Skocz do zawartości

Zdjęcie

wybór formy opodatkowania dla sklepu odzieżowego

KPiR sklep odzieżowy forma opodatkowania ryczałt sprzedaż internetowa

wróć do serwisu Moja Firma 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 gradoss

gradoss

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 grudzień 2013 - 13:03

witam serdecznie ;)

chcę uruchomić nieduży sklepik odzieżowy z ubrankami dla dzieci i ponieważ nie znam się na tym proszę o pomoc w wybraniu formy opodatkowania dla takiej działalności. planuję również sprzedaż internetową na popularnych serwisach aukcyjnych.

ktoś podpowiadał mi aby wybrać albo ryczałt albo KPiR.....moglibyście mi pomóc i objaśnić jakoś jak to wygląda i jakie są np. stawki podatkowe i czy taki sklepik wymaga posiadania kasy fiskalnej?

VATu nie biorę pod uwagę ponieważ nie liczę na razie na kokosy więc nie przekroczę raczej tego progu jaki jest.....

bardzo proszę o rzetelną podpowiedź ponieważ zależy mi również na czasie a nie chciałbym wyjść na "ciemnotę" załatwiając formalności w urzędach :)

#2 Dominika Rubaszewska

Dominika Rubaszewska

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 09 grudzień 2013 - 10:17

witam najlepsza forma opodatkowania to zasady ogólne podatek 18%, rozliczamy taką sprzedaż i zakupy w pit rocznym, płacimy co miesiąc zaliczki pit jeśli przychody przewyższają koszty, kasa fiskalna po przekroczeniu 20 000 dochodu trzeba wystawiać rachunki, mieć jakiś zeszyt by sumować te dochody, można mieć taką tzw kontrolkę w której wbijamy kwoty sprzedaży dla klientów wtedy liczy nam narastająco ten dochód by wiedzieć kiedy nabyć tą kasę.

#3 Radomiak

Radomiak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 29 grudzień 2013 - 20:56

Nie wybierałbym w ciemno opodatkowania na zasadach ogólnych - 18 %, a to dlatego , że musimy również wziąć pod uwagę marżę ze sprzedaży. Przy handlu ryczałt od przychodu to 3 %. Przy tego typu działalności z tego co wiem marże są duże, więc podatek od przychodu 3 %, a od dochodu = przychody minus zakupy minus koszty będzie liczony w wysokości 18%. Trzeba by było sobie to przeliczyć wybierając formę opodatkowania.

Jeśli nie przekroczymy 20 tys zł również możemy, a czasami musimy wystawiać rachunki.

#4 Guest_Beti

Guest_Beti
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2013 - 21:15

Nie wybierałbym w ciemno opodatkowania na zasadach ogólnych - 18 %, a to dlatego , że musimy również wziąć pod uwagę marżę ze sprzedaży. Przy handlu ryczałt od przychodu to 3 %. Przy tego typu działalności z tego co wiem marże są duże, więc podatek od przychodu 3 %, a od dochodu = przychody minus zakupy minus koszty będzie liczony w wysokości 18%. Trzeba by było sobie to przeliczyć wybierając formę opodatkowania.Jeśli nie przekroczymy 20 tys zł również możemy, a czasami musimy wystawiać rachunki.

Rachunek jest prosty:- przychodów 100 zł z marżą 8 % to przy KPiR jakieś 1, 50 zł podatku- przychodów 100 zł z marżą 40 % to przy ryczałcie tylko 3, 00 zł podatkuTylko jak sprzedaż towary, kiedy cenę zakupu mnożysz razy 2 ???PozdrowieniaBeata

#5 Radomiak

Radomiak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 29 grudzień 2013 - 21:49

Rachunek jest prosty:- przychodów 100 zł z marżą 8 % to przy KPiR jakieś 1, 50 zł podatku- przychodów 100 zł z marżą 40 % to przy ryczałcie tylko 3, 00 zł podatkuTylko jak sprzedaż towary, kiedy cenę zakupu mnożysz razy 2 ???PozdrowieniaBeata

Jeśli chodzi o marże w sklepie z ubrankami dla dzieci to może nie są tak duże jak w sklepie z odzieżą taką z drugiej ręki, a tam wiem, że marże są duże i lepiej się opłaca być wtedy na ryczałcie. Co nie zmienia faktu, że marże w sklepach z odzieżą są duże. Jestem na etapie małych dzieci i wiem, że to co w sklepie (może nie w każdym,ale w większości) kosztuje x 2 niż z dobrze znanego mi hurtowni takich ubranek dla dzieci, ale to już wiedzą sprzedawcy.

Tylko jak sprzedaż towary, kiedy cenę zakupu mnożysz razy 2 ??? - nie rozumiem tego.

#6 Guest_Beti

Guest_Beti
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2013 - 22:12

Jeśli chodzi o marże w sklepie z ubrankami dla dzieci to może nie są tak duże jak w sklepie z odzieżą taką z drugiej ręki, a tam wiem, że marże są duże i lepiej się opłaca być wtedy na ryczałcie. Co nie zmienia faktu, że marże w sklepach z odzieżą są duże. Jestem na etapie małych dzieci i wiem, że to co w sklepie (może nie w każdym,ale w większości) kosztuje x 2 niż z dobrze znanego mi hurtowni takich ubranek dla dzieci, ale to już wiedzą sprzedawcy.Tylko jak sprzedaż towary, kiedy cenę zakupu mnożysz razy 2 ??? - nie rozumiem tego.

Jeśli chodzi o marże w sklepie z ubrankami dla dzieci to może nie są tak duże jak w sklepie z odzieżą taką z drugiej ręki, a tam wiem, że marże są duże i lepiej się opłaca być wtedy na ryczałcie. Co nie zmienia faktu, że marże w sklepach z odzieżą są duże. Jestem na etapie małych dzieci i wiem, że to co w sklepie (może nie w każdym,ale w większości) kosztuje x 2 niż z dobrze znanego mi hurtowni takich ubranek dla dzieci, ale to już wiedzą sprzedawcy.Tylko jak sprzedaż towary, kiedy cenę zakupu mnożysz razy 2 ??? - nie rozumiem tego.

Miałam na myśli takich, kupując w hurcie za 50 zł wystawiają cenę razy dwa, czyli np. 99, 00 zł.Ja osobiście wolę zrobić 100 tysięcy obrotu z zyskownością 8 %,aniżeli liczyć na utarg 10 tysiący i marzyć o zyskowności 40 %PozdrowieniaBeata

#7 Guest_radek85

Guest_radek85
  • Goście

Napisano 13 listopad 2014 - 22:10

Ogólnie dla tych co nie wiedzą jakie są formy opodatkowania mogą zajrzeć tutaj, jest fajnie treściwie napisane:

taxexpert24. pl/pl/porady/112-formy-opodatkowania-dzialalnosci-gospodarczej-w-polsce

#8 Baklazanka

Baklazanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 215 postów

Napisano 28 luty 2017 - 14:33

A skąd macie hurtowników? Zaopatrujecie się w hurtowniach online czy jeździcie po towar sami? Mnie póki co zaopatruje tylko ta hurtownia taniej bielizny - http://wolka24.com/bielizna, ale szukam jeszcze innych dostawców, żeby towar urozmaicić. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: KPiR, sklep odzieżowy, forma opodatkowania, ryczałt, sprzedaż internetowa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych