Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

nieuczciwa księgowa?!

wróć do serwisu Księgowość 15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Wlodek

Guest_Wlodek
  • Goście

Napisano 23 październik 2009 - 17:04

Witam!Prowadzę działalność i zatrudniam księgową na umowę zlecenie. Ma ustalona stałą stawkę na miesiąc. Co jakiś czas jest konieczność wystawienia faktury-korekty dla jakiegoś odbiorcy. Jesli korekta dotyczy faktury z minionego miesiąca, to księgowa twierdzi, że ma z tym 2 godziny pracy i chce dodatkowej zapłaty. Mi się wydaje, że Ona mnie naciąga, ale nie mam pewności, bo tak do końca nie znam sie na tym. jak to naprawdę jest...??

#2 Guest_dorota

Guest_dorota
  • Goście

Napisano 23 październik 2009 - 17:49

bzdury opowiada

#3 Guest_Mirasek

Guest_Mirasek
  • Goście

Napisano 23 październik 2009 - 18:43

Dwie godziny na wystawienie fa korygującej to faktycznie przesada.Druga sprawa... jakie czynności należą do obowiązków Twojej księgowejza które ma ustalone wynagrodzenie???

#4 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 23 październik 2009 - 19:29

2 minuty to tak, ale nie 2 godziny..tez jestem ksiegowa i wystawiam faktury wiec wierz mi, az tyle czasu to ta czynnosc nie zabiera:)

#5 Guest_mnm

Guest_mnm
  • Goście

Napisano 23 październik 2009 - 22:28

Nie wiem Kasiu czy masz rację. Bo przecież faktura fakturze nierówna. Może ta korekta obejmuje np. 80 pozycji lub więcej. Zdarza mi się księgować takie faktury /wyroby farmaceutyczne/. Fakturę z jedną pozycją rzeczywiście można wystawiać 2 minuty.Tak więc chyba ten zakres obowiązków jest tu najważniejszy. Za co ma ustalone wynagrodzenie.

#6 Guest_koleżanka

Guest_koleżanka
  • Goście

Napisano 23 październik 2009 - 22:35

słuszne uwagia ja zapytam na czym polegają te korekty twoich faktur ?

#7 Guest_maryśka

Guest_maryśka
  • Goście

Napisano 23 październik 2009 - 22:45

nie wyrażajcie pochopnych opinii negatywnych . ksieguję faktury korygujące w aptece i niekiedy faktura taka zwiera 10 stron formatu A4 wprowadzenie tego do systemu nie pochłania 2 minut a czasami 2 godziny są zbyt małe, zleceniodawcę interesuje tylko kwota podatku i kwota do zapłaty dla księgowej a to co pośrodku to już niekoniecznie jest obiektem jego zainteresowań wiec nie należy uogólniać i krytykować księgowej która nie wiadomo co robi , nie wiadomo tez o co właściwe biega temu pytającemu. zal mu troszkę więcej kasy dla księgowej za więcej pracy?Większość zleceniodawców jest wykorzystywanych rzez księgowe pracowników/sarkazm/

#8 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 24 październik 2009 - 13:46

Faktycznie czas wystawienia fav korygujacej zalezy od liczby pozycji w niej zawartych-zwracam honor....ale mysle ze skoro ksiegowa ma w zakresie obow. wystawianie faktur to nie powinna zadac za ta czynnosc dodatkowego wynagrodzenia

#9 Guest_betinka

Guest_betinka
  • Goście

Napisano 26 październik 2009 - 10:00

Ja jednak uważam, że o ile faktury te są WYSTAWIANE (bo chodzi tutaj o wystawienie, nie o wprowadzenie na magazyn - bo to rzeczywiście może być czasochłonne) w systemie komputerowym, to wystawienie faktury długo nie trwa. Chyba , że tak naprawdę chodzi tutaj o wprowadzenie na magazyn, no to wówczas może to zabrać trochę czasu. Dlaczego Włodek się nie odzywa??? Chyba, że księgowa wystawia te korekty ręcznie (nic mnie nie zdziwi), to jest to czasochłonne.

#10 Guest_Wlodek

Guest_Wlodek
  • Goście

Napisano 28 październik 2009 - 13:06

Tu nie chodzi o wprowadzanie pozycji. Faktura posiada tylko jedną pozycję - usługę, a dokładnie jej korektę. Chodzi o to, że księgowa tłumaczy mi, że to trwa tak długo, bo Ona musi przeliczyć cały rok, bo to się liczy narastająco. Wydaje mi się, że coś kręci, bo moim zdaniem wprowadza się fakturę a program liczy to kilka sekund. Ale wolę się upewnić pytając fachowców:)

#11 Guest_justyś

Guest_justyś
  • Goście

Napisano 28 październik 2009 - 13:25

A ja mam wrażenie, ze to trochę naciągane. Jeżeli ma w zakresie obowiązków wystawianie faktur to korygowanie ich wchodzi w ich zakres. Też bym chciał mieć płacone za korekty ;o) Ale ekspertem to ja nie jestem. A korekty na magazynie to tez nie taka czasochłonna praca ;o) Wlodek Ty napisz jaki ma zakres obowiązków.

#12 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 12 maj 2016 - 11:01

Witam czy jest tu jeszcze ktoś ?

#13 Freemind

Freemind

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 12 maj 2016 - 12:56

I jak to się skończyło? Wstawisz ten zakres obowiązków?

A do oglądania filmów polecam:

Filmy Online za darmo

No i nawet telewizja online się znalazła. smile.png

Telewizja online darmowa

#14 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 969 postów

Napisano 16 maj 2016 - 15:13

Jak nie da rady się dogadać to może ryczałt z biurem podatkowym.

#15 hinduss44

hinduss44

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 18 maj 2016 - 11:51

Najlepiej było by zapytać się księgowej jak bardzo skomplikowane są te faktury. Jeśli zawierają po kilka kartek a4, to może być z nimi dużo pracy.

#16 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14305 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 18 maj 2016 - 21:52

chyba macie problem z oczami, piszecie do postów z 2009 roku wub.png

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych