Skocz do zawartości

Ciąża Umowa o prace na czas określony.

Ciąża Umowa o prace czas określony ZUS macierzyński

wróć do serwisu Kadry 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_SylwiaS

Guest_SylwiaS
  • Goście

Napisano 26 listopad 2013 - 13:56

Witam. Mam umowe o prace na rok ( czyli do listopada 2014), zaszłam w ciąże (mieliśmy się z mężem starać za jakiś rok, dwa), wiem że mój pracodawca nie wypowie mi umowy wcześniej ze względu na ciąze bo nie może, ale co dalej? Jak i kto płaci? Czy wogle płaci? Podczas urlopu macierzyńskiego? Zarabiam malutko bo 1400zł brutto jak będzie wyglądać "pensja" podczas tego urlopu? i przez ile?  Z góry Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

#2 Martela

Martela

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 297 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 listopad 2013 - 14:02

Witam

Będziesz miała prawo do wynagrodzenia chorobowego po upływie 30 dni od daty zatrudnienia i również prawo do zasiłku chorobowego , macierzyńskiego i rodzicielskiego . Podstawą do wyliczenie zasiłków bedzie kwota 1400, zl bruttto. Po ustaniu zatrudnienia wypłatę przejmie ZUS

Pozdrawiam

#3 Ania_B

Ania_B

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 26 listopad 2013 - 14:05

Najniższa krajowa to 1600 brutto, dlaczego Ty masz 1400... jesteś na pełnym etacie?? czy masz może umowę cywilnoprawną - umowę zlecenia. Ważne jest to czy masz odprowadzaną składkę na ubezpieczenie chorobowe. Jeśli "tak" to jesteś zabezpieczona finansowo. Zasiłek macierzyński będzie wypłącał pracodawca a po ustaniu stos. pracy - ZUS.

Możesz wykorzystać czas przypadajacy na wszystkie "urlopy rodzicielskie".

#4 Guest_SylwiaS

Guest_SylwiaS
  • Goście

Napisano 26 listopad 2013 - 14:54

3/4 etatu pracuję

#5 Ania_B

Ania_B

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 26 listopad 2013 - 21:48

Zasiłek macierzyński przysługuje objętym ubezpieczeniem chorobowym m.in.pracownikom. Skoro pracujesz na 3/4 etatu (stosunek pracy) to posiadasz status pracownika.

Zasiłek za okres odpowiadający okresowi urlopu macierzyńskiego lub urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego (rodz.)  przysługuje ubezpieczonej, która w okresie ubezpieczenia chorobowego lub w okresie urlopu wychowawczego urodziła dziecko.

Ty w okresie ubezpieczenia chorobowego dziecko urodzisz zatem zasiłek za okres odpowiadajacy okresowi urlopowi macierzyńskiego + dodatkowego + rodzicielskiego będzie Ci przysługiwał.

Poczytaj sobie tutaj: http://www.zus.pl/de....asp?p=4&id=431

#6 Guest_SylwiaS

Guest_SylwiaS
  • Goście

Napisano 27 listopad 2013 - 11:44

Dziękuję Wam Bardzo Dołączona grafika !

#7 KsięgowaEwa

KsięgowaEwa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 523 postów

Napisano 28 listopad 2013 - 11:23

ja bym spróbowała porozmawiać z pracodawcą aby podwyższył Ci pensję na chociaż 1800-2000zł brutto i zmienił wymiar z 3/4 na pełny, byłabyś liczona wtedy od wyższej podstawy i tym samym miała większy zasiłek macierzyński

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Ciąża, Umowa o prace, czas określony, ZUS, macierzyński

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych