Skocz do zawartości

Zdjęcie

Emerytury pomostowe z tytułu pracy w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze

wróć do serwisu Kadry 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516212 postów

Napisano 22 listopad 2013 - 05:04

Osoby urodzone po 1948 r., które odpowiednio długo wykonywały prace szczególne wymienione w tzw. nowych wykazach, mogą ubiegać się o przyznanie emerytury pomostowej. Świadczenie to obliczane jest ze składek i kapitału początkowego zgromadzonych na indywidualnym koncie w ZUS. Na jakich zasadach przysługują emerytury pomostowe? Powrót do artykułu: Emerytury pomostowe z tytułu pracy w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze

#2 Guest_panda99

Guest_panda99
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2014 - 17:40

Najnowsze orzeczenia

II UZP 6/13
Skład 7 sędziów
Data orzeczenia: 16 października 2013 r.

​ Czy okres zasadniczej służby wojskowej podlega zaliczeniu do okresu pracy w szczególnych warunkach, wymaganego do nabycia prawa do emerytury na podstawie art. 184 w związku z art. 32 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (jednolity tekst: Dz.U. 2009 r. Nr 153, poz. 1227 ze zm.)?

Dołączona grafikaPostanowienie SN (Sygn. akt II UK 349/12)

Uchwała składu 7 sędziów Sądu Najwyższego z dnia 16 października 2013 r.

Czas zasadniczej służby wojskowej odbytej w okresie obowiązywania art. 108 ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej (Dz.U. Nr 44, poz. 220, w brzmieniu obowiązującym do dnia 31 grudnia 1974 r.) zalicza się – na warunkach wynikających z tego przepisu – do okresu pracy wymaganego do nabycia prawa do emerytury w niższym wieku emerytalnym (art. 184 w związku z art. 32 ust. 1 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych,  jednolity tekst: Dz.U. z 2009 r. Nr 153, poz. 1227 ze zm.).

#3 Guest_gengen

Guest_gengen
  • Goście

Napisano 24 marzec 2014 - 17:32

Czy prawo do emerytury pomostowej przysługuje hutnikom, którym zlikwidowano zakład pracy przed 2008 rokiem i nie mają orzeczenia o niezdolności do pracy w szczególnych warunkach?  Ustawa jest z 2008 roku- wcześniej nie było tego wymogu!!

#4 Guest_ela

Guest_ela
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2016 - 10:17

nabywam prawa do emerytury w czerwcu, od stycznia przebywam na zwolnieniu lekarskim, słyszałam, że przejście na emeryturę w czerwcu jest niekorzystne, dlaczego? czy w moim przypadku ma to również znaczenie.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2016 - 12:30

...słyszałam, że przejście na emeryturę w czerwcu jest niekorzystne, dlaczego?

A co słyszałaś na ten temat? Pierwsze słyszę, że czerwiec ma coś w sobie niekorzystnego, jeśli chodzi o przechodzenie na emeryturę.

#6 Guest_fratka83

Guest_fratka83
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2017 - 16:13

Jeśli ktoś ma jakieś problemy z emeryturą na podłożu prawnym, zawsze może skorzystać z usług dobrej kancelarii. Niektórzy chylą głowę nad tym, co im los przyniesie, ale chyba każdy doskonale wie, że najlepiej wziąć sprawy w swoje ręce, więc nie bądźmy bierni jeśli ewidentnie widzimy, że coś jest nie tak i czujemy się pokrzywdzeni. Polecam pana Wojciecha J. Chmuraka, jest jednym z najlepszych prawników. Kiedyś miałam problem odnośnie emerytury mojej babci, on mi wyjaśnił co i jak mogę. Jego kancelaria mieści się w Szczecinie. Polecam

#7 Guest_agos

Guest_agos
  • Goście

Napisano 29 listopad 2018 - 23:28

mam ponad 20 lat w szczególnych warunkach do 99r razem ok 43 lata pracy -i mnie nie należy się emerytura ---złodzieje ---złodzieje --- tuski kamysze schetyny ---złodzieje .a pis nie przywrócił warunków szczególnych --czekam na sprawiedliwość .....

#8 Guest_ryszard-usa

Guest_ryszard-usa
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2019 - 21:22

mam64latapracowalem-wzawodahmonterkotlow-obownikwykrawacz=od1997spawaczelektryczno-gazowyczyli45latskladkowyczmogeprzejsc-naemeryture-wczesniejszomlub-pomostowom

#9 Guest_Dymitr

Guest_Dymitr
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2019 - 18:50

mam ponad 20 lat w szczególnych warunkach do 99r razem ok 43 lata pracy -i mnie nie należy się emerytura ---złodzieje ---złodzieje --- tuski kamysze schetyny ---złodzieje .a pis nie przywrócił warunków szczególnych --czekam na sprawiedliwość .....

Nie glosować na PO-KO i na Pis,oszukują Polaków ,obniżyli wiek do 65 lat,a zabrali pomostówki od 60 lat,czyli zarobili 5 lat na wypłacie emerytur dla mężczyzn i 5 lat  na kobietach wypłacali pomostówki w wieku 55 lat.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy