Skocz do zawartości

Jak założyć firmę?

zakładanie firmy własny biznes jak złożyć firmę

wróć do serwisu Moja Firma 225 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_anna szusik

Guest_anna szusik
  • Goście

Napisano 18 luty 2014 - 08:08

Pytania odnośnie rozwiązań prawnych kieruj do kancelarii, nie do mnie. Polinvestor ci pewnie odpowie na wszystkie pytania. Ja wiem, że całość jest legalna, zgodna z polskim prawem, co do tego nie mam wątpliwości. Nie zabierałabym się za coś, co jest lewe.

#42 Guest_michalonski

Guest_michalonski
  • Goście

Napisano 19 luty 2014 - 08:06

Czy spółkę w Delaware można założyć na kogoś kto jest niepełnoletni? Mam dobry pomysł na biznes, działam jednak pod kimś ze względu na wiek. Czy w Delaware 17 lat również jest problemem? Dodam, że firma przynosi naprawdę wysokie zyski...

#43 Guest_mariusz gzymski

Guest_mariusz gzymski
  • Goście

Napisano 20 luty 2014 - 08:06

Nikt z Tobą bezpośrednio umowy nie podpisze - przecież umowę z Polinvestorem podpisujesz w Polsce, a tutaj nie masz jeszcze pełnego prawa do czynności prawnych, więc podpis na umowie będzie nieważny. Radzę odczekać na odpowiedni wiek i dopiero wtedy zabrać się za spółkę w delaware.

#44 nowakjaro2

nowakjaro2

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 20 luty 2014 - 09:12

ogólnie nie rozumiem pośpiechu ludzi w temacie spółek, jeszcze o ile ktoś zajmuje się dużymi projektami i ma na to pieniądze to tak, ale ludzie posiadają za małe fundusze..

no rozumiem jeszcze jak ktoś zakłada spółkę zagranicą, aby nie podlegać pod nasze opłaty związane z prowadzeniem działalności, ale ostatnio mam wrażenie, że ludzie totalnie mylą pojęcia

#45 Guest_Kloptrak

Guest_Kloptrak
  • Goście

Napisano 14 marzec 2014 - 20:38

Wsparcie możesz otrzymać od Kuby Bączka. Spoko są też jego filmy: http://jbbcoaching.p...n-euro,d23.html

Ja Ci nie odpowiem konkretnie na Twoje pytanie, bo nie znam odpowiedzi, ale wiem, że Kuba właśnie współpracuje z młodymi przedsiębiorcami.

#46 Guest_Anita

Guest_Anita
  • Goście

Napisano 27 maj 2014 - 13:58

Przy rozkręcaniu biznesu warto sprawdzić czy może przysługują nam fundusze unije.

#47 Guest_Ludwika

Guest_Ludwika
  • Goście

Napisano 27 maj 2014 - 20:18

Troche zamieszania z tymi funduszami nie wiem na wet gdzie tego szukać:/

#48 Guest_shift

Guest_shift
  • Goście

Napisano 27 maj 2014 - 21:06

Tutaj masz dobry artykuł o tym, jak zdobyć dofinansowanie dla firm.

Fajnie napisane, w przystępnej formie. Na pewno się przyda smile.png

Poczytaj, bo własny biznes to naprawdę fajna sprawa ,także warto włożyć trochę wysiłku w jego rozkręcenie smile.png

#49 Guest_Anita

Guest_Anita
  • Goście

Napisano 28 maj 2014 - 14:59

w Internecie jest wszystko http://damaztorebka....ropejskich.html

#50 Guest_Dorisss

Guest_Dorisss
  • Goście

Napisano 29 maj 2014 - 21:33

Dzięki za linka, fajny artykułsmile.png

#51 Guest_Dominika

Guest_Dominika
  • Goście

Napisano 31 maj 2014 - 17:32

w Internecie jest wszystko http://damaztorebka....ropejskich.html

fajny i napisany prostym językiem - polecam lekturę smile.png i polecam starania o fundusze europejskie, sporo formalności ale warto - korzystajmy póki można

#52 Guest_Anita

Guest_Anita
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2014 - 17:44

No z tymi funduszami wcale nie ma tak łatwo, dlatego ważne, aby czytać o tym w prostym przystępnym języku smile.png

#53 Guest_artur

Guest_artur
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2014 - 15:11

jeżeli nie ma się dużej wiedzy to myślę, że warto skorzystać z usług jakiś biur rachunkowych np http://www.plus.katowice.pl/  dzięki temu można uniknąć błędów 

#54 nataliakl

nataliakl

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 51 postów

Napisano 05 czerwiec 2014 - 12:19

To prawda, nawet zakładając firmę przez Internet, będzie konieczność zjawienia się w urzędzie i podpisania dokumentów, więc jak na razie chyba lepiej zrobić to po prostu na miejscu. Może przepisy się zmienią i taki absurd zostanie wyeliminowany, ale to raczej za jakiś czas ;)

#55 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2014 - 10:52

A słyszeliście o Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczośći? Sam wiem że ciężko jest założyć swoją własną działalność, a od dwóch lat działam własnie pod egidą AIP, konkretnie tych z SGGW. Moim zdaniem to niezłe rozwiązanie na początek. Cały proces zawarcia umowy trwa gdzieś z 20 min.Koszt to 250 zł miesięcznie. W ramach tego dostajesz od nich system fakturowy (czyli cała księgowość i szkolenie), dostęp do działu prawnego, prowadzenie rachunku bankowego. Jest też zniżka na kuriera, karta benefit Ok System. Można wrzucać w koszty faktury związane z działalnością ( na ich stronie są procedury co może byc kosztem a co nie http://bit.ly/1pA7N6h). Widziałem też że pisaliście o funduszach z UE. Można w AIP brać udział w konkursie gdzie można wygrać dofinansowanie dla firmy (zresztą całe AIP to jest program finansowany ze środków UE). 

Ja tak jak pisałem działam u nich od ponad 2 lat i zdecydowanie mogę polecić to rozwiązanie, zawłaszcza jeżeli ktoś zakłada nową firmę, a nie ma ogromnego kapitału. Nie ukrywam że parę razy chciałem założyć spółkę (na początek jawną) ale licząc koszty po prostu jest to nieopłacalne.

#56 Guest_Karol Lima

Guest_Karol Lima
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2014 - 08:55

Należy pamiętać o odpowiedniej promocji, reklamie swojej firmy. Warto znaleźć dobrą agencją marketingową.Ja korzystam z usług Biztarget.
Korzystam z promocji usługi/produktu, brandingu (budowania wartości marki)oraz z kreowania i utrwalania wizerunku firmy. Ponadto oczywiście mamy ustalone własne ustawienia dostosowane do własnych celów.
Ja akurat mam full pakiet - social media, pozycjonowanie, adwordsy, marketing szeptany i od czasu do czasu - gdy to konieczne- copywriting.
Zaczynałem od minimalnego budżetu 100 zł, żeby ich przetestować i sprawdzili się bardzo dobrze.Moim skromnym zdaniem znają się na rzeczy, dobrze wykonują swoją pracę, a mam porównanie do innych, którzy robili to na "odczep się", a brali niemałe pieniądze.
Można zatem naprawdę wiele zyskać na promocji i kreowaniu wizerunku swojego przedsiębiorstwa, a co za tym idzie pozyskać skutecznie nowych, wartościowych klientów.

#57 kaftra

kaftra

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 18 czerwiec 2014 - 11:20

bardzo przydatne ofnormacje! dzięki!!

#58 Biuri.pl

Biuri.pl

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 30 czerwiec 2014 - 11:53

W sumie założenie firmy jest dość proste, szczególnie w porównaniu z tym, co było kilka lat temu.

W pierwszej kolejności wypełnij formularz rejestracyjny na stronie www.firma.gov.pl. Wniosek w postaci formularza CEIDG-1, należy złożyć w formie elektronicznej lub papierowej. Jest to jednoczesne zgłoszenie firmy do ZUS, GUS i urzędu skarbowego.Podmiot prowadzący działalność gospodarczą zobowiązany jest do posiadania rachunku bankowego oraz pieczątki firmowej. Dodatkowo, jeżeli zdecydowałeś się na prowadzenie działalności regulowanej, pamiętaj aby uzyskać właściwe zezwolenia, licencje i koncesje.

#59 Kaczmar

Kaczmar

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 178 postów

Napisano 01 lipiec 2014 - 19:39

Polecam poczytać trochę profesjonalnych blogów marketingowych 

#60 Guest_dawid

Guest_dawid
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2014 - 06:25

jeżeli ktoś nie ma odpowiedniej wiedzy to pomoc biura rachunkowego bardzo się przyda, ja mogę polecić http://www.galant.net.pl/ samemu czasem ciężko rozpocząć działalność

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zakładanie firmy, własny biznes, jak złożyć firmę

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych