Skocz do zawartości

Zdjęcie

Urlop okolicznościowy z tytułu urodzenia bliźniąt

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516353 postów

Napisano 05 grudzień 2013 - 13:34

Jaki wymiar urlopu okolicznościowego przysługuje pracownikowi, któremu urodziły się bliźniaki? Powrót do artykułu: Urlop okolicznościowy z tytułu urodzenia bliźniąt

#2 Guest_bogdan

Guest_bogdan
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2013 - 13:37

teoretyzuję ale co w przypadku gdy pracownikowi urodzi się tego samego dnia albo czasowo blisko siebie  dwoje dzieci ( np. z dwiema różymi matkami), ma prawo do 2 czy 2x2 dni?. podstawą weryfikacji przez zakład jest akt urodzenia,  a przecież bliźniaki mają różne akty urodzenia.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2016 - 11:32

Rozumiem, że interpretacje na tej stronie piszą przedstawiciele/współpracownicy/prawnicy "silniejszej" strony, która wymusiła pewien sposób interpretacji i tak pewnie już pozostanie, ale chciałem poddać tą interpretację w wątpliwość. 1. Dzieci nie muszą równocześnie opuścić szpital. Wszelkie formalności, dla dwóch dzieci mogą być dokonywane w osobnym czasie (wypisy ze szpitala itp.). Urlop nie jest na wyprowadzenie żony ze szpitala, ewidentnie jest powiązany z dzieckiem, a dzieci jest DWOJE. 2. Ad absurdum – analogicznie - Według Państwa interpretacji jeżeli moi dziadkowie zginęli by wspólnie w czasie skoku spadochronowego w tandemie, i mieliby wspólny pogrzeb, wspólne formalności i urzędowe itd., które zajęłyby tyle samo czasu co w przypdaku jednej osoby, to przysługiwałby mi jedynie jeden dzień urlopu okolicznościowego i za nic w świecie kadrowa by się nie ugięła bo takie jest prawo?

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2016 - 12:38

Rozumiem, że interpretacje na tej stronie piszą przedstawiciele/współpracownicy/prawnicy "silniejszej" strony, która wymusiła pewien sposób interpretacji i tak pewnie już pozostanie, ale chciałem poddać tą interpretację w wątpliwość. 1. Dzieci nie muszą równocześnie opuścić szpital. Wszelkie formalności, dla dwóch dzieci mogą być dokonywane w osobnym czasie (wypisy ze szpitala itp.). Urlop nie jest na wyprowadzenie żony ze szpitala, ewidentnie jest powiązany z dzieckiem, a dzieci jest DWOJE. 2. Ad absurdum – analogicznie - Według Państwa interpretacji jeżeli moi dziadkowie zginęli by wspólnie w czasie skoku spadochronowego w tandemie, i mieliby wspólny pogrzeb, wspólne formalności i urzędowe itd., które zajęłyby tyle samo czasu co w przypdaku jednej osoby, to przysługiwałby mi jedynie jeden dzień urlopu okolicznościowego i za nic w świecie kadrowa by się nie ugięła bo takie jest prawo?

Na pogrzeb babci masz 1 dzień, na pogrzeb dziadka 1 dzień i nie ma znaczenia, czy umarli lub zostali pochowani w tym samym dniu, dostaniesz 2 dni wolnego, na każdego z osobna. Natomiast z tytułu urodzenia się dziecka ( lub większej liczby dzieci) masz zawsze 2 dni. I tak stanowi przepis i nie ma co brać tematu na tzw. "chłopski rozum", bo tak nie interpretuje się przepisów prawnych.

#5 Guest_m.

Guest_m.
  • Goście

Napisano 16 luty 2020 - 01:05

To pokaż podstawę prawną tego "( lub większej liczby dzieci)", bo coś mi się wydaje, że błądzisz. Przepis mówi o dwóch dniach z tytułu urodzenia dziecka. Każdego dziecka. A nie z tytułu porodu (jednego lub więcej dzieci).

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19807 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 16 luty 2020 - 07:54

To pokaż podstawę prawną tego "( lub większej liczby dzieci)", bo coś mi się wydaje, że błądzisz. Przepis mówi o dwóch dniach z tytułu urodzenia dziecka. Każdego dziecka. A nie z tytułu porodu (jednego lub więcej dzieci).

Litości, minęły niemalże 4 lata, chyba dyskusji nie będzie :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych