Skocz do zawartości

Zdjęcie

Założenie firmy remontowo-budowlanej

założenie firma remontowo budowlana własna działalność dotacje urząd pracy

wróć do serwisu Moja Firma 23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Magdalena1990

Magdalena1990

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 25 listopad 2013 - 20:41

Mam 23 lata, mam pomysł na biznes, chcę założyć firmę ale z racji tego że miałam szkolenie z EFS to nie będę mogła dostać dotacji z UE/ Urzędu Pracy. Dlatego mam alternatywne rozwiązanie żeby teść się starał o dotację na działalność. Ma 62 lata, długotrwale bezrobotny, ma mistrza w branży budowlanej, wieloletnie doświadczenie w remontach,budowlance itp. Wstepnie informowałam się w UP że może się starac o dotację. Teść z chlopakiem zajmowali by się usługami remontowo-budowlanymi a ja zbieraniem zleceń,pozyskiwaniem klientów i " robota papierkową". Pytanie moje jak otrzymać dotację, co przedstawić we wniosku, czy mogę starać sie o jeszcze jakąś firmę wsparcia finansowego. Chcemy firmę rozreklamować, przedstawić takie usługi jak wykończenia, ogólna budowlanka, bramy z kamienia, dodatkowo wypożyczanie agregatu tynkarskiego. Kto może pomóc nam napisać wniosek?? Czy teść jako właściciel firmy może zatrudnić kogoś na umowę np. o dzieło? Jakie mamy szanse na pozyskanie dotacji na otwarcie takiej działalności? Gdzie mogtę uzyskać iformacjję na temat założenia takiej firmy jak. remontowo budowlaną??

#2 Sobi

Sobi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 893 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 25 listopad 2013 - 22:13

Idziesz do urzędu pracy i tam szukasz informacji. Moim zdaniem warto założyć firmę na teścia. Teść jako właściciel może spokojnie zatrudnić cię na etat, na zlecenie albo na dzieło. Tak więc to dobre rozwiązanie.

Dopytaj o dofinansowanie na założenie działalności dla osób bezrobotnych albo o wsparcie z UE.

Na różnych portalach również sporo się dowiesz, ale najlepiej brać informację z 1 ręki, z miejsca gdzie mieszkasz. Branża w dzisiejszych czasach dość dobra. powodzenia życzę.

#3 Guest_Magdalena

Guest_Magdalena
  • Goście

Napisano 26 listopad 2013 - 10:00

Są chyba dwa problemy. Pierwszy- teść ma nie spłaconą pożyczkę. 

Ja nie mogę ponieważ trzeba być rok na bezrobotnym, ale Pani w UP powiedziała, że miesiąc wystarczy być na bezrobotnym. Dodatkowo miałam już szkolenie z EFS. 

#4 Guest_anja

Guest_anja
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2014 - 22:49

a nie możesz wziąć jakiejś pożyczki na spłatę poprzedniego kredytu i mieć chociaz tamten temat zamknięty ? widziałam że w SKOK Wołomin mają ciekawe oferty takich niewielkich kredytów - może warto troche pokombinować tak zeby jednak móc założyć DG Dołączona grafika

#5 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 10999 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 11 styczeń 2014 - 22:54

[font="georgia, serif;"]SKOK Wołomin wie, że go w ten sposób reklamujesz ?[/font]

#6 Sobi

Sobi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 893 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 12 styczeń 2014 - 11:57

O kurde. Coraz więcej tego spamu. Nigdy nie wspieraj się takimi działaniami. Pozostań na bezrobotnym przez miesiąc i wówczas staraj się o założenie działalności i dotację. Idź do urzędu pracy i po prostu dowiedz się o wszystkich zasadach, wowczas będziesz wiedział. Każdy przypadek trzeba traktować indywidualnie.

#7 Guest_margoto

Guest_margoto
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2014 - 14:16

Nie ten typ działalności, jest nisza, zobaczcie to - http://wywozgabarytow.pl/

Firm typowo remontowych jest całe mnóstwo - spróbujcie pójść w tym kierunku.

Możliwości są większe, grono klientów może być równie zaskakujące...

#8 Krzysztof_G

Krzysztof_G

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 kwiecień 2014 - 07:17

Tak, firm remontowo-budowlanych jest naprawdę sporo, ale z drugiej strony jak chce się zrobić remont, to okazuje się, że nigdzie nie można znaleźć fachowca, a ci dostępni to albo chcą pracować na czarno i raczej mają kiepską renomę, albo są jakimiś tam pijaczkami, którzy będą robili remont tygodniami. Polecam poczytać ten artykuł o otwieraniu firmy budowlanej. Wydaje mi się, że zapotrzebowanie na solidne i rzetelne firmy na pewno jest, szczególnie, że kryzys w branży budowlanej się kończy i na pewno ilość zleceń będzie się zwiększała.

#9 kuntor

kuntor

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 238 postów

Napisano 08 wrzesień 2014 - 13:34

Krzysiek - popieram to co pojawiło się wyżej. Takie firmy jak Pewex są potrzebne, mało komu się chce zajmować takimi problemami. Usuwanie gruzu to jedna wielka masakra...

mspinfo.png

#10 anka17

anka17

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 14 październik 2014 - 12:56

Jeśli chcielibyście zdobyć więcej klientów warto zainwestować w marketing szeptany, social media czy usługi typu advisor online (tzw. jawny marketing szeptany) - te usługi oferuje Lab Interactive. http://labinteractive.pl/  

#11 magdasi

magdasi

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 19 październik 2014 - 01:49

zakładając taką firmę dobrze jest mieć ekipę tzw. "od wszystkiego"? Tzn. np. jeden od malowania, drugi od hydrauliki, kolejny elektryk, który by umiał założyć m.in. lampy halogenowe? Ile taka firma może mieć osób?

#12 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1787 postów

Napisano 20 marzec 2015 - 11:51

Przemyśl to, zobacz - http://wiak-trade.pl/ Bazy firm są przeładowane. Aby znaleźć klientów musisz wystartować z tanimi usługami, które jednocześnie będą jakościowe. Zanim działalność zacznie przynosić jakieś sensowne zyski minąć będą musiały ze dwa lata, ale jeśli jesteś specjalistą to czemu nie - próbuj.

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#13 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 444 postów

Napisano 20 czerwiec 2016 - 14:54

Tutaj http://wzory.dokumentybudowlane.pl są wzory umów, które przy takiej działalności bardzo się przydają. Dzięki nim będziesz mieć wszystko pod kontrolą. Nikt nie zarzuci nam, że wykonaliśmy coś źle czy niezgodnie z wytycznymi. Warto o tym pomyśleć.

#14 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 444 postów

Napisano 27 czerwiec 2016 - 17:53

Dodam, że są darmowe.

#15 pracownik księgowości

pracownik księgowości

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 274 postów

Napisano 27 czerwiec 2016 - 17:58

Na założenie, jak i na rozwój takiej firmy niezbędne są odpowiednie fundusze. W takim przypadku warto skorzystać z doradztwa finansowego oferowanego przez tę firmę http://metisgroup.pl...ztwo-finansowe/ . Nie tylko wyszukują ciekawe oferty i składają wnioski, ale również przygotowują wszystkie dokumenty.

#16 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1787 postów

Napisano 12 październik 2016 - 14:28

Może nie są specjalnie znani, ale to po prostu sprawdzona firma - http://budopol.pl

A jeśli chodzi o budowę i temat remontów, to naprawdę ciężko o znalezienie sprawdzonych fachowców.

W większości firmy mają po prostu dramatyczne podejście - zostawiają mega babole...

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#17 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 383 postów

Napisano 14 październik 2016 - 06:14

Jeśli poważnie myślisz o założeniu firmy remontowej, to będą Ci potrzebne dobrej jakości narzędzia budowlane ze stukpuk.pl. Ten sklep internetowy posiada szeroki asortyment, korzystne ceny i szybką dostawę. Dzięki zakupom tam z pewnością trochę zaoszczędzisz.

#18 Guest_rudy

Guest_rudy
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2017 - 14:33

Dobre narzędzia ma katowicka Mechanizacja. Hydraulika siłowa, pneumatyka. Produkują swoje plus mają wybór narzędzi innych renomowanych firm. Solidna marka. 

#19 AgataDi

AgataDi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 89 postów

Napisano 29 styczeń 2017 - 12:32

Jeśli o hydraulikę siłową chodzi to dobry będzie Bipromasz z Bydgoszczy. Produkują, w tym według potrzeb  klienta, serwisują, modernizują. Sprawdziliśmy ich, dobrze oceniamy.

#20 Guest_Sławomir

Guest_Sławomir
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2017 - 08:34

Myślałem że temat o zakładaniu firmy remontowej a tu same reklamy i TEMAT

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: założenie, firma, remontowo, budowlana, własna działalność, dotacje, urząd pracy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych