Skocz do zawartości

Jak założyć firmę?

zakładanie firmy własny biznes jak złożyć firmę

wróć do serwisu Moja Firma 216 odpowiedzi w tym temacie

#201 Guest_Władka

Guest_Władka
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2019 - 20:56

W zasadzie nie interesuje Cię nic - krok po kroku przechodzą z Tobą wszystkie dokumenty, wyręczają w załatwianiu formalności, pomagają w doborze formy opodatkowania, oszczędzają Twój czas, który normalnie byś spędziła w kolejkach w urzędzie.

czy taka usługa jest u nich płatna?

#202 Guest_Caroline

Guest_Caroline
  • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 10:24

Ogarnięcie tych wszystkich spraw przy zakładaniu firmy może nie jest jakoś super trudne, ale jednak trzeba być skrupulatnym i pamiętać co i jak po kolei załatwiać. Ja mam to już za sobą, jestem na etapie załatwiania pieczątek itp., pomaga mi w tym Drukarnia Reban z Krakowa, no i będzie można ruszać. 

#203 marlon

marlon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 111 postów

Napisano 26 luty 2019 - 00:50

Założenie firmy nie jest trudne, choć oczywiście należy mieć pojęcie w temacie. Może ktoś z Was szukałby informacji na temat oprogramowania do biura rachunkowego, to zostawiam namiary: https://mojebiuro24.pldobra opcja i stosunkowo niedroga. Warto sobie przetestować ten program, można to zrobić bezpłatnie. Jest nowoczesny i znacznie usprawnia kontakt z klientem.

#204 Guest_Michał31

Guest_Michał31
  • Goście

Napisano 14 marzec 2019 - 08:58

Widzę, że sporo ostatnio otworzyło się nowych placówek Cuk. Jak widać franczyza z nimi ma sens i można tam zarobić.

#205 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 657 postów

Napisano 10 kwiecień 2019 - 22:53

O zakładaniu spółki z o.o. i jej prowadzeniu oraz problemach, które mogą się pojawić można sobie tutaj http://www.spolka-w-organizacji.pl poczytać. Jest tam komplet informacji przygotowanych przez prawników. Artykuły wskazują drogę działania, rozwiewają wątpliwości i przede wszystkim dzięki nim można zapobiec różnym niekorzystnym sytuacjom. 

#206 Darek Piwowarczyk

Darek Piwowarczyk

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 67 postów

Napisano 23 kwiecień 2019 - 19:03

Żeby założyć firmę to trzeba złożyć odpowiedni wniosek we właściwym miejscu :D Hi, hi, hi. Ot, tak żarcikowo napisane ;) A na poważnie to trzeba złożyć wniosek do CEIDG i tak dalej, i tak dalej. Można też, jak chce się na poważnie bawić w biznes zlecić to profesjonalistom, którzy zrobią to za nas. I tak dla przykładu, taka spolka.org to specjalizuje się w rejestracji spółek, czy też innych podmiotów :)

#207 asari

asari

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 80 postów

Napisano 28 lipiec 2019 - 20:25

Łatwo jest dzisiaj założyć własna firmę, trudniej ją utrzymać, poczytajcie o tym w sieci. Jest dziś dużo możliwości jeżeli chodzi o dotacje, a i formalności zostały ograniczone do minimum. Wystarczy determinacja i dobry pomysł na biznes. Można także wykonywać swój dotychczasowy zawód ale w formie jednoosobowej działalności.

#208 agatazabek

agatazabek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 113 postów

Napisano 29 lipiec 2019 - 10:26

Przy zakładaniu firmy warto mieć na uwadze firmę, która zajmie się doradztwem i wszystkim co związane z finansami np. Rödl & Partner - znana i popularna firma działająca na terenie całej Polski

#209 kolorowazelka

kolorowazelka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 529 postów

Napisano 05 sierpień 2019 - 11:38

Taka firma może całkowicie przejąć kontrolę nad naszą firmą? Jak dokłądnie formułowane są umowy, jak zabezpieczyć się na taką ewentualność? Zaciekawił mnie ten temat po przeczytaniu wpisu o partnerze biznesowym http://trivo.pl/wspo...ra-biznesowego/ jak postrzegacie tego typu decyzję? Jak wyglądała wasze firma w pierwszej fazie planowania a potem działania?

#210 Wojciechs

Wojciechs

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaWałbrzych

Napisano 19 sierpień 2019 - 15:15

Jak sprawa wygląda z zatrudnianiem obcokrajowców, ktoś się orientuje? Trafiłam na stronkę https://legalizacjapracy.pl/firmy asr Jaworze. Siedzę w tym temacie teraz, bo chciałbym się podjąć takiej współpracy. Z tego co wyczytałem, to zajmują się zatrudnieniem obcokrajowca, w Jaworze mają siedzibę. Ktoś korzystał z tych usług? Wyglądają na bardzo pomocne.

#211 Mateo122

Mateo122

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 69 postów

Napisano 02 wrzesień 2019 - 14:42

Jeżeli prowadzicie własny salon piękności to koniecznie musicie zobaczyć tą ofertę https://mimari.com.p...y-Kosmetyczne/3. Taki mobilny kombajn kosmetyczny można postawić w praktycznie każdym miejscu. Dzięki temu możecie zaoferować swoim klientkom kompleksowe rozwiązania kosmetyczne. Według mnie warto!

(...) grzecznym dziewczynkom los się nie odpłaca.

#212 kamil12321

kamil12321

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 18 wrzesień 2019 - 07:13

Zachęcam również do stworzenia strony internetowe, osobiście polecam www.iconmedia.pl chłopaki znają się na robocie, moją stroną zajmują się od podstaw za rozsądne pieniądze 

#213 Guest_biena

Guest_biena
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2019 - 23:14

Szczerze mówiąc, więcej stresu niż to było warte. Samo założenie działalności poszło właściwie jak z płatka, największym stresem było dla mnie ostatnio wprowadzenie terminala, bałam się, bo nie jestem za pan brat z techniką ;) ale zdecydowałam się na polskie ePłatności i od razu poza terminalem, dostałam też opiekę indywidualnego opiekuna biznesowego, który naprawdę okazał się pomocny na samym początku (ogromnie dziękuję!) a wiadomo, w dzisiejszych czasach terminal w firmie - sklepie czy w usługach jednak jest koniecznością. 

#214 jaroslaw35

jaroslaw35

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 09 październik 2019 - 08:35

Krok po kroku zakładnie firmy jest wyjaśnione tutaj https://portalwiedzy...-zalozyc-firme/ w bardzo prosty i przejrzysty sposób. Omówione jest jaką formę działalności należy wybrać, forma opodatkowania, kody PDK i jakie biuro rachunkowe wybrać bądź zdecydować się na księgowość internetową.

#215 anastazjaka67

anastazjaka67

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 11 październik 2019 - 13:08

osobiscie mysle, ze lepiej zalozyc firme za granica, tu za duze podatki

#216 Garbek

Garbek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 29 październik 2019 - 15:14

Przydatne info o zakładnia firmy można znaleźć na stronc:  https://maly-biznes....-zalozyc-firme/

#217 securitypart

securitypart

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 13 listopad 2019 - 12:51

Zakładając firmę dobrze jest zadbać o bezpieczeństwo danych. Wszystkie dane trzymane są na komputerze, na dyskach, w chmurze i w każdej chwili możemy je stracić, mogą zostać zhakowane. Są firmy, które zapewniają nam bezpieczeństwo.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zakładanie firmy, własny biznes, jak złożyć firmę

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych