Skocz do zawartości

Jak założyć firmę?

zakładanie firmy własny biznes jak złożyć firmę

wróć do serwisu Moja Firma 217 odpowiedzi w tym temacie

#21 Radomiak

Radomiak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 30 listopad 2013 - 01:18

Prowadzisz działalność, czy chciałbyś aby Twoi klienci którzy zapoznają się z Twoją ofertą zamówili sobie ją u "konkurencji" , która niekoniecznie ma zarejestrowaną działalność, a na pewno robi to nielegalnie?

Są programy darmowe, ale za te płatne radzę wziąć fakturę, koszty pomniejszą przychód, a i VAT można odliczyć.

#22 moro19

moro19

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 30 listopad 2013 - 01:30

Nie wiem czy przez to że mam 39 gorączki bo jestem chory czy przez moją głupote ale kompetnie nie rozumiem po co to napisałeś i o co chodzi ----> ''Prowadzisz [color=#0033cc;font-weight:bold;margin:0;]działalność[/color], czy chciałbyś aby Twoi klienci którzy zapoznają się z Twoją [color=#0033cc;font-weight:bold;margin:0;]ofertą[/color] zamówili sobie ją u "konkurencji" , która niekoniecznie ma zarejestrowaną działalność, a na pewno robi to nielegalnie? '' Sorry za takie pytaia ale serio już padam na twarz dzisiaj....

#23 Radomiak

Radomiak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 30 listopad 2013 - 09:01

Podobnie jest z oprogramowaniem. Sam wiesz jak to działa. Prowadząc działalność gdzie Twoim narzędziem pracy będą programy komputerowe nie możesz sobie pozwolić na "fuszerkę". Powinieneś mieć legalne oprogramowanie co może kiedyś zostać skontrolowane.

Zakup tych programów na fakturę uchroni Cię od niepotrzebnego tłumaczenia. Masz już pewnie jakieś oprogramowanie n a komputerze jeśli jego zakup jest udokumentowany to ok :)

#24 moro19

moro19

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 30 listopad 2013 - 12:34

No spoko windows oryginalny, photoshop powiedzmy ze tez... ale program do wystawiania faktur mozna chyba pobrac darmowy..? tym bardziej ze kolejne 200zł za taki program na poczatek to dla mnie duzo :/

#25 Radomiak

Radomiak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 30 listopad 2013 - 12:52

Jak zdrowie :)? Jeśli tak no to ok. 200 zł to spory wydatek, jeśli nie masz dużo tych faktur, to możesz zrobić sobie szablon faktury w arkuszu kalkulacyjnych czy edytorze tekstu, wstawisz logo itp. Ustawiać sobie można tak, żeby wszystko się liczyło. Efekt końcowy będzie lepszy niż w programie. 

Dużo osób używa darmowych, wtedy pojawia Ci się jakaś dodatkowa reklama na takiej fakturze, a w takim excelu już nie.

#26 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2013 - 13:01

Witam

obecnie przebywam na urlopie rodzicielskim który koczy sie pod koniec stycznia. Pozniej moge isc na urlop wychowawczy. U pracodawcy mam umowe na czas nieokreslony. Czy moge otworzyc firme na urlopie rodzicielskim badz wychowawczym,jakie skladki wtedy opłacam i czy mam sanse na jakies dotacje? Dziekuje za odpowiedz

#27 waldemarbec

waldemarbec

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 02 grudzień 2013 - 19:51

Nie liczyłbym na dotacje za sam fakt bycia na urlopie wychowawczym. Tym bardziej, że ten urlop jest po to by spędzać czas z dzieckiem, a nie zakładać firmę :)

#28 Guest_BSB

Guest_BSB
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2013 - 08:54

No spoko windows oryginalny, photoshop powiedzmy ze tez... ale program do wystawiania faktur mozna chyba pobrac darmowy..? tym bardziej ze kolejne 200zł za taki program na poczatek to dla mnie duzo :/

No sorry, ale jak kupisz pakiet Adobe i Win, i mówisz, że 200 zł na program do fakturowania to duzo, to ja nie mam pytań nawet.

Ale jako wujek dobra rada poradze Ci że faktury możesz np. za darmo wystawiać w ifirma.pl. Lub jezeli masz mało dokumetów to firma RESET2 ma taką promocję programy na start chyba (wklep to w Google to powinno wyskoczyć) gdzie program do fakturowania r2faktury jest za darmo tylko nie mozesz przekroczyc kilku faktur miesiecznie - to jest wlasnie opcja dla takich jak ty na poczatek dzialalnosci Dołączona grafika bez obrazy Dołączona grafika

#29 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2013 - 16:05

Nie liczyłbym na dotacje za sam fakt bycia na urlopie wychowawczym. Tym bardziej, że ten urlop jest po to by spędzać czas z dzieckiem, a nie zakładać firmę Dołączona grafika

Ale za spedzony czas z dzieckiem nikt mi nie placi a za cos je wychowac trzeba, przeciez na pol etatu moge pracowac i chcialoam sie tylko dowiedziec o skladki jakie trzeba odprowadzac. Nie musicie od razu osadzac ludzi.

#30 moro19

moro19

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 04 grudzień 2013 - 02:32

No sorry, ale jak kupisz pakiet Adobe i Win, i mówisz, że 200 zł na program do fakturowania to duzo, to ja nie mam pytań nawet.

Ale jako wujek dobra rada poradze Ci że faktury możesz np. za darmo wystawiać w ifirma.pl. Lub jezeli masz mało dokumetów to firma RESET2 ma taką promocję programy na start chyba (wklep to w Google to powinno wyskoczyć) gdzie program do fakturowania r2faktury jest za darmo tylko nie mozesz przekroczyc kilku faktur miesiecznie - to jest wlasnie opcja dla takich jak ty na poczatek dzialalnosci Dołączona grafika bez obrazy Dołączona grafika

No tak 200zł włożone w "firme" to duzo dla mnie i kumpla, bo te 200zł mozemy przeznaczyc na cos wazniejszego niz program do faktur ktory moge miec darmowy jak napisales... Nie mamy po 40lat i kapitalu Bóg wie jakiego.. Podjelismy sie tej decyzji bo kapitał na poczatek jest potrzebny "smieszny" dlatego liczymy kazdy grosz ;]

#31 Guest_piotr21

Guest_piotr21
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2013 - 15:46

W VW bank mają ofertę na konta bankowe da firm http://www.vwbank.pl...to-firmowe.html warto też poszukać dobrej oferty na otwarcie rachunku, bo na coś pieniądze za FV spływać muszą. 

#32 Dominika Rubaszewska

Dominika Rubaszewska

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 08 grudzień 2013 - 16:11

witam jeśli masz podpis elektroniczny to nie musisz odwiedzać urzędu. normalnie zakładasz w ceidg swój profil logujesz się i zakładasz, następnego dnia ze stron urzędu statystycznego ściągasz sówj REGON i sprawa gotowa. Koszty założenia są gdy chcesz być na VAT wtedy za zgłoszenie do VAT jednorazowa opłata 170 pln. jeśli musisz mieć kasę fiskalną to zakup kasy jest kosztem. Dalszym kosztem jest koszt informatyka który zrobi sklep stronę.

#33 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2013 - 09:59

Propozycja ciekawej aplikacji umożliwiającej ustalenie pozycji innego użytkownika telefonu. Zapraszam na strone: http://fw.pl/pozycja

Gwarantowany sukces oraz dokładność.

Zapraszamy!

#34 Guest_BSB

Guest_BSB
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2013 - 17:18

No tak 200zł włożone w "firme" to duzo dla mnie i kumpla, bo te 200zł mozemy przeznaczyc na cos wazniejszego niz program do faktur ktory moge miec darmowy jak napisales... Nie mamy po 40lat i kapitalu Bóg wie jakiego.. Podjelismy sie tej decyzji bo kapitał na poczatek jest potrzebny "smieszny" dlatego liczymy kazdy grosz ;]

Ale chyba nie zrozumiałeś... Chodziło o to że chcesz wydać kilka tysięcy a szczypiesz się z 200 złotymi i to na tym co jest podstawą Dołączona grafika) Ale spoko - przecież i tak podrzuciłem Ci darmowe rozwiązanie Resetu więc możesz dzięki wspaniałomyślności Reset2 te dwie stówki oszczędzić Dołączona grafika

A tak na serio to ja Wam bardzo kibucuję i życzę powozenia. Trzeba wspierać biznesy powstające w naszym kraju. To bardzo ważne. Więc do dzieła!! Dołączona grafika

#35 Guest_Natalia

Guest_Natalia
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2013 - 13:44

Taka forma zakładania DG nie jest jeszcze dopracowana i i tak będziesz musiał pojawić się w urzędzie. Lepiej więc jednak przejść się i załatwić wszystko na miejscu - nie unikniesz tego ;) Możesz też zatrudnić doradcę, który przeprowadzi cię przez wszystkie formalności. Polecam kancelaria podatkowa Kraków

:) Powodzenia

#36 Guest_tobiasz

Guest_tobiasz
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2013 - 21:37

Taka forma zakładania DG nie jest jeszcze dopracowana i i tak będziesz musiał pojawić się w urzędzie. Lepiej więc jednak przejść się i załatwić wszystko na miejscu - nie unikniesz tego Dołączona grafika Możesz też zatrudnić doradcę, który przeprowadzi cię przez wszystkie formalności. Polecam kancelaria podatkowa Kraków

Dołączona grafika Powodzenia

Nie traktuj tego posta powaznie. Sam zakladalem przez CEIDG i nie bylo problemow. Do urzedu idziesz tylko po profil zaufany i sa od tego osobne "okienka" bez kolejek. Dajesz dowod osobisty i to wszystko. Calosc trwa moze 30 sekund. Moze minute. Nie dluzej. Trzeba by upasc na glowe zeby zaplacic za pomoc w zalozeniu dzialalnosci gospodarczej. Serio.

A co do programow resetu to tez korzystam i moge polecic. zakladaj dg, bierz i rob kase. nie  czekaj

#37 Radomiak

Radomiak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1747 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 29 grudzień 2013 - 10:23

Formalności związane z założeniem działalności (patrz moro19) nie są płatne. Zakładanie działalności nie jest trudne, nie tak skomplikowane jak się niektórym wydaje - szczególnie "doradcą". Można podpytać w Urzędzie o wypełnienie wniosku - na początku trzeba pytać, nie trzeba zatrudniać do tego doradcy. Poza tym jeśli decydujemy się na współpracę z biurem rachunkowym, to na wstępie dostaniemy darmowe doradztwo odnośnie założenia takiej działalności. I tak najtrudniejsze będzie to co po założeniu działalności, a nie to jak założyć.

#38 kordian

kordian

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 29 grudzień 2013 - 12:54

Darmowy program do wystawiania faktur i rachunków to  faktura.by.marcio wklep sobie w google to ci wyskoczy, czasami z niego korzystam a i parę znajomych też, nic skomplikowanego. 

#39 Guest_anna tkaczyk

Guest_anna tkaczyk
  • Goście

Napisano 13 luty 2014 - 08:07

Witam - ja już działam w Delaware, mam spółkę LCC, z bardzo dobrymi wynikami. Działalność w Polsce niszczyła we mnie zainteresowanie biznesem. Tymczasem teraz koszty mam symboliczne, rocznie oszczędzam kilkanaście tysięcy, a współpraca z Polinvestorem układa się bardzo pozytywnie. I czego wymagać więcej od biznesu?

#40 Guest_koregon

Guest_koregon
  • Goście

Napisano 14 luty 2014 - 08:01

Ale skąd pewność, że cały interes jest legalny? Podatek powinieneś opłacać zgodnie z polskim prawem tam, gdzie przebywasz przez ponad pół roku, a przebywasz w Polsce. Gdzie zatem rozliczasz podatki?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zakładanie firmy, własny biznes, jak złożyć firmę

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych