować do końca roku czy do końca listopada?

Do końca listopada.

#10 Guest_Dominik

Guest_Dominik
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2017 - 09:28

Do końca listopada.

A co w przypadku posiadania starego urlopu?(13 dni). Pracodawca musi mi go dać nie później iż ostatniego września czy może mi go wypłacić? Wolałbym pierwszą możliwość.

#11 Guest_Dominik

Guest_Dominik
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2017 - 09:46

A co w przypadku posiadania starego urlopu?(13 dni). Pracodawca musi mi go dać nie później iż ostatniego września czy może mi go wypłacić? Wolałbym pierwszą możliwość.

Będąc na wypowiedzeniu.

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2017 - 11:23

Będąc na wypowiedzeniu.

Pracodawca musi Ci udzielić urlopu w takim terminie, żebyś zdążył wykorzystać go do końca okresu wypowiedzenia. Jeśli z jakiegoś powodu nie udzieli urlopu, wtedy musi wypłacić ekwiwalent.

#13 Guest_Dominik

Guest_Dominik
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2017 - 22:14

Pracodawca musi Ci udzielić urlopu w takim terminie, żebyś zdążył wykorzystać go do końca okresu wypowiedzenia. Jeśli z jakiegoś powodu nie udzieli urlopu, wtedy musi wypłacić ekwiwalent.

Czyli może mi go nie udzielić, wmyślając jakiś powód z czapy, np. że nie ma kim mnie zastąpić. Rozchodzi się o to, że mam wykupiony lot w październiku i nie będzie mnie 3 tyg. Urlop był dogadany z pracodawcą wcześniej(nie ma tego na piśmie) i boje się że jak wypowiem umowę nie udzieli mi urlopu.

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2017 - 10:11

Czyli może mi go nie udzielić, wmyślając jakiś powód z czapy, np. że nie ma kim mnie zastąpić. Rozchodzi się o to, że mam wykupiony lot w październiku i nie będzie mnie 3 tyg. Urlop był dogadany z pracodawcą wcześniej(nie ma tego na piśmie) i boje się że jak wypowiem umowę nie udzieli mi urlopu.

Pracodawca wszystko może i może okazać się, że akurat w październiku jesteś bardzo potrzebny w pracy, wtedy urlopu nie dostaniesz.

#15 Guest_Stanislaw

Guest_Stanislaw
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2017 - 14:19

Witam.jaki jest okres wypowiedzenia w moim wypadku.. 1 umowa na 3 msc-e; 2 umowa na 3 lata 3 umowa na 2 lata..mija w listopadzie. jeden pracodawca. chce się teraz zwolnić z dniem dzisiejszym. jaki okres wypowiedzenia mnie obejmuje???

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych