Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wykup działek wg PiS

wróć do serwisu Moja Firma 22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102961 postów

Napisano 15 listopad 2013 - 15:25

Możliwość wykupywania ogródków działkowych za 5 proc. ich rynkowej wartości, likwidację Polskiego Związku Działkowców oraz poważne ograniczenia w przekształcaniu działek w tereny inwestycyjne wprowadza projekt ustawy autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Powrót do artykułu: Wykup działek wg PiS

#2 Guest_beata2312

Guest_beata2312
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2014 - 22:53

ale czy to w ogóle coś pomoże w dzisiejszych czasach?

Więcej o projektach na http://www.architekt...niczy-blog.html

#3 Guest_obiektywne spojrzenie

Guest_obiektywne spojrzenie
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2018 - 04:13

To właśnie tacy ludzie jak Kondracki robią największe ograniczenia. Niech to dziadzisko idzie bawić wnuki i śnić o komunistycznych przepisach rodem z Moskwy,

#4 Guest_Jola

Guest_Jola
  • Goście

Napisano 18 luty 2019 - 23:06

Uwłaszczyć jak najszybciej. Organizacja dno.

#5 Guest_szczery

Guest_szczery
  • Goście

Napisano 19 marzec 2019 - 18:34

Jeśli ktoś chce mieć działkę, niech ją sobie kupi. Dlaczego ludzie czekają na darmowe rozdawnictwo? Nie rozumiem!

#6 Guest_Mikael

Guest_Mikael
  • Goście

Napisano 02 maj 2019 - 18:57

Nikt nie mówi o rozdawnictwie, tylko o zakupie po obniżonej cenie. A obniżonej dlatego, że ludzie od długiego czasu inwestują w te działki i o nie dbają. Podobnie jest z mieszkaniami komunalnymi. Przez wiele lat płacili większy czynsz. Poza tym czasy się zmieniają.

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2019 - 11:35

BARBARA dlaczego po 20 latach nie mozna wkoncu wykupic dzialki mieszkajac tyle lat na zadymionym slasku ana dodatek jest sie juz emerytem

#8 Guest_X

Guest_X
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2019 - 14:11

Państwo dawno powinno przekazać ogródki na własność. Obecnie około 3 milionów rocznie otrzymuje Polski Związek Działkowy i właściwie nie wiadomo co z tymi pieniędzmi się dzieje. Gmina czy miasto nie mają żadnych wpływów z tytułu posiadania na swoim terenie ogrodów. W przypadku uwłaszczenia pieniądze z przekształcenia jak i podatki od nieruchomości trafiły by do miast, a tam zapewne lepiej zostały by spożytkowane. Pamiętajmy też o wsparciu lokalnej społeczności. Prawo do posiadania ogrodu w ROD przysługuje wyłącznie mieszkańcom miast, na terenie których ogród się znajduje. Dokonując uwłaszczenia Państwo Polskie ma pewność, że grunt trafi w ręce obywatela, a nie deweloperskiej korporacji, która zabetonuje teren.

#9 Guest_Robert

Guest_Robert
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2019 - 17:44

Moim zdaniem nareszcie ktoś dobrał się do tyłka bandyckiemu związkowi R.O.D

#10 Guest_Witold

Guest_Witold
  • Goście

Napisano 27 listopad 2019 - 12:30

Panie jaśnie panujący prezesie PZD: ale większość działkowców CHCE wykupić działki nawet za rynkową wartość i CHCE płacić podatki gminie a nie magiczne składki na związek. Tu chodzi o wolność na swoim a nie na absurdalne regulaminy i ograniczenia PZD. Poza tym stosując się w pełni do regulaminu PZD w około 30 procent ogrodów jego respektowanie jest NIEMOŻLIWE ze względu na sytuowanie i w WYMIARY ogrodu! Jakim prawem PZD organizował 220 metrowe ogrody, na których zgodnie z regulaminem nie można postawić prawie niczego? Ja rozumiem, że w latach sześćdziesiątych szczytem marzeń była szopka i grządki ale czasy się zmieniły a PZD nic a nic.

#11 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2019 - 18:56

Chcę płacić podatki Gminie nie Prezesowi PZD i jego kumplom , którzy się śmieją w głos z niewolników , działkowcy powinni otrzymać działki na których pracują .

#12 Guest_karol

Guest_karol
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2019 - 06:21

Brawo PIS !!! ,obalić ostatni bastion , rządzony przez post komunę w P.Z.D. , umożliwić ludziom wykup działek i dać im wolność wyboru .

#13 Guest_patriota

Guest_patriota
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2020 - 10:19

WIERZĘ ,ŻE PAN KACZYŃSKI ze swoją PIS DOPROWADZI do mądrego rozwiązania i w końcu będę mogła wykupić swoją działeczkę , nie będę płacić Zarządowi który bawi się za moje pieniądze. W końcu w gminnym budżecie będzie więcej pieniędzy . Chcę uczciwie Gminie płacić podatki , tymczasem jest wielki HAOS w którym jest metoda krętactwo i cwaniactwo . APELUJĘ więc do różnych ugrupowań o uwłaszczenie działek.

#14 Guest_viza

Guest_viza
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2020 - 15:50

chciałabym wykupic działkę rod na własność po wielu latach, oby tak było

#15 Guest_ela

Guest_ela
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2020 - 17:52

tak szczerze mowiac wykup dzialek RODna wlasnosc byl juz poruszany w 2009, teraz mamy 2020, to takie zwodzenie przed wyborami a potem sprawa cichnie, oszusci, PIS obiecal ze w 2019 wyjdzie ustawa jak zwykle wielkie gowno

#16 Guest_viola

Guest_viola
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2020 - 18:12

chcemy uwlaszczenia rod, ale nikt tego nie slucha, mozna pisac i pisac, a panowie poslowie nic nie zrobią

#17 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 25 luty 2020 - 11:21

PIS wszystko wam obieca ,żeby być przy władzy , PZD relikt PRL rządzi !!!

#18 Guest_ot co

Guest_ot co
  • Goście

Napisano 09 marzec 2020 - 16:05

PIS oszukał naiwnych ,którzy uwierzyli ,że działki na których pracują będą ich własnością ,tak naprawdę chodziło im tylko o głosy wyborcze ,teraz będą znowu mamić bo zbliżają się wybory prezydenckie a tam o reelekcje będzie walczył Prezydent Pisu .

#19 Guest_POLKA

Guest_POLKA
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2020 - 18:12

CZEKAM W KOŃCU NA MĄDRE DECYZJE , O WYKUPIE MOJEJ DZIAŁECZKI INACZEJ MAFIA , KTÓRA ZASTRASZA DZIAŁKOWCÓW RAZEM z PRZEKUPNYM ZARZĄDEM PRZEJMIE CAŁĄ NOWALIJKĘ II - NA STOKU w KRAKOWIE . OBSERWUJĘ CAŁE TO SZEMRANE TOWARZYSTWO I W KOŃCU ZGŁOSZĘ PRYWATNEMU DEDEKTYWOWI ABY POOBSERWOWAŁ DZIAŁANIA szczególnie zarządu .

#20 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 maj 2020 - 12:55

jako działkowiec podpisuję się za likwidacją PZD, najwyższy czas. A działki powinny być przekształcone na własność działkowiczów . Czekam na taką decyzje, bardzo dobre podejście do sprawy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych