Kategorie
Skocz do zawartości

zaświadczenie

Eni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wypełnianie zaświadczeń o zarobkach stanowi nieodłączną część naszej pracy - i zwykle nie przysparza truddności... jednak tym razem pracownik przyniósł do wypełnienia druk zaśw. o zatrudnieniu i zarobkach (12 m-cy) - z adnotacją banku, żeby dołączyć ZUS RCA -także z 12 m-cy;

I pojawił się dylemat - ponieważ pracownik ten, oprócz umowy o pracę ma podpisane 2 umowy zlecenia. Czy w zaświadczeniu o zarobkach powinnam uwzględnić także przychody pracownika z tytułu umów cywilnoprawnych? Czy tylko z umowy o pracę? (ale wtedy będzie rozbieżność między kwotami na RCA i na zaśw.)

z góry dziękuję za pomoc :)

Eni

W zaświadczeniu bankowym powinno być miejsce na wpisanie dodatkowych dochodów,premii proponuje wpisać tam wynagrodzenie z umów zleceń z dopiskiem,że są to wynagrodzenia z umowy zlecenia.Co do wydruków RCA  to nie wiem,czy możesz je dać pracownikowi,ponieważ na stronie są dane innych pracowników,zazwyczaj banki proszą o RMUA  i takie druki proponowałabym dać pracownikowi.

• Like 2

dzięki za odzew :)

co do RCA - można wydrukować (z Płatnika) RCA tylko danej osoby (wystarczy zaznaczyć osobę, która nas interesuje, wcisnąć prawy klawisz myszki i kliknąć "drukuj zaznaczone pozycje") :)

natomiast co do zaśw. - niestety nie ma pozycji na dodatkowe wynagrodzenie (gdyby było - nie miałabym dylematu...) ;)

to napisz sama takie zaswiadczenie, że w okresie ostatniego roku pracownik otrzymywał takie i takie  wynagrodzenie z tytułu umów zleceń (sama kiedyś tak pisałam jak w rubryce w zaświadczeniu nie było miejsca na wpisanie)

obawiam się, że bank  honoruje JEDYNIE druk zaświadczenia, który sam sobie stworzył Dołączona grafika

(miałam już sytuacje, gdy wypisywałam pracownikom zaśw. na "moich drukach", po czym szli oni do banku,w  którym chcieli zaciągnąć kredyt/pożyczkę i bank ich odsyłał ze swoim wzorem druku do wypełnienia... Dołączona grafika )

nie będę więc kombinowała z tworzeniem własnego wzoru; wypisuję łączne dochody (właśnie kończę podliczenia i sprawdzanie) Dołączona grafika dopiszę jedynie małą uwagę, że wskazane w zaświadczeniu dochody stanowią sumę dochodów pracownika z umowy o prace i z zawartych z nim umów cywilnoprawnych; (myślę, że powinno być OK...)

• 8 lat później...
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...