Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy okres zasiłkowy należy liczyć na nowo

wróć do serwisu Kadry 11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515594 postów

Napisano 24 listopad 2013 - 13:30

Pracodawca, ustalając prawo do zasiłku chorobowego, musi znać zasady ustalania okresu zasiłkowego. Wypłacenie zasiłku chorobowego ponad ustawowy okres skutkuje powstaniem nadpłaty zasiłku. Błędne zliczanie do jednego okresu zasiłkowego poszczególnych okresów niezdolności do pracy, w których wystąpiła przerwa, bez dokładnego przeanalizowania przyczyny niezdolności do pracy, może również spowodować skrócenie okresu, przez jaki pracownik ma prawo do zasiłku. Powrót do artykułu: Kiedy okres zasiłkowy należy liczyć na nowo

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2015 - 16:56

czy należy mi się zasiłek chorobowy na tę samą chorobe wystawione l4 w 61 dniu po wykożystaniu wcześniej 182 dni zwolnienia

#3 Guest_nie wiem

Guest_nie wiem
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2016 - 13:19

oczywiście, ze się należy, pod warunkiem, że jesteś wciaż zatrudniony lub ewentualnie świeżo na wypowiedzeniu

#4 Guest_EK

Guest_EK
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2016 - 10:54

Witam,jestem na L4(własna działalność gospodarcza) dostałam pismo z zus-u ,że od 15 .11 .2016 nie przysługuje mi zasiłek chorobowy ponieważ wykorzystałam 182 dni zwolnienie,zwolnienie to jest na tą samą chorobę i było przerywane krótkimi powrotami do pracy(2 tygodnie,2 miesiące).Obecnie jest wystawione do 09.01.2017,a teraz okazuje się,że mam zapłacić pełne składki za listopad i grudzień.Nie wiem czy ktoś nie powinien mnie poinformować o tym,że przekroczyłam te 182 dni i muszę stanąć na komisję?Co mogę teraz zrobić?Zapłacić?Odwołać się?

#5 Guest_Emilia

Guest_Emilia
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2017 - 23:47

złożyć dokumenty o przyznanie świadczenia rehabilitacyjnego. mozna je pobierac do 12stu m-cy.

i tak, owszem, oczywiscie, że można składać dokumenty po czasie.....można można...

proszę jak najszybciej to uczynic.

#6 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2017 - 17:16

czy jeżeli wykorzystam 182 dni L4 wynikającej z jednej choroby, to mogę od 183 dnia korzystać z L4 wynikającego z innego schorzenia?

#7 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14586 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 11 lipiec 2017 - 18:02

Musisz zrobić chociaż 1 dzień przerwy, a i to nie znaczy, że ZUS nie uzna tego za ciągłość, może uznać, że następna choroba jest konsekwencją tej pierwszej i jej wynikiem, czyli kontynuacją.

#8 Guest_Mariusz123

Guest_Mariusz123
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2017 - 20:54

Dzień dobry. Koleżanka była na zwolnieniu od stycznia do kwietnia ze względu na uraz bóle kręgosłupa (kolejny epizod w życiu). W kwietniu zaszła w ciążę. Zakończyła leczenie u neurologa - otrzymała zaświadczenie, że jest zdolna do pracy na poprzednio zajmowanym stanowisku. Nie przeszła jednak lekarza medycyny pracy. Od dnia w którym skonczyła zwolnienie - lekarz prowadzący wystawił opinię, że jest wszystko ok , zdrowa - poszła na urlop. W trakcie urlopu przedstawiła zwolnienie ze względu na ciążę. Sprzeczam się z nią czy nabyła prawo do nowego okresu (zaświadczenie od lekarza prowadzącego, że zdrowa) czy jednak nie (bo nie przeszła medycyny pracy, mimo zaświadczenia od lekarza prowadzącego i poszła na urlop, a nie na 1 dzień do pracy).

#9 Guest_Zdezorientowana

Guest_Zdezorientowana
  • Goście

Napisano 20 październik 2017 - 22:26

tam,od 27.08 przebywalam na L4 z powodu zagrożonej ciąży, niestety 26.09 poronilam, przebywając 1 dzień na oddziale, oddałam L4 szpitalne N tydzień, po czym na miesiąc L4 o swojego gin.Jak liczy się okres zasilkowy w jaki sposób mogę do od Nowa rozpocząć gdyż wiem że będę chciała niedługo pojąć starania o kolejną ciążę.Powrotu i pracy nie biorę pod uwagę gdyż już nie mam doczego wracac (jak się dowiedziałam bo oficjalnie)Czy zmiana lekarza na innego specj.bądź 1 dniowy przerwa przypadającą na święto w którym nie pracuje daje możliwość późniejszego naliczenia prawa 270 dni jeśli uda mi się zajść w ciążę?

#10 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14586 postów

Napisano 21 październik 2017 - 08:31

Za mało info.
Czy ostatnio zwolnienie od ginekologa, to na m-c było z kodem B?
Jeśli tak, to aby rozpocząć nowy okres zasiłkowy na ciążę musisz po pierwsze być w ciąży a po drugie przerwa między zwolnieniami musi wynosić 60 dni.
Zmiana lekarza nic nie daje, ważny jest kod choroby.

#11 Guest_Bogdan2017-10-25

Guest_Bogdan2017-10-25
  • Goście

Napisano 25 październik 2017 - 16:42

Dzień dobry.Przebywałem na zwolnieniu lekarskim 65 dni po tych dniach wróciłem do pracy po przepracowaniu 16 dni trawiłem do szpitala.Ile mogę przebywać teraz na zwolnieniu lekarskim.

#12 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14586 postów

Napisano 25 październik 2017 - 18:43

Zależy, czy to ta sama choroba

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych